KULLANICI YORUMLARI ÜYE GİRİŞİ

ZAYIFLIK MI İDEAL KİLO MU?

FARKIMIZ
PATENTLİ FORMÜL Tüm Sebi Pharma ürünleri ödüllü, Uluslararası Patentli Bileşen etken madde içerir!
EGE ÜNİVERSİTESİ ONAYLI Ürünlerimiz Ege Üniversitesi Dermatoloji Ana Bilim Dalı Klinik Çalışmalı'dır.
BENZERSİZ FORMÜL Türkiye'de ve Dünya'da tek, sadece Sebi Pharma ürünlerine ait.
EZBERBOZAN FORMÜLLER Tüm Sebi Pharma ürünleri çok amaçlı olup birden fazla etki alanına sahiptir.
21.06.2019 Fazla kilolar sıkça yakınılan problemlerdendir. Kilo vermek için çokça yöntem deneniyor ve araştırılıyor. Zayıflamak için kullanılan çeşitli ürünler çok ciddi sağlık sorunlarına yol açabilmektedir. Sibutramine de zayıflama amacı ile kullanılmaktaydı. Bu maddeyi içeren zayıflama hapları kalp problemlerine yol açabilme potansiyelleri nedeniyle FDA tarafından yasaklanmıştır.

Fazla kilolar sıkça yakınılan problemlerdendir. Kilo vermek için çokça yöntem deneniyor ve araştırılıyor. Zayıflamak için kullanılan çeşitli ürünler çok ciddi sağlık sorunlarına yol açabilmektedir. Sibutramine de zayıflama amacı ile kullanılmaktaydı. Bu maddeyi içeren zayıflama hapları kalp problemlerine yol açabilme potansiyelleri nedeniyle FDA tarafından yasaklanmıştır.

Yapılan çalışmalarda Sibutramine’nin ciddi kardiyovasküler sağlık sorunları riskini yüzde 16 oranında arttığı gözlemlenmiş. Bu ürünlerin obeziteyle mücadele ederek kalp problemleri oluşma ihtimalini azaltmasını beklenmektedir. Oysa ortaya çıkan tablo tam tersidir. Bu madde kalp problemleri riskini arttırmaktadır. Bir diğer nokta ise sibutramine kullananlar, placebo (yalancı ilaç) kullananlara oranla sadece yüzde 2.5 daha fazla kilo verebilmiş. Bu küçük fark ve riskler düşünüldüğünde “gereksiz yere risk almak” olarak da değerlendirilebilmektedir. Özellikle obezite için kullanılacak ürünlerin uzun dönemde ciddi testlerden geçmesi gerekmektedir. Kalp problemi yaşan bireylerin ise tüm ilaçlarda olduğu gibi zayıflama ürünlerinde de çok dikkatli olması gerekmektedir.

Sibutramine’nin sıkça neden olduğu yan etkiler arasında burun akıntısı, boğaz ağrısı, öksürük, hızlı kalp atışı, tansiyon, hızlı ve düzensiz kalp atışları, ağız kuruluğu, kabızlık, mide ağrısı, baş ağrısı, eklem ağrısı, heyecan, depresyon, uyku problemleri yer almaktadır. Bu madde çeşitli cilt problemlerine de yol açabilmektedir. Başka ilaçlar kullanılıyorsa ve sibtramine bu ilaçlarla etkileşime giriyorsa risk daha da büyüyecektir.

Kilo vermek ve fit olmak medya yolu ile sıklıkla telkin edilmektedir. Bu nedenle çeşitli zayıfla ürünlerine olan rağbet de artmaktadır. Sinir sistemini etkileyen sibutramine çok ciddi yan etkilere sahiptir. FDA’nın yasakladığı içeriğin en sık yan etkilerinden biri de mide bulantısıdır.

Sebi Simyacı Der Ki;

Özellikle hızlı kilo verme vaadi sunan ürünlere karşı dikkatli olunmalıdır. Egzersiz yapmadan, beslenmeye dikkat etmeden kilo kaybetmeye çalışmak çeşitli sağlık sorunlarına yol açabilmektedir. Bazı bireyler de farkında olmadan sibutramine içeren zayıflama ürünleri kullanabilmektedir. Bu da herhangi ürün seçerken iyi bir araştırma yapılması gerektiğinin önemini bir kez daha ortaya çıkmaktadır. Obezite ile bilinçli şekilde mücadele edilmelidir. Obezite birçok sağlık sorununu tetiklemekte ve tüm dünyada giderek büyüyen bir sorun olarak dikkat çekmektedir.


Sebi Simyacı ile Sağlıklı Kalın!

MARKALARIMIZ
Sebi Ala Sebi İxir Sebi Pharma Sebi Simyacı Sebi Su
Bizi Arayın 0850 259 61 98 Whatsapp Destek Soru & Cevap