KULLANICI YORUMLARI ÜYE GİRİŞİ

YÜZ KONTÜRLEME VE AYDINLATMASI NEDİR? NASIL YAPILIR?

FARKIMIZ
PATENTLİ FORMÜL Tüm Sebi Pharma ürünleri ödüllü, Uluslararası Patentli Bileşen etken madde içerir!
EGE ÜNİVERSİTESİ ONAYLI Ürünlerimiz Ege Üniversitesi Dermatoloji Ana Bilim Dalı Klinik Çalışmalı'dır.
BENZERSİZ FORMÜL Türkiye'de ve Dünya'da tek, sadece Sebi Pharma ürünlerine ait.
EZBERBOZAN FORMÜLLER Tüm Sebi Pharma ürünleri çok amaçlı olup birden fazla etki alanına sahiptir.
07.03.2019 Sadece profesyonel makyaj yapanların marifetiymiş gibi görünse de doğru tekniklerle günlük hayatınızda kontürleme ve aydınlatmaları kolaylıkla yapabilirsiniz.

Yüz kontürleme ve aydınlatma işlemleri, özellikle son yıllarda sık sık duyduğumuz bir makyaj tekniği olarak karşımıza çıkıyor. Sadece profesyonel makyaj yapanların marifetiymiş gibi görünse de doğru tekniklerle günlük hayatınızda kontürleme ve aydınlatmaları kolaylıkla yapabilirsiniz.

Son zamanların en iddialı makyaj trendlerinden olan yüz kontürleme ve aydınlatma uygulamaları artık gözünüzü korkutmasın. Doğru ve pratik tekniklerle siz de sabahları işe giderken, arkadaşlarınızla buluşurken veya özel davetlerde yüz hatlarınızı belirginleştirip ortaya çıkarabilirsiniz. Sadece makyaj profesyonellerinin ya da bloggerların yapabileceği bir makyaj uygulaması gibi görünse de uygulaması aslında çok kolay.

Öncelikle yüz kontürleme ve aydınlatması nedir? sorusunu cevaplayalım. Yüz kontürleme ve aydınlatma işlemi kısaca ışık gölge oyunları yaratarak yüzdeki kusurları gizleyip istenen kısımları öne çıkarmak için uygulanan bir makyaj tekniğidir. Kontür makyaj malzemeleri kullanarak gölge ve ışık oyunlarından faydalanıp burnumuzu daha küçük gösterebilir, elmacık kemiklerimizi vurgulayabilir, kaşlarımızı belirginleştirip, bakışlarımızı derinleştirebiliriz. Bunu bir nevi illüzyon, bir sihir gibi düşünebiliriz. Bu yöntemde doğru uygulanan tekniklerle burun kemerini gizlemekten, yüzü inceltmeye, çeneyi yuvarlaklaştırmadan bakışları derinleştirmeye kadar pek çok uygulama yapılabilir.

Kontür makyaj malzemeleri nelerdir? Dediğinizi duyar gibiyiz. Hemen cevaplayalım. Kontür makyajı ürünleri toz ve krem olarak ikiye ayrılır. Nasıl bir makyaj yaptığınız ve ne kadar kalıcılık istediğiniz bu ürünlerden hangisini seçeceğiniz konusunda önemli rol oynuyor. Kontür malzemelerinin genelini kontür paletleri, krem kontür ürünleri, kontür pudraları ve stick formda ürünler oluşturuyor. Bu ürünlerin hangilerinin nereye uygulanacağını da bilmeniz, istemediğiniz sonuçlara yol açmamanız için önem taşıyor.

Şimdi gelelim yüz kontürleme ve aydınlatma işlemine dair pratik ipuçlarına. Birkaç basit teknikle, uzun uzun ayna karşısında durmanıza gerek kalmadan istediğiniz sonuçları yakalayabilirsiniz. Örneğin, daha kemikli yüz hatları ile daha ince bir görüntü yakalamak istiyorsanız koyu renkteki kontür ürününü elmacık kemiklerinizin alt kısmına, çene çizginizin altına uygulayabilirsiniz. Elmacık kemiklerinizi, alnınızın ortasını, burun çizginizi ve çenenizi de açık renkle aydınlattığınızda yüzünüzün eskisinden daha ince göründüğünü fark edeceksiniz. Burnunuzu daha küçük göstermek istiyorsanız burnunuzun yan kısımlarını gölgede bırakıp, yüksek kısımları açık renk ile aydınlatabilir, dudaklarınızı daha dolgun göstermek için köşeleri koyu renkle, orta kısımları açık renkle kontürleyebilirsiniz. Hatta gözlerinizi daha çekik veya daha yuvarlak göstermek de kontür makyajı ile yapabileceğiniz hilelerden biri.

Sebi Simyacı der ki; Yüze uygulanan kontür işlemleri yüzünüzü istediğiniz forma sokmanın yanı sıra cildinizi aydınlık ve pürüzsüz gösterir. Cildinizdeki canlı görünümün kalıcı olması içinse makyaj tekniklerinden daha fazlası gerekir. Sebi Ala Cilt Beyazlatıcı Anti Aging Krem ise tam da bunun için var. İlk kullanımda cilt beyazlatıcı ve aydınlık görünüm sağlayan Sebi Ala Cilt Beyazlatıcı Anti Aging Krem, cilde ışıltı katar, yorgun ve solgun görünümü giderir, içeriğindeki etkili mineraller sayesinde yüzünüzde berrak bir görüntü oluşturur.

İçerdiği “Uluslararası Patentli Bileşen” ile fark yaratan Sebi Ala Cilt Beyazlatıcı Anti Aging Krem, boyar madde içermeyen yapısıyla cildin tonunu açmada ve cildi parlaklaştırmada etkilidir. Yüz, göz ve boyun dahil kullanılabilen krem, cilt yüzeyindeki pürüzlere bakım yaparken aynı zamanda cildin toparlanmasına da yardımcı olur.

Sebi Simyacı ile kalın.

MARKALARIMIZ
Sebi Ala Sebi İxir Sebi Pharma Sebi Simyacı Sebi Su
Bizi Arayın 0850 259 61 98 Whatsapp Destek Soru & Cevap