KULLANICI YORUMLARI ÜYE GİRİŞİ

YILBAŞI MAKYAJI NASIL OLMALI?

FARKIMIZ
PATENTLİ FORMÜL Tüm Sebi Pharma ürünleri ödüllü, Uluslararası Patentli Bileşen etken madde içerir!
EGE ÜNİVERSİTESİ ONAYLI Ürünlerimiz Ege Üniversitesi Dermatoloji Ana Bilim Dalı Klinik Çalışmalı'dır.
BENZERSİZ FORMÜL Türkiye'de ve Dünya'da tek, sadece Sebi Pharma ürünlerine ait.
EZBERBOZAN FORMÜLLER Tüm Sebi Pharma ürünleri çok amaçlı olup birden fazla etki alanına sahiptir.
26.10.2016 Koskoca bir yılı geride bıraktınız, yeni bir yılın başlangıcına sıra geldi. Bu özel günde keyifli bir başlangıç yaparak yılsonuna dek hatırlayacağınız güzel bir anınız olsun istiyorsunuz.

Koskoca bir yılı geride bıraktınız, yeni bir yılın başlangıcına sıra geldi. Bu özel günde keyifli bir başlangıç yaparak yılsonuna dek hatırlayacağınız güzel bir anınız olsun istiyorsunuz. Kıyafetiniz, ayakkabınız ve saçınızın modelini kafanızda tasarladınız. Peki ya yılbaşı makyajınız? Bu yazımızda size yılbaşı makyajınız için birkaç ipucu vereceğiz.

Yepyeni bir soluk ile birlikte tazelenmeyi de beraberinde getiren her yeni yılın başı, yaşamımızın özel günleri arasında yerini alıyor. Bu özel günde hareketli aktiviteler, özel kutlamalar ya da sevdiklerinizle ev ortamında daha sakin saatler yaşamak isteyebilirsiniz. Kutlaması en keyifli günler arasında yer alan yılbaşında bu güne özel kıyafetler, ayakkabılar, aksesuarlar günler öncesinden özenle seçilir. Bu hazırlıklar arasında sizi göz alıcı hale getirecek olan makyaj detayını atlamamanızda fayda var.

Yılbaşı makyajı denince akılda oluşan seçeneklerin çokluğu kafanızı karıştırsa da, doğru önerilerle hem abartı olmayan hem de yılbaşına uygun bir makyajı kolayca yapabilirsiniz. Yılbaşı makyajında dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri, bu makyajın cesur davranmamıza izin vermesine kanmayıp dengede kalabilmektir. Çekici görünürken aynı zamanda dikkati birden fazla yere dağıtmadan, olabildiğince abartıdan uzak kalarak estetik bir görünüm yakalamanız gerekiyor. Peki, yılbaşı makyajı nasıl olmalı? Hemen başlayalım…

Öncelikle dışarıdan bakıldığında gözü yormaması açısından, belirlediğiniz makyajın genel görünümünüzle uyumlu olması gerekmekte. Kıyafetiniz, saçınız ve kullandığınız aksesuarlarla bütünlük içerisinde olan makyajlar, çok daha estetik görünür. Her makyaj tarzında olduğu gibi yılbaşı makyajında da belirli aşamalar bulunuyor. Uzun uğraşlar vererek yaptığınız makyajın yüzünüzde güzel ve iyi durmasının sırrı öncelikle sağlıklı bir ciltten geçiyor. Bu nedenle makyaj öncesi cildinizi uygun ve doğal ürünlerle temizleyerek yeteri kadar nemlendirdiğinizden emin olmalısınız. Daha sonra gönül rahatlığı ile makyaja geçebilirsiniz.

Yılbaşı makyajı yapmanın en keyifli yanı kuşkusuz, günlük hayatta gözümüzü korkutan pırıltılı/ışıltılı ürünleri korkmadan uygulayabilmektir. Renk konusunda da özgürlük sunan bu makyaj tarzında gözünüze uygulayacağınız gold, metalik, simli ya da parlak renkte farlar bakışlarınıza canlılık katacak. Gözlerinize far uygularken gold bir göz farı ile başlayıp metalik bir far ile geçiş sağlayarak göz makyajınızı daha ışıltılı bir hale getirebilirsiniz. Yılbaşı için tercih edilen makyajlardan biri de bronz göz makyajıdır. Gözlerinize bronz tonlarda bir far geçişi yaparak bunu nude tonlarındaki rujunuzla bir araya getirebilirsiniz. Bunun dışında alışılagelmiş renklerin dışına çıkarak fark yaratabilirsiniz. Örneğin, yılbaşının gözde renkleri arasında yer alan yeşili korkmadan gözlerinize uygulayabilir, bir eyeliner ve nude tonlarındaki rujunuzla kombinleyebilirsiniz.

Gece makyajlarının vazgeçilmezlerinden olan bordo ruju kullanmak için yılbaşı oldukça iyi bir zamanlama. Yılbaşı makyajında farınıza yoğunluk vermeden rujunuzu toprak tonları, bordo ya da mürdüm gibi koyu renkler arasından seçerek dudaklarınızı ön plana çıkarabilirsiniz. Yine bir klasik olan dumanlı göz makyajında iddialı renkler arasında geçiş yaparak bakışlarınıza buğu katabilirsiniz. Bunların yanında günlük hayatta pek tercih edilmeyen takma kirpiklerinizle tüm bakışları gözlerinizde toplamanız mümkün. Ayrıca parlak vücut spreylerini de makyajınıza ekleyerek kalabalıklar arasında yıldız gibi parlayabilirsiniz.

Yılbaşı makyajında olduğu kadar üzerinde durmanız gereken bir diğer konu ise temizlik. Yılbaşı kutlaması sonrası saatler boyu yüzünüzde kalan makyajınıza veda zamanı geldiğinde, cildinizi doğru ürünlerle nazikçe temizlemeli ve kaybettiği nemini tekrar kazandırmalısınız. Cilt sağlığınız için büyük önem taşıyan makyaj silme işleminde cildinize zarar vermeyen doğal bileşenli ürünleri tercih etmelisiniz.

Sebi Simyacı der ki; gün boyu taşıdığınız yoğun makyajınızı cildinizden nazikçe çıkaran Sebi 3’ü Bir Arada Cilt Temizleme Suyu, cildinizi temizlerken aynı zamanda besliyor ve gözeneklerinizi sıkılaştırıyor. Makyajınızı kalıntı bırakmadan çıkarırken aynı zamanda cildinizi yağ ve kirden nazikçe arındıran Sebi Su, dünya patentli etken madde olan “Hücre Yenileyici Bileşen” içeriyor ve aynı zamanda tüm cilt tiplerinde rahatlıkla kullanılabiliyor. Makyajınızı çıkarırken bir diğer yardımcınız ise yine doğal içeriklerle üretilen Sebi Ixir Hücre Yenileyici Acil Cilt Bakım Spreyi olacak. Tüm hassas ciltleri nazikçe nemlendiren ve yatıştıran ürün, ilk kullanımdan itibaren etkisini hissettirerek cildinizi ihtiyaç duyduğu neme doyuracak. Sprey formatıyla ergonomik kullanım kolaylığı sağlayan Sebi Ixir Hücre Yenileyici Sprey ile yalnızca yüzünüz değil krem sürülemeyecek kadar geniş cilt yüzeylerinizde de tazeliği hissedeceksiniz.

Sebi Simyacı ile kalın.

MARKALARIMIZ
Sebi Ala Sebi İxir Sebi Pharma Sebi Simyacı Sebi Su
Bizi Arayın 0850 259 61 98 Whatsapp Destek Soru & Cevap