YAZ VE ANTI AGING BAKIM

  •  10.06.2019
  •  

Mevsimler bireyin yaşantısı üzerinde oldukça etkilidir. Cilt bakımı da doğal olarak çevre koşullarından, iklimden etkilenmektedir. Güneş koruyucu kullanımının dört mevsim ihmal edilmemesi gerekli olsa da yaz mevsiminde bunun önemi artmaktadır. Yaşlanma karşıtı ürünlerden verim alabilmek için düzenli kullanım son derece önemlidir. Bu nedenle yazın da anti aging bakıma dikkat edilmelidir.

Yoğun miktarda güneş ışığına maruz kalınması cildin yorgun, solgun görünmesine, su kaybetmesine neden olabilmektedir. Cildi korumak için; güneşin dik olarak geldiği saatlerde dışarı çıkmamaya özen gösterilmesi, güneş koruyucu kullanımı ve koruyucu kıyafetler giyilmesi yarar sağlayacaktır. Bununla birlikte cildi güneşten tamamen sakınmak da doğru olmayacaktır. Güneş oldukça iyi bir D vitamini kaynağıdır. D vitaminin sağlığa sayısız faydası bulunmaktadır. Yaşlanma belirtileri arasında; çizgiler, sarkmalar, ciltte kaşıntı, cilt tonu eşitsizliği, büyük gözenekler ve elastikiyet kaybı gibi unsurlar yer almaktadır.

Su tüketimi cildin istenilen görünüme kavuşması için önemlidir. Yeterli su tüketimi cildin görünümünü iyileştirecek, kırışıklık ve çizgilerin oluşmasını azaltacaktır. Bunun dışına beslenmeye dikkat etmek de yarar sağlayacaktır. Özellikle antioksidan etkili besinler yarar getirecektir. Cildin yazın da nemlendirilmesi gerekmektedir. Nemlendiriciler cildin bakımını yapacak ve görünümde ilerleme sağlayacaktır.

Yaz mevsiminde çok sayıda ürün kullanımından kaçınmak gereklidir. Hava sıcaklığı artacağı için ağır ürünlerin kullanımı bireyi rahatsız edecektir. Tek ürünle birden fazla fayda sağlayan güneş koruyucu ürünler seçmek yararlı olacaktır. Bu sayede hem cilde çok fazla ürün uygulanmayacak hem de kullanım konforu sağlanacaktır. Her şikâyet için farklı ürün almak ekonomik anlamda da kişiyi zorlayacaktır. Makyaj ürünleri tercih ederken mineral makyajı seçmek yarar getirecektir. Mineral makyaj gözenekleri tıkamayacak cildi güneşten korumaya da yardım edecektir.

Tüm bunların yanı sıra yaşlanma karşıtı bakım için dört mevsim dikkat edilmesi gereken faktörler de bulunmaktadır. Sağlıklı beslenmeye ve egzersize dikkat etmek, sigara kullanımından kaçınmak yarar sağlayacaktır. Yaşlanma belirtilerinin oluşması, kişinin sağlığına ve bakımına gösterdiği dikkatle de ilgilidir. Yaşlanma belirtileri genç yaşta oluşmasa da ilerleyen yaşlarda birikimli olarak ortaya çıkabilmektedir. Erken yaşta yaşlanma işaretlerinin oluşmasında güneşin zararlı ışınlarının da etkisi son derece büyüktür.

Sebi Simyacı Der Ki;

Tek üründe tüm bakım yapan Sebi Simyacı Anti Aging Krem UVA, UVB ışınlarına karşı koruma sağlamakta cildi güneşin olumsuz etkilerinden korumaya yardım etmektedir. Sebi Simyacı, kırışıklıkları, sarkmaları, göz çevresindeki, boyundaki problemleri, lekeleri gidermeye yardım etmektedir. Yoğun nem sağlayan ürün gözenekleri tıkamamakta dört mevsim güvenle kullanılabilmektedir. Ödüllü, dünya patentli “Hücre Yenileyici Bileşen”i yüksek miktarda içeren krem yoğun ve zengin içeriği ile kısa ve orta vadede başarı sağlamatkadır.

Ürünü incelemek için tıklayınız:

https://www.sebisimyaci.com/yaslanma-karsiti-krem-sebi-simyaci

Sebi Simyacı ile Sağlıklı Kalın