KULLANICI YORUMLARI ÜYE GİRİŞİ

YAŞLILIK LEKELERİ NASIL GİDERİLİR?

FARKIMIZ
PATENTLİ FORMÜL Tüm Sebi Pharma ürünleri ödüllü, Uluslararası Patentli Bileşen etken madde içerir!
EGE ÜNİVERSİTESİ ONAYLI Ürünlerimiz Ege Üniversitesi Dermatoloji Ana Bilim Dalı Klinik Çalışmalı'dır.
BENZERSİZ FORMÜL Türkiye'de ve Dünya'da tek, sadece Sebi Pharma ürünlerine ait.
EZBERBOZAN FORMÜLLER Tüm Sebi Pharma ürünleri çok amaçlı olup birden fazla etki alanına sahiptir.
01.11.2019 Yaşlılık lekeleri; ciltte kahverengi, siyah noktalar şeklinde veya farklı boyutlarda meydana gelebilmektedir. Çoğunlukla yüz, omuzlar, kollar gibi güneşe bolca maruz kalan bölgelerde yaşlılık lekeleri bulunmaktadır. Yaşlılık lekeleri genellikle 50 yaş üstü bireylerde oluşmaktadır. Zaman zaman genç bireylerde de bu lekelerden şikayet edebilmektedir.

Yaşlılık lekeleri; ciltte kahverengi, siyah noktalar şeklinde veya farklı boyutlarda meydana gelebilmektedir. Çoğunlukla yüz, omuzlar, kollar gibi güneşe bolca maruz kalan bölgelerde yaşlılık lekeleri bulunmaktadır. Yaşlılık lekeleri genellikle 50 yaş üstü bireylerde oluşmaktadır. Zaman zaman genç bireylerde de bu lekelerden şikayet edebilmektedir.

Bu lekeler cilt problemlerinin habercisi olarak değerlendirilebilmektedir. Leke eğer gerçekten sadece yaşlanmadan kaynaklı ise sağlık açısından endişe edecek herhangi durum yoktur. Görünüm açısından problem yarattığı için leke giderilmek istenmektedir. Özellikle yüzdeki lekeler kişi için rahatsız edici olmaktadır. Bu sorunu çözmek için leke kremi, cilt beyazlatma ürünleri sıklıkla kullanılmaktadır. Cildi güneşten korumak alınabilecek son derece etkili bir önlemdir. Problem henüz meydana gelmeden tedbir almak lekesiz ve genç görünen bir cilde sahip olmayı sağlayacaktır. Yaşlılık lekeleri ortalama 13 milimetre boyundadır. Lekelerin bir arada olması belirginliklerini arttırmaktadır. Lekeler çoğu zaman zararsızdır ve doktor müdahalesi gerekmemektedir. Ancak, doktorlar bu lekelerin görünümlerinden, renk değişimlerinden önemli sonuçlar çıkarabilmektedir. Bu renk değişimleri cilt kanserinin ciddi bir formu melanomanın belirtisi olabilmektedir. Leke eğer koyu renklerdeyse, boyutunda hızlı bir artış gözlemleniyorsa, alışılagelmedik renklerden oluşuyorsa doktora danışmak son derece yararlı olacaktır. Yaşlılık lekelerinin öncelikli nedeni yıllar boyunca güneşin zararlı ışınlarına maruz kalınmasıdır. Cildin en üstteki katmanı deriye normal rengini vermektedir. UV ışınları ise bu düzeni, normal akışı bozmaktadır. Hemen herkeste bu lekelerin oluşabilme olasılığı bulunsa da açık ten rengine sahip bireyler, güneş ışına çokça maruz kalan, güneş yanıkları geçiren bireyler risk grubunda yer almaktadır. Cildin güneşten korunup korunmadığı, lekenin oluşum süreci gibi bilgiler de doktor tarafından istenecektir. Çoğu zaman doktorlar cildi gözlemleyerek teşhis koyabilmektedir. Bunun yanı sıra cilt biyopsisi de istenebilmektedir. Ciltteki lekelerin yaşlanma dışındaki bir sebepten oluşma olasılığı da vardır. Böyle bir durumda doktor lekelerin gerçek nedenini belirtecektir. Lekelerin sağlık açısından herhangi risk bulundurmadığı netleşirse sadece görünümü değiştirmeye odaklanılabilmektedir. Leke kremleri sıklıkla tercih edilmektedir. Bu tercihte de; cilt tipi, ürün içeriği gibi faktörlere dikkat edilmesi yararlı olacaktır.

Sebi Simyacı Der Ki

Sebi Pharma’nın leke giderici ürünü Sebi İxir Leke Kremi içerdiği dünya patentli “Hücre Yenileyici Bileşen” ile ciltteki lekeleri gidermeye yardımcıdır. Hidrokinon, paraben, alkol içermeyen ürün cildi soymadan çalışmaktadır. Ürün; içerdiği 50 faktör güneş korumasıyla da cildi birçok cilt probleminin kaynağı olan güneşin zararlı ışınlarından korumaktadır. Cildi yormayan krem lekeleri gidermeye katkıda bulunurken cilde bakım da yapmaktadır. Sebi İxir Leke Kremi ciltteki tüm kararmaları gidermeye de yardım etmektedir.

Sebi Simyacı ile Sağlıklı Kalın

Sebi Ixir Klasik Leke Kremini sipariş etmek için tıklayınız
MARKALARIMIZ
Sebi Ala Sebi İxir Sebi Pharma Sebi Simyacı Sebi Su
Bizi Arayın 0850 259 61 98 Whatsapp Destek Soru & Cevap