KULLANICI YORUMLARI ÜYE GİRİŞİ

YAŞLANMA VE CİLT RENGİ DEĞİŞİMİ

FARKIMIZ
PATENTLİ FORMÜL Tüm Sebi Pharma ürünleri ödüllü, Uluslararası Patentli Bileşen etken madde içerir!
EGE ÜNİVERSİTESİ ONAYLI Ürünlerimiz Ege Üniversitesi Dermatoloji Ana Bilim Dalı Klinik Çalışmalı'dır.
BENZERSİZ FORMÜL Türkiye'de ve Dünya'da tek, sadece Sebi Pharma ürünlerine ait.
EZBERBOZAN FORMÜLLER Tüm Sebi Pharma ürünleri çok amaçlı olup birden fazla etki alanına sahiptir.
18.11.2019 Kırışıklıklar, sarkmalar yaşlanmayla birlikte en çok şikayet edilen unsurlar arasında yer almaktadır. Bununla birlikte yaşın ilerlemesiyle ciltte renk değişiklikleri de meydana gelebilmektedir. Cilt rengi; kırmızı, mavi, sarı ve kahverengi renklerinin bileşimi biçiminde görünebilmektedir.

Kırışıklıklar, sarkmalar yaşlanmayla birlikte en çok şikayet edilen unsurlar arasında yer almaktadır. Bununla birlikte yaşın ilerlemesiyle ciltte renk değişiklikleri de meydana gelebilmektedir. Cilt rengi; kırmızı, mavi, sarı ve kahverengi renklerinin bileşimi biçiminde görünebilmektedir.

Ciltteki bu renk değişimine kırmızı oksijenli hemoglobin, genetik sarı, “sarı boya” ve ciltteki kahverengi melanin pigmenti sebebiyet vermektedir. Hiperpigmentasyon lekeleri; düzensiz melanosit aktivitesinden kaynaklanmaktadır. Buna kümülatif mor ve ötesi ışınları sebebiyet vermektedir. Hiperpigmentasyon çoğunlukla yaşlanmayla da ilişkilidir. Yaşlanan bir cildin sarı renk tonlarında görünmesinin sebebi kahverengi melanin pingmentinde düşüşten ve kırmızı-mavi kılcal damarlardaki problemlerden kaynaklanmaktadır. Sigara kullanan bireylerde toksinler elastinin çökmesine neden olmakta ve ciltte sarılığa sebebiyet vermektedir.

Hiperpigmentasyon ve cildin yaşlanmasıyla sıklıkla bağlantı kurulsa da hiperpigmentasyon melanositlerin sayısı azaldığında da gözlenmektedir. 30 yaşından sonra her on yılda bir %6-8 oranında azalmaktadır. Bu unsur melaninde azaltmaya neden olduğu gibi cildin mor ve ötesi ışınlara karşı koruyucu kapasitesini azaltmaktadır. Melanositlerdeki azalmaya bağlı olarak epidermisteki dentrit hücrelerinin sayısında ve fonksiyonunda azalma gözlemlenir

Hiperpigmentasyon ve cildin yaşlanmasıyla sıklıkla bağlantı kurulsa da hiperpigmentasyon melanositlerin sayısı azaldığında da gözlenmektedir. 30 yaşından sonra her on yılda bir %6-8 oranında azalmaktadır. Bu unsur melaninde azaltmaya neden olduğu gibi cildin mor ve ötesi ışınlara karşı koruyucu kapasitesini azaltmaktadır. Melanositlerdeki azalmaya bağlı olarak epidermisteki dentrit hücrelerinin sayısında ve fonksiyonunda azalma gözlemlenir.

Yaşlanmayla birlikte cildin en dış tabakasında yer alan epidermis incelmektedir. Melanositlerin boyutunda artış gözlenmektedir. Yaşlanan cilt daha ince ve solgun gözükecek büyük pigmentli lekeler oluşacaktır. Bu lekeler; yaşlılık lekeleri, karaciğerden kaynaklanan lekeler şeklinde gözlemlenebilmektedir. Bağ dokudaki düşüş cildin gücünün ve elastikiyetinin kaybolmasına sebebiyet verecektir. Bu da güneş lekelerinin daha belirgin olmasına sebebiyet verecektir. Yaşın ilerlemesiyle dermiste yer alan damarlar narinleşecek bu da morarmaya ve cildin altında kanamaya neden olacaktır. Yağ bezleri yaşlanmayla birlikte daha az yağ salgılayacaktır. Erkeklerde bu konuda 80 yaşından sonra küçük bir azalma gözlemlenir. Kadınlar menopozdan sonra daha az yağ salgılamaktadır. Cildin nemli kalması daha da zorlaşmakta kuruluk ve kaşıntı meydana gelmektedir. Yaşlılıkla birlikte ciltte çeşitli problemler yaşanma olasılığı da artmaktadır. Cilt incelmekte daha kırılgan hale gelmektedir ve koruyucu yağ tabakası azalmaktadır. Cilt temas, basınca, titreşime sıcağa ve soğuğa karşı daha dayanıksız hale gelmektedir. Yaşlanmayla birlikte cilt problemleri ortaya çıkmaktadır. Bunun yanı sıra cilt sorunlarına neden olan farklı unsurlar da yer almaktadır. Alerjiler, iklim, giyim alışkanlıkları, kimyasallara maruz kalmak , kapalı mekanlarda kullanılan ısıtma araçları da ciltte çeşitli sorunlara neden olabilmektedir. Erken yaşlanmaya en fazla sebebiyet veren unsurlardan biri de güneşin zararlı etkilerine maruz kalmaktır. Güneş ışınları elastikiyet kaybına, pigment değişimlerine ve cilt derisinin incelmesine neden olmaktadır. Güneşin zararlı etkileri lekelerin yanı sıra cilt kanseri, melanoma gibi şikayetlere de kaynaklık edebilmektedir.

Sebi Simyacı Der Ki;

Sebi Pharma’nın anti aging ürün grubunda yer alan Sebi Ala ve Sebi Simyacı yaşlanma belirtilerini gidermeye yardımcıdır. Sebi Pharma’daki tüm ürünler gibi Sebi Pharma’nın anti aging ürünleri de Dünya patentli “Hücre Yenileyici Bileşen” içermektedir. Sebi Simyacı en yüksek miktarda dünya patentli “Hücre Yenileyici Bileşen” içerme özelliğine sahiptir. Sebi Ala ciltteki kırışıklık, sarkma gibi yaşlanma problemlerini gidermeye yardımcıdır. Cildi beyazlatan, yüz, göz ve boyun dahi etkili kullanılabilen Sebi Ala tüm cilde uygulanabilmektedir. Sebi Ala ciltteki renk tonu eşitsizliklerini gidermeye de yardımcıdır. Sebi Ala 30 yaşın üstünde olan fakat yaşlanma belirtileri çok fazla belirginleşmemiş sadece cildine bakım yapmak isteyen kullanıcılar için de uygundur. Tek üründe tüm bakım anlayışına sahip Sebi Simyacı Sebi Ala’nın sahip olduğu tüm özelliklere sahip olup 30 yaş üstü kullanıcılar için tasarlanmıştır. Göz kremi işlevi de bulunan Sebi Simyacı yüz, göz, ve boyun dahi etkilidir. Silisyum kaplı değerli minerallerle ilk kullanımda ciltte aydınlık bir görünüm sağlamakta cilde bakım yapmaktadır. Sebi Simyacı lekeleri gidermeye de yardımcıdır.

Sebi Simyacı ile Sağlıklı Kalın!

MARKALARIMIZ
Sebi Ala Sebi İxir Sebi Pharma Sebi Simyacı Sebi Su
Bizi Arayın 0850 259 61 98 Whatsapp Destek Soru & Cevap