KULLANICI YORUMLARI ÜYE GİRİŞİ

YAĞLI SAÇ İÇİN BAKIM ÖNERİLERİ

FARKIMIZ
PATENTLİ FORMÜL Tüm Sebi Pharma ürünleri ödüllü, Uluslararası Patentli Bileşen etken madde içerir!
EGE ÜNİVERSİTESİ ONAYLI Ürünlerimiz Ege Üniversitesi Dermatoloji Ana Bilim Dalı Klinik Çalışmalı'dır.
BENZERSİZ FORMÜL Türkiye'de ve Dünya'da tek, sadece Sebi Pharma ürünlerine ait.
EZBERBOZAN FORMÜLLER Tüm Sebi Pharma ürünleri çok amaçlı olup birden fazla etki alanına sahiptir.
04.02.2019 Yağlı saç tipine sahip olduğunuzu saç diplerinizin yağlı görünümde olmasından, saçınızın ağırlığından ve genel olarak saçlarınızdaki hacimsizlikten fark etmeniz mümkündür. Peki, saçlar neden yağlanır?

Yağlı saçlara sahip olmak oldukça can sıkıcı bir durumdur. Başımıza yapışmış gibi duran, hacimsiz, cansız, yıkadıktan sonra tekrar hızlıca yağlanan ve şekil almayan saçlar psikolojimizi kötü etkiler. Diğer saç tiplerine kıyasla daha fazla bakım isteyen bu saç tipine sahipseniz sağlıklı görünmeleri için daha çok özen göstermelisiniz. Peki, yağlı saçlara nasıl bakım yapılmalı? Yağlı saçlar için bakım önerilerimizi sıralamadan önce yağlı saçlar hakkında biraz detay verelim: Yağlı saç tipine sahip olduğunuzu saç diplerinizin yağlı görünümde olmasından, saçınızın ağırlığından ve genel olarak saçlarınızdaki hacimsizlikten fark etmeniz mümkündür. Peki, saçlar neden yağlanır?

Saç derisinde bulunan yağ bezlerinin ürettiği yağ ya da sebum, saçlarınızı doğal bir şekilde nemlendirir ve korur. Bu yağ bezleri normalde olmaları gerektiğinden daha aktif çalıştıklarında saçlarınız için fazla yağ üretirler. Bunun sonucunda da yağlı görünümlü saçlara sahip olursunuz. Hayatımızın her döneminde sorun haline gelebilen yağlı saçlarla ilgilenmek, diğer saç tiplerine göre daha yorucu hal alabilir. Saçlarınızdaki yağlanma, yoğun ve hızlı oluştuğunda kepek ve seboreik dermatit gibi problemlere de yol açabilir. Yağlı saçlarınıza çözüm olması bakımından saçlarınızı daha az ya da daha çok yıkamak, toplamak veya örtmek gibi her yolu denemiş olmanız muhtemeldir. Yağlı saçlarınıza nasıl bakım yapacağınız konusunda kararsız kaldıysanız işte size pratik birkaç ipucu…

Eğer sık sık yağlanan saçlara sahipseniz saç bakım rutininizde yapacağınız bir takım değişiklikler problemi çözmeye yardımcı olabilir. Öncelikle saçlarınıza uygun bir şampuan ve saç kremi kullandığınıza emin olmalısınız. Diğer saçlar için üretilen ürünleri kullanmanız durumunda saçlarınızdaki yağ problemi daha kötü bir hal alabilir. Bu anlamda yağlı saç derileri veya seboreik dermatit için özel olarak üretilen ilaçlı şampuanları kullanmayı deneyebilirsiniz. Bunun yanında şekillendirici spreylerin, jölelerin ve köpüklerin kullanımını azaltmanız da yararınıza olacaktır.

Saçlarınızdaki yağlanma, her yıkama sonrası hızlı şekilde kendini tekrar göstereceğinden dolayı belli bir yıkama rutini oluşturmalısınız. Kendiniz için en uygun yıkama sıklığını deneme-yanılma yoluyla bulabilirsiniz. Yıkama sırasında da saçlarınızdan çok saç derinizi yağdan arındırmalısınız. Bunu yapmanın en doğru yolu ise saçlarınızı yıkarken parmak uçlarınızı kullanmaktır. Saçlarınızı yıkadıktan sonra çok sık ve yoğun içerikli saç kremi kullanmak saçta kalıntıların birikmesine, saçın yağlı ve güçsüz görünmesine yol açar. Saç kremi kullanımını en aza indirmek ve özellikle saç derisine uygulamamak yararınıza olacaktır.

Saçlarınızı yıkarken çok sıcak su kullanmamaya özen göstermelisiniz. Sıcak su saç derisini kurutur ve kuruyan deri dengesini bulabilmek için daha çok yağ salgılar. Saçlarınızı bol suyla iyice durulamanız da saçta şampuan kalıntısı kalmaması açısından önemlidir. Saç maskeleri, bakım yağları gibi kürler saçlar için faydalı olsa da çok fazla bakım yapmak bir süre sonra saçlara zarar verir ve yapısını bozar. Bakım rutininizde zamanlamaya dikkat etmeniz gerekiyor. Bunların dışında saçları çok sık taramak, çok sıkı ve tepeden toplamak, saç spreyi, kuru şampuan, köpük gibi ürünlerin fazla kullanımı, yağlı ve asitli yiyecek ve içecekler gibi yağ bezlerinizin çok çalışmasına neden olan besinleri tüketmek, fön, düzleştirici gibi saçları yıpratan ve hızla yağlandıran işlemleri fazla tekrarlamak gibi hareketlerden de olabildiğince kaçınmalısınız.

Sebi Simyacı der ki; hızlı yağlanan saçlarınızın sağlığını korumak için doğru ürünleri kullanmak saç bakımınızdaki en önemli basamaktır. Bu anlamda Biotin, B5 Pro Vitamin, Gingseng, Isırgan otu, Saw Palmetto Ekstratı, Trighogen, Hücre Yenileyici Bileşen gibi birbirinden güçlü 7 içeriğe sahip olan Sebi İxir Yoğunlaştırıcı Saç Bakım Serumu, yağlı saçlarınız için aradığınız bakımı rahatlıkla sunacaktır. Saçta yağlanma yapmayan, daha gür, canlı ve parlak saçlar için kokusuz ve durulamasız kolay bakım sunan serum, etkili formülü ile saçlarınızı besler, onarır ve saç dökülmesini önlemeye yardımcı olur. Sebi İxir Yoğunlaştırıcı Saç Bakım Serumu, uluslararası patentli “Hücre Yenileyici Bileşen” içeriği ile aynı zamanda saç, sakal ve kaşları yoğunlaştırmak için kullanılabilecek en uygun bakım alternatifidir.

Sebi Simyacı ile kalın.

MARKALARIMIZ
Sebi Ala Sebi İxir Sebi Pharma Sebi Simyacı Sebi Su
Bizi Arayın 0850 259 61 98 Whatsapp Destek Soru & Cevap