KULLANICI YORUMLARI ÜYE GİRİŞİ

STRESİN SAĞLIĞA ZARARLARI

FARKIMIZ
PATENTLİ FORMÜL Tüm Sebi Pharma ürünleri ödüllü, Uluslararası Patentli Bileşen etken madde içerir!
EGE ÜNİVERSİTESİ ONAYLI Ürünlerimiz Ege Üniversitesi Dermatoloji Ana Bilim Dalı Klinik Çalışmalı'dır.
BENZERSİZ FORMÜL Türkiye'de ve Dünya'da tek, sadece Sebi Pharma ürünlerine ait.
EZBERBOZAN FORMÜLLER Tüm Sebi Pharma ürünleri çok amaçlı olup birden fazla etki alanına sahiptir.
30.08.2019 Çok sayıda birey stresten yakınmaktadır. Stres birçok sağlık sorununu tetiklemekte ve kişiyi olumsuz etkilemektedir. Stresin verdiği zararlar çeşitli şekillerde ortaya çıkmaktadır.

Çok sayıda birey stresten yakınmaktadır. Stres birçok sağlık sorununu tetiklemekte ve kişiyi olumsuz etkilemektedir. Stresin verdiği zararlar çeşitli şekillerde ortaya çıkmaktadır.

STRES SAÇ BAKIMINA OLUMSUZ ETKİDE BULUNUYOR

Stres saçların büyümesini olumsuz etkilemekte ve kelliğe neden olabilmektedir. Birey saçlarının döküldüğünü gördüğünde bu durumdan da olumsuz etkilenebilmekte ve daha çok stres olabilmektedir. Stres kepeğin artmasının da nedenleri arasında ye alabilmektedir. Sigara kullanımı da saç köklerini olumsuz etkilemektedir. Beslenmeye dikkat etmek, yeterli miktarda su içmek önem taşımaktadır.

Stres boyun ve sırt ağrılarına sebebiyet verebilmektedir. Stres vücudun acıya karşı olan direncini de azaltmaktadır. Yürüyüş yapmak, ergonomiye dikkat etmek yararlı olabilmektedir.

Irritabl bağırsak sendromuna neden olan en önemli faktörlerden biri de strestir. Stres sindirim sistemini olumsuz etkilemektedir. Seçilen besinlere dikkat etmek, düzenli ve sağlıklı beslenme alışkanlığı edinmek yararlı olabilmektedir.

STRES DEPRESYON RİSKİNİ DE ARTTIRIYOR

Stres, depresyona yakalanma olasılığını arttırmaktadır. Stres serotonini de olumsuz etkileyerek depresyon belirtilerinin ortaya çıkmasına katkıda bulunabilmektedir. Kişinin bu durumda veya depresyondan şüphe etmesi halinde bir sağlık profesyoneline danışması gerekmektedir.

Birçok birey baş ağrısından yakınmaktadır. Baş ağrısına neden olan unsurlardan biri de strestir. Alında, şakaklarda ağrı yaşanabilmektedir.

Dünya üzerinde en sık rastlanan sorunlardan biri de astımdır. Stres astımı tetiklemektedir. Stres bağışıklık sistemini de olumsuz etkilemektedir.

Stres kalbe de zarar verebilmektedir. Stres tansiyona çeşitli kalp problemlerine de davetiye çıkarmaktadır. Stres kalbin işleyişine ve olağan yapısına da negatif etkide bulunmaktadır.

Sebi Simyacı Der Ki;

Stres tüm sağlığı olumsuz etkilediği gibi cilde de zarar verebilmektedir. Stres sebum üretimini arttırarak akne oluşumunu tetikleyebilmektedir. Stres cildin görünümüne de olumsuz etkide bulunmaktadır. Sıkça karşılaşılan bir diğer problem de stres nedeni ile cildin kaşınması ve yıpratılmasıdır. Bunun sonucunda da çeşitli cilt problemlerine zemin hazırlanabilmektedir. Mevcut cilt sorunları da stresin etkisi ile artabilmektedir. Cilt bakımında en çok öncelik verilen konulardan biri olan anti aging bakım için de stres önemli bir yere sahiptir. Erken yaşlanma belirtilerinin nedenleri arasında stres de bulunmaktadır.

Sebi Simyacı ile Sağlıklı Kalın!

https://www.sebisimyaci.com/yogunlastirici-sac-serumu
MARKALARIMIZ
Sebi Ala Sebi İxir Sebi Pharma Sebi Simyacı Sebi Su
Bizi Arayın 0850 259 61 98 Whatsapp Destek Soru & Cevap