KULLANICI YORUMLARI ÜYE GİRİŞİ

SONBAHARDA SAÇ DÖKÜLMESİ NEDEN FAZLALAŞIR?

FARKIMIZ
PATENTLİ FORMÜL Tüm Sebi Pharma ürünleri ödüllü, Uluslararası Patentli Bileşen etken madde içerir!
EGE ÜNİVERSİTESİ ONAYLI Ürünlerimiz Ege Üniversitesi Dermatoloji Ana Bilim Dalı Klinik Çalışmalı'dır.
BENZERSİZ FORMÜL Türkiye'de ve Dünya'da tek, sadece Sebi Pharma ürünlerine ait.
EZBERBOZAN FORMÜLLER Tüm Sebi Pharma ürünleri çok amaçlı olup birden fazla etki alanına sahiptir.
09.09.2019 Sonbaharda saç dökülmesi yaşanabilir. Yaz boyunca; yoğun güneş ışığına, tuzlu suya, havuz kimyasallarına maruz kalan saç kendini yenilemeye ihtiyaç duymaktadır. Yaşanan dökülme belirli bir aşamaya kadar doğaldır belirli önlemler almak yararlı olacaktır.

Sonbaharda saç dökülmesi yaşanabilir. Yaz boyunca; yoğun güneş ışığına, tuzlu suya, havuz kimyasallarına maruz kalan saç kendini yenilemeye ihtiyaç duymaktadır. Yaşanan dökülme belirli bir aşamaya kadar doğaldır belirli önlemler almak yararlı olacaktır.

DAHA SAĞLIKLI SAÇLAR İÇİN NELER YAPILABİLİR?

Saçları biraz kısa kestirmek bu geçiş döneminde yararlı olacaktır. Havaların ne tam soğuk ne de tam sıcak olduğu bu dönemde kısa saçlara sahip olmak saçların güçlenmesi için olumludur. Bilindiği üzere saçların da beslenmeye ihtiyacı vardır. Saçlar için yapılabilecek en iyi beslenme şekli yeterli protein, vitamin ve mineral almaya özen göstermekle sağlanacaktır. Et, balık, süt ve süt ürünleri tüketmek bu noktada yararlı olacaktır. Beslenmeye dikkat etmek saç sağlığının yanı sıra cilt ve genel sağlık açısından da yararlı olacaktır. Saçın yüzde 24’ü sudan oluşmaktadır. Bu nedenle yeterli su tüketimi ihmal edilmemelidir.

Stres; birçok hastalığın tetikleyicisi olarak kabul ediliyor. Stres damarların sağlıklı çalışmasını engelleyerek saçların gerektiği şekilde beslenmesini engellemektedir. Stresli olmak bir anlamda saçı aç bırakmaktır. Strese çözüm bulunmadıkça saçın aç geçirdiği süre artacak saç sağlığı olumsuz etkilenecektir. Stresle mücadele etmeyi önemsemek ve bu yönde çalışmalar yapmak sadece saçlara değil tüm bedene ve zihne yarar sağlayacaktır.

Sigaranın sağlığa zararları hemen herkes tarafından biliniyor. Sigaranın sağlığa onca zararlarından biri de saçların dökülmesine neden olmasıdır. Sigaranın saç sağlığına da zarar verdiğini bilmek zararlı alışkanlıkları bırakmak için bir sebep daha veriyor.

Sporun sağlığa faydaları tartışılamaz konumdadır. Spor sadece iyi bir fiziğe sahip olmayı sağlamıyor toksinlerin ter yoluyla atılmasını da sağlıyor. Dikkat edilmesi gereken nokta şudur; çok terlendiğinde mutlaka duş alınmalıdır. Yıkanılırken parmaklarla saç derisine masaj yapılabilir. Hem şampuan sürülürken hem de masaj yapılırken tırnakların saç derisine temas etmemesine dikkat edilmelidir. Bu saç derisinde çeşitli sorunlara neden olabilmektedir.

Sebi Simyacı Der Ki;

Çok düşük kalorili, kısa sürede fazla kilo vermeyi hedefleyen diyetler de saç dökülmesine sebebiyet verebilmektedir. Özellikle düşük karbonhidratlı diyetler bu soruna neden olabilmektedir. Vücut gerekli besini alamadığında saç ve tırnaklarda sorunlar meydana gelecektir.

Sebi Simyacı ile Sağlıklı Kalın!

https://www.sebisimyaci.com/yogunlastirici-sac-serumu
MARKALARIMIZ
Sebi Ala Sebi İxir Sebi Pharma Sebi Simyacı Sebi Su
Bizi Arayın 0850 259 61 98 Whatsapp Destek Soru & Cevap