KULLANICI YORUMLARI ÜYE GİRİŞİ

SİGARANIN CİLDE ZARARLARI

FARKIMIZ
PATENTLİ FORMÜL Tüm Sebi Pharma ürünleri ödüllü, Uluslararası Patentli Bileşen etken madde içerir!
EGE ÜNİVERSİTESİ ONAYLI Ürünlerimiz Ege Üniversitesi Dermatoloji Ana Bilim Dalı Klinik Çalışmalı'dır.
BENZERSİZ FORMÜL Türkiye'de ve Dünya'da tek, sadece Sebi Pharma ürünlerine ait.
EZBERBOZAN FORMÜLLER Tüm Sebi Pharma ürünleri çok amaçlı olup birden fazla etki alanına sahiptir.
24.10.2016 Sigaranın insan sağlığına olan zararları saymakla bitmez. Bu zararların arasında bireyleri en çok etkileyen yönlerden biri cilt sağlığıdır.

Sigaranın insan sağlığına olan zararları saymakla bitmez. Bu zararların arasında bireyleri en çok etkileyen yönlerden biri cilt sağlığıdır. Bizler de bugünkü yazımızda sigaranın cilde zararlarını ele aldık.

Günümüzde sigaranın zararlarını bilmeyen yoktur. Sigaranın bu denli zararlı olmasının sebebi içinde bulunan maddelerdir. Kanserojen kimyasallar barındıran sigara, dokularda, solunum yollarında, akciğerlerde, üreme sisteminde, damar ve kalp sisteminde vb. kısaca özetlemek gerekirse tüm vücutta bir hücresel yıkım başlatır. Bu nedenle cildin tüm yapısını ve hücre dengesini bozarak oldukça zarar vermektedir.

Sigara, dejenerasyona sebep olan en önemli sebeplerdendir ve bu bozulmaya sebep olan sadece nikotin değildir. Aynı zamanda zifir de içerir ve bu zifir maddesi damarlar üzerinde daraltıcı etkiye sahiptir. Daralan damarlar sonucu dokunun bozulması söz konusu olmaktadır. Bu noktada sigara, oksijenlenme ve beslenme sorunlarıyla cildin kurumasına, iyi beslenememesine, kırışık ve pullanmalara ve renk bozulmasına sebep olarak erken yaşlanma sürecini başlatır.

Yoğun bir şekilde sigara kullananlarda yaşlılık belirtileri olarak, çizgilenme, kırışıklıklarda artış, yüzde kuruluk ve ciltte renk değişimi meydana gelmektedir. Sizler de mutlaka sigara yüzünden cildinin rengi bozulan ve değişen birilerine denk gelmişsinizdir. Bu nedenle sigaranın cilde olan ilk etkisi, cildin renginin değişmesidir. Bunun yanı sıra sigara yapısı gereği, kılcal damarları daraltır, kandaki karbondioksit seviyesini yükseltirken, oksijen seviyesi de düşürür. Aynı zamanda kan dolaşımını zorlaştırır, C vitamini tüketimi artar, hücre yenilenmesi azalır, yaraların iyileşme süreci artar, cilt kurur ve sertleşir.

Sigara vücuttaki damarların daralmasına ve cildinizin yeterli kan almasına sebep olur. Bunun sonucunda vücudunuzda bitkinlik hissi artmaya başlar ve cildinizde gün geçtikçe daha da solma meydana gelir. Damar daralmasının etki ettiği bir bölge ise vücudun onarım sistemidir. Sigaraya sürekli mazur kalan dudak bölgesi ve çevresinde ise çökme, kırışıklıklar ve ince çizgiler meydana gelir. Sürekli kas kasılmasından dolayı ise meydana gelen kırışıklıklar daha belirgin bir hal almaya başlar. Aynı zamanda cildimizin en hassas yeri olan göz altları sigaranın olumsuz etkisinden en çabuk kurtulacak yerlerden biridir. Sigarayı bıraktıktan sonra göz çevrenizdeki cilt düzelecek, gözleriniz daha parlak ve canlı görünecektir.

Sebi Simyacı der ki; sigara hücreleri çok çabuk oksidasyona uğratır. Bu sebepten dolayı genel anlamda cilt yaşlanması çok hızlı gelişir. Böylelikle sigaradan vazgeçemiyorsak kendimize içsel ve dışsal anlamda çok itina etmeliyiz, anti oksidanlar bakımından bir diyet uygulamalıyız ya da bu tarz gıda takviyeleri almalıyız. Lokal olarak da cildimize hücre yenileyici özelliği çok kuvvetli olan ürünler kullanmamız gereklidir. Bununla birlikte Sebi Pharma’daki Ödüllü Dünya Patentli etken madde “Hücre Yenileyici Bileşen”, cildinizdeki hücreleri tekrardan yenilemekle kalmaz aynı zamanda cildinizin tekrar sağlıklı görünüme kavuşmasını sağlar.

Sebi Simyacı ile Kalın.

MARKALARIMIZ
Sebi Ala Sebi İxir Sebi Pharma Sebi Simyacı Sebi Su
Bizi Arayın 0850 259 61 98 Whatsapp Destek Soru & Cevap