KULLANICI YORUMLARI ÜYE GİRİŞİ

SEDEF VE EGZAMA HASTALIKLARI NEDEN OLUŞUR?

FARKIMIZ
PATENTLİ FORMÜL Tüm Sebi Pharma ürünleri ödüllü, Uluslararası Patentli Bileşen etken madde içerir!
EGE ÜNİVERSİTESİ ONAYLI Ürünlerimiz Ege Üniversitesi Dermatoloji Ana Bilim Dalı Klinik Çalışmalı'dır.
BENZERSİZ FORMÜL Türkiye'de ve Dünya'da tek, sadece Sebi Pharma ürünlerine ait.
EZBERBOZAN FORMÜLLER Tüm Sebi Pharma ürünleri çok amaçlı olup birden fazla etki alanına sahiptir.
19.08.2019 Bir cilt hastalığı olan sedefin değişik biçimleri vardır. En yaygın görülen hali plak tipi sedeftir. Plak tipi sedef; kırmızı zemin üzerinde beyaz pullarla kendisini gösterir. Egzama hastalığı çoğunlukla alerji nedeniyle oluşur. Stres, duygusal problemler de egzamaya neden olabilmektedir. Bu iki cilt hastalığını inceleyelim;

Bir cilt hastalığı olan sedefin değişik biçimleri vardır. En yaygın görülen hali plak tipi sedeftir. Plak tipi sedef; kırmızı zemin üzerinde beyaz pullarla kendisini gösterir. Egzama hastalığı çoğunlukla alerji nedeniyle oluşur. Stres, duygusal problemler de egzamaya neden olabilmektedir. Bu iki cilt hastalığını inceleyelim;

SEDEF HASTALIĞININ BİRÇOK ÇEŞİDİ VAR

Sedef hastalığı; stres, enfeksiyonlar ve çeşitli ilaç kullanımlarından kaynaklanabilmektedir. Sedef hastalığının değişik türleri vardır ve çoğunlukla bu türler birbirleriyle karıştırılabilmektedir.

Damla tipi sedef çoğunlukla çocuklarda gözlemlenir. Bu sedef türü damla şeklinde tüm ciltte meydana gelir. Eritrodermik sedefte vücutta geniş kapsamlı bir kızarıklık ve deri dökülmesi yaşanır. Ters sedef çoğunlukla koltuk altı, kasıklar gibi bölgelerde oluşur. En çok rastlanan sedef türü ise plak tipi sedeftir; plak tipi sedefte kızarıklık, pullanma ve deride dökülme meydana gelir.

Sedef hastalığı kalp rahatsızlıkları, diyabet gibi önemli problemlere de yol açabilmektedir. Sedef hastalığı bulaşıcı değildir. Sedef hastalığının tedavisinde psikolojik destek de önerilmektedir.

STRES EGZAMAYA NEDEN OLABİLİR

Egzama deride kaşıntıya, kızarıklığa neden olan bir cilt hastalığıdır. Egzama; stres, ilaç kullanımı, alerji gibi unsurlardan kaynaklanabildiği gibi nedensiz de oluşabilir. Egzama tedavi edilmezse derinin sürekli kaşınmasıyla açık yaralar oluşabilir. Açık yaralar kaşınırsa hastalığın getireceği rahatsızlık da artar, özellikle açık yaraların mikrop kapması önlenmelidir. Problemli cildi kaşımamak gereklidir. Egzama cildin çeşitli yerlerde oluşsa da çoğunlukla ensede gözlemlenir. Stres, duygusal problemler ciltte kendini egzamayla ifade etmektedir.

Egzama sorunuyla karşılaşmamak için yapılabilecek birçok şey var. Cildi düzenli olarak nemlendirmek, pamuklu kıyafetler tercih etmek, aşırı sıcak veya aşırı soğuk ortamlarda bulunmamak faydalı olacaktır.

Sebi Simyacı Der Ki;

Sebi Pharma’nın tüm ürünleri gibi “Uluslararası patentli hücre yenileyici bileşen” içeren Sebi İxir Kızarıklık ve Tahriş Kremi sedef ve egzama rahatsızlıklarında kullanılabilecek oldukça etili bir üründür. Sebi İxir Kızarıklık ve Tahriş Kremi yara, yanık, dermatit, rosesa gibi şikayetleri iyileştirmede etkilidir.Sebi İxir Kızarıklık ve Tahriş Kremi sürüldüğü andan itibaren cildi rahatlatmakta ve yatıştırmaktadır. İçerdiği “Uluslarası patentli hücre yenileyici bileşen” cildin kendini yenilemesini sağlamaktadır. Sebi İxir Kızarıklık ve Tahriş Kremi paraben, vazelin, silikon, kortizon, kimyasal koruyucular içermez. Yan etkisi olmadığı için de güvenle kullanılabilir.

Sebi Simyacı ile Sağlıklı Kalın!

https://www.sebisimyaci.com/acil-bakim-seti-sebi-ixir
MARKALARIMIZ
Sebi Ala Sebi İxir Sebi Pharma Sebi Simyacı Sebi Su
Bizi Arayın 0850 259 61 98 Whatsapp Destek Soru & Cevap