KULLANICI YORUMLARI ÜYE GİRİŞİ

SAW PALMETTO NEDIR?

FARKIMIZ
PATENTLİ FORMÜL Tüm Sebi Pharma ürünleri ödüllü, Uluslararası Patentli Bileşen etken madde içerir!
EGE ÜNİVERSİTESİ ONAYLI Ürünlerimiz Ege Üniversitesi Dermatoloji Ana Bilim Dalı Klinik Çalışmalı'dır.
BENZERSİZ FORMÜL Türkiye'de ve Dünya'da tek, sadece Sebi Pharma ürünlerine ait.
EZBERBOZAN FORMÜLLER Tüm Sebi Pharma ürünleri çok amaçlı olup birden fazla etki alanına sahiptir.
22.04.2019 Saç dökülmesi ve incelmesi hem erkeklerde hem de kadınlarda gözlemlenebilmektedir. Saç dökülmesine neden olan birçok faktör bulunmaktadır. Bu nedenler arasında yaşın ilerlemesi, hormonal değişimler ve çevre kirliliği gibi birçok unsur bulunmaktadır. Saw palmetto ekstraktı da daha güçlü ve canlı saçlar için kullanılmaktadır.

Saç dökülmesi ve incelmesi hem erkeklerde hem de kadınlarda gözlemlenebilmektedir. Saç dökülmesine neden olan birçok faktör bulunmaktadır. Bu nedenler arasında yaşın ilerlemesi, hormonal değişimler ve çevre kirliliği gibi birçok unsur bulunmaktadır. Saw palmetto ekstraktı da daha güçlü ve canlı saçlar için kullanılmaktadır.

SAW PALMETTO SICAK İKLİMLERDE YETİŞİYOR

Saw Palmetto (Serenoa repens) bir bitkidir. Saw Palmetto ekstraktı Serenoa Repens bitkisinin meyvesinden elde edilmektedir. Sıcak iklimlerde yetişen ağaç Amerika’nın güney doğu sahillerinde de bulunmaktadır.

Saw Palmetto bitkisi sağlığa faydalı olduğu düşünüldüğü için çok uzun yıllardır kullanılmaktadır.

Saw Palmetto yağ asitleri, flavanoid, bitkisel stereol bakımından oldukça zengindir.

DİHİDROTESTOSTERON HORMONU VE SAÇ DÖKÜLMESİ

Saw Palmetto bitkisinin saç dökülmesi için kullanılması saç dökülmesinin nedenlerine dair yapılan bir keşif etkili olmuştur. Testosteron ve tip 2 alpha redüktazı bir araya geldiğinde dihidrotestosteron (DHT) oluşmaktadır. DHT folikül reseptörlerine olumsuz etkide bulunarak erkek ve kadın tipi kelliğe neden olmaktadır. Saw Palmette’nun durumu önlemeye katkıda bulunacağı düşünülmektedir.

SAÇ DÖKÜLMESİNDE SORUNUN NEDENİ ÖNEMLİ

Cilt bakımında olduğu gibi saç dökülmesini önlemek için de sorunun nedeni önem taşımaktadır. Örneğin saçlar sürekli olarak çok sıkı bağlandığı için saç dökülmesi meydana geliyorsa bundan kaçınmak saç bakımına yararda bulunacaktır. Saç dökülmesine neden olan faktörlerin çeşitliliği düşünüldüğünde bu durum daha iyi anlaşılacaktır.

Saw Palmetto yağı saç derisine bakım yapmaktadır. Bitki nem sağlayacak, saç köklerini besleyecek ve saç incelmesini önlemeye de yardım edecektir. Saç köklerini güçlendiren bitki dökülmeyi önlemeye de katkıda bulunacaktır.

Sebi Simyacı Der Ki;

Ödüllü, dünya patentli “Hücre Yenileyici Bileşen” içeren Sebi İxir Saç Serumu, aç bakımına oldukça önemli katkıları olan Saw Palmetto ekstraktı içeriyor. Yağsız, kokusuz olan ürünü, durulanmaya ihtiyaç duymadan sabah ve akşam sorunlu bölgeye uygulamak yetiyor. İlgili ürüne alttaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://www.sebisimyaci.com/yogunlastirici-sac-serumu

Sebi Simyacı ile sağlıklı kalın.

MARKALARIMIZ
Sebi Ala Sebi İxir Sebi Pharma Sebi Simyacı Sebi Su
Bizi Arayın 0850 259 61 98 Whatsapp Destek Soru & Cevap