KULLANICI YORUMLARI ÜYE GİRİŞİ

PARABEN İÇERMEYEN KREMLER NELERDİR VE NE İŞE YARARLAR?

FARKIMIZ
PATENTLİ FORMÜL Tüm Sebi Pharma ürünleri ödüllü, Uluslararası Patentli Bileşen etken madde içerir!
EGE ÜNİVERSİTESİ ONAYLI Ürünlerimiz Ege Üniversitesi Dermatoloji Ana Bilim Dalı Klinik Çalışmalı'dır.
BENZERSİZ FORMÜL Türkiye'de ve Dünya'da tek, sadece Sebi Pharma ürünlerine ait.
EZBERBOZAN FORMÜLLER Tüm Sebi Pharma ürünleri çok amaçlı olup birden fazla etki alanına sahiptir.
19.03.2019 Kozmetik sektöründe ısrarla vurgulanan “doğal” ibaresi gerçekte ne ifade ediyor hiç düşündünüz mü? Peki kullandığınız ürünlerin ne kadar yapay olduğu konusunda bir fikriniz var mı? Bu yazımızda sizi doğal olduğunu sanarken dört bir yanımızı sarmalamış olan kimyasallar hakkında bilgilendireceğiz.

Kozmetik sektöründe ısrarla vurgulanan “doğal” ibaresi gerçekte ne ifade ediyor hiç düşündünüz mü? Peki kullandığınız ürünlerin ne kadar yapay olduğu konusunda bir fikriniz var mı? Bu yazımızda sizi doğal olduğunu sanarken dört bir yanımızı sarmalamış olan kimyasallar hakkında bilgilendireceğiz.

Özellikle son yıllarda gündeme gelen “doğala dönüş” anlayışı ile birlikte aslında ne kadar yapaylığa maruz kaldığımızı daha iyi anlıyoruz. Yaşamımızda kullandığımız eşyalardan direkt olarak vücudumuza uyguladığımız ürünlere kadar birçok alanda kimyasal içerikli malzemeleri hızla tüketiyor. Peki, bunun sağlığımıza verdiği zararın farkında mıyız?

Özellikle cildimizle direkt olarak temas eden birçok ürün birbirinden zararlı kimyevi madde barındırıyor. Özellikle paraben, cıva, alkol gibi tehlikeli içeriklere sahip ürünler vücut sağlığımızı ciddi anlamda tehdit ediyor. Şimdi masum gibi görünen fakat vücutta korkunç sonuçlara yol açan bu maddelerden parabeni biraz daha yakından inceleyelim.

Paraben Nedir, Zararları Nelerdir?

Tüm uzmanların uzak durmamız için uyardıkları paraben, ürünlerin raf ömrünü uzatan ve içeriklerinde zararlı bakteri ve mantar oluşumunu önleyen bir kimyasaldır. Günlük hayatta kullandığımız kozmetik ürünlerin, ilaçların, cilt bakım ürünlerinin, kremlerin, gıdaların ve temizlik ürünlerinin çoğu paraben içermektedir. Ürünlerin içerisinde genelde birden fazla paraben kullanılır. Özellikle kozmetik ürünlerinde ve kremlerde yüzde 0,01 ile yüzde 0,3 arası oranda bulunan paraben, ürünü bozulmaya karşı dayanıklı hale getirdiği ve raf ömrünü uzattığı için sıklıkla tercih edilir. Yaşamımızın bu kadar içerisinde yer alan paraben, kullanılan ürünler sayesinde uygulandığı bölgenin yüzeyinde kalmadan, cilde, dokulara, kana ve idrara dahi geçer.

Parabenin vücudumuza verdiği zararlar arasında kanser, alerjik reaksiyonlar, akciğer hastalıkları, egzama gibi cilt hastalıkları, beyin ve sinir sistemi hasarları, hormon bozuklukları, astım, tiroit hastalığı gibi sağlık problemlerini saymak mümkün. Bunun yanında vücudumuzdaki hormonları taklit etme özelliğine sahip olan parabenin bize verdiği zararı önceden tahlil etmek göründüğü kadar kolay değildir. Parabenden uzak durmanız için özellikle dikkat etmeniz gereken birkaç unsur var. İlk olarak özellikle “doğal, saf, organik” gibi etiketlere sahip olan ürünlere karşı dikkatli olmalı ve içeriklerinin tamamını okumadan almamalısınız. Alacağınız ürünün etiketinde içeriği yer almıyorsa markanın internet sayfasından öğrenmeye çalışabilirsiniz. Ürün alırken ilk kriteriniz fiyat olmamalı. Ucuz ürünleri alarak kar yaptığınızı sanırken, daha sonrasında yaşayacağınız büyük risklere davetiye çıkarmamalısınız. Kullanacağınız ürünleri iyi araştırmalı, içeriklerinde yer alan formülleri görmezden gelmemelisiniz.

Sebi Simyacı der ki; Paraben başta olmak üzere civa, alkol vb. gibi tüm kimyasalların sağlığınızda yarattığı tahribatı önlemenin yolu tamamen doğal olan ürünleri kullanmaktan geçer. Doğal içerikli ürünleri bulmak ise hiç bu kadar kolay olmamıştı. Bu anlamda tüm cilt problemleriniz için ayrı ayrı geliştirilen Sebi Pharma ürünlerini gönül rahatlığı ile kullanabilir, sağlığınızı sizin kadar düşünen Sebi ürünlerinin farkını gözlerinizle görebilirsiniz. Sebi Simyacı, Sebi İxir, Sebi Ala ve Sebi Su ürünlerinin tamamında hiçbir kimyasal bileşen bulunmaz. Sağlık dolu bir yaşam için aradığınız en doğal çözüm Sebi Simyacı’da.

Sebi Simyacı ile kalın.

MARKALARIMIZ
Sebi Ala Sebi İxir Sebi Pharma Sebi Simyacı Sebi Su
Bizi Arayın 0850 259 61 98 Whatsapp Destek Soru & Cevap