KULLANICI YORUMLARI ÜYE GİRİŞİ

MELAZMA NEDIR?

FARKIMIZ
PATENTLİ FORMÜL Tüm Sebi Pharma ürünleri ödüllü, Uluslararası Patentli Bileşen etken madde içerir!
EGE ÜNİVERSİTESİ ONAYLI Ürünlerimiz Ege Üniversitesi Dermatoloji Ana Bilim Dalı Klinik Çalışmalı'dır.
BENZERSİZ FORMÜL Türkiye'de ve Dünya'da tek, sadece Sebi Pharma ürünlerine ait.
EZBERBOZAN FORMÜLLER Tüm Sebi Pharma ürünleri çok amaçlı olup birden fazla etki alanına sahiptir.
08.04.2019 Melazma oldukça yaygın bir cilt problemidir. Melazma koyu renkli lekelere sebebiyet verebilmektedir. Melazma gebelikte yaşandığında ise doğum lekesi de denebilmektedir. Melazma kadınlarda daha sık görülse de erkeklerde de oluşabilmektedir.

Melazma çeşitli büyüklüklerde lekelere sebebiyet verebilmektedir. Bu lekeler cildin olağan renginden farklıdır. Çoğunlukla yüzde ve vücudun diğer bölümlerinde melazma oluşabilir.

Kahverengi tonlarındaki lekeler çoğunlukla yanakta, alında, burunda ve çenede meydana gelebilmektedir. Bununla birlikte boyunda ve ellerde de melazma oluşabilir. Ciltteki lekeler herhangi sağlık soruna yol açmamaktadır fakat bireyi estetik olarak rahatsız etmektedir.

MELAZMA BİRÇOK NEDENDEN KAYNAKLANABİLİR

Melazmaya neden olan faktör tam olarak bilinmemektedir. Koyu cilt rengine sahip bireyler daha büyük risk grubunda yer almaktadır. Hormonal değişimler, gebelik melazmayı tetikleyebilmektedir. Stres, tiroit problemleri de melazmayı tetikleyebilmektedir. Stres hormonal dengesizliği arttırabilir bu da leke oluşumunu arttırabilir.

LEKELER GİDERİLDİKTEN SONRA DA BAKIM YAPILMALI

Güneşe maruz kalınması da melazmaya neden olabilmektedir. Ultraviyole ışınları cildin yapısına zarar verebilmektedir.

Melazma giderildikten sonra da cilt bakımına dikkat etmek ve özellikle leke oluşumuna neden olduğu düşünülen unsurlardan uzak durulmalıdır. Örneğin ciltteki lekeler güneş lekeleri ise güneş koruyucu kullanımına dikkat etmek gerekmektedir. Bu sayede yeni lekelerin oluşma olasılığı azalacaktır.

Sebi Simyacı Der ki;

Melazma lekelerini gidermekte sıkça kullanılan yöntemlerden biri de leke kremleridir. Leke kremleri seçerken birçok faktöre dikkat etmek gerekmektedir. Ürün cilt tipine uygun olmalıdır ve cildi yıpratmamalıdır. Leke giderilmek istenirken cilt yıpratılırsa leke ile birlikte başka sorunlar da meydana gelir. Özellikle yaz aylarında güneşin zararlı ışınları daha da artmaktadır. Cilt eğer bu dönemde savunmasız kalırsa yeni sorunlar oluşacaktır. Kış mevsiminde güneşin zararlı ışınları daha az olsa da soğuk ve kuru hava faktörü devreye girmektedir. Herhangi sorunu olmayan birçok cilt bu koşullarda problemler yaşıyorken hassaslaşmış ciltlerde daha büyük cilt şikayetleri oluşabilir. Kışın güneşin zararlı ışınlarının az olması güneş koruyucu kullanımının gerekmediği anlamına gelmemektedir. Dört mevsim güneş koruyucu kullanılmalıdır. Bu konuda size en uygun krem tamamiyle doğal içeriklerden oluşan, Dünya Patentli Hücre Yenileyici Bileşen Madde içeren, Ege Üniversitesi Klinik Onaylı 50 SPF Güneş Korumalı Leke Kremini kullanmanızı öneriyoruz. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim Dalı tarafından gerçekleştirilen klinik araştırmanın özetinde "Ürünün melazmaya etkisinin açık etiketli ve kontrollü klinik araştırma kapsamında gönüllüler üzerinde yapılan denemelerde pigmentasyon düzeyi üzerinde belirgin olumlu sonuçlar ortaya çıkardığı görülmektedir. Ürün kullanıldığında eritem düzeylerinde azalma görüldüğü tespit edilmiştir. Hem cildinizdeki lekeleri gideren, hem de cildinizde tekrardan leke oluşmasını engelleyen ürünümüz ayrıca cildinizi Güneşin zararlı yönlerinden korur. İlgili ürüne aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Sebi Simyacı ile sağlıkla kalın!

https://www.sebisimyaci.com/50-spf-gunes-korumali-leke-kremi-acil-bakim-temizleme-suyu-seti

MARKALARIMIZ
Sebi Ala Sebi İxir Sebi Pharma Sebi Simyacı Sebi Su
Bizi Arayın 0850 259 61 98 Whatsapp Destek Soru & Cevap