KULLANICI YORUMLARI ÜYE GİRİŞİ

KIŞ MEVSİMİNİN KABUSU KURU CİLT İÇİN BAKIM ÖNERİLERİ

FARKIMIZ
PATENTLİ FORMÜL Tüm Sebi Pharma ürünleri ödüllü, Uluslararası Patentli Bileşen etken madde içerir!
EGE ÜNİVERSİTESİ ONAYLI Ürünlerimiz Ege Üniversitesi Dermatoloji Ana Bilim Dalı Klinik Çalışmalı'dır.
BENZERSİZ FORMÜL Türkiye'de ve Dünya'da tek, sadece Sebi Pharma ürünlerine ait.
EZBERBOZAN FORMÜLLER Tüm Sebi Pharma ürünleri çok amaçlı olup birden fazla etki alanına sahiptir.
19.01.2019

Kış mevsiminin gelmesiyle birlikte cildimiz daha da hassaslaşarak özel bakıma ihtiyaç duyuyor. Cildimizi her daim nemli tutarak, kuruluğun önüne geçmek ve kış mevsiminde havanın yarattığı tahribattan etkilenmemek için çeşitli bakım alternatifleri olsa da bunların hepsi her cilt tipi için uygun olmayabiliyor. Peki, cildiniz kışa hazır mı? Kışın doğru cilt bakımı yapabilmek için nelere dikkat etmek gerekiyor? İşte kış mevsiminin kabusu kuru cilt için bakım önerileri…

 

Soğuk havadan çok çabuk etkilenen cildimiz için kış mevsimi, kabus haline gelebiliyor. Hava sıcaklıklarının gittikçe düşmesi ile ciltteki kuruluk da hızla artarken gerginlik, dökülme ve çatlaklar meydana gelebiliyor; ancak gözünüz korkmasın. Doğru bakım yöntemleri ile kışın da cildinizi yumuşacık tutmak elinizde. Bu yazımızda size kış aylarında cildinizin sağlıkla ışıldaması için dikkat etmeniz gereken bakım önerilerimizi aktaracağız.

 

Kış aylarında yumuşak ve sağlıklı bir cilt için ihtiyaç duyulan nem miktarı daha da artar. Bu anlamda dikkat etmeniz gereken en önemli konu cildinizi susuz bırakmamaktır. Bunun içinde bol bol su içmeli, cildinizi suya doyurmalısınız. İkinci olarak ise cilt kuruluğu konusuna hassasiyetle yaklaşmalısınız; çünkü soğuk hava ile direkt olarak temas eden bölgeler hızla kuruyabilmekte ve bu bölgelerde egzama oluşabilmektedir. Bunun için cilt tipinize uygun bir nemlendirici kullanmanız büyük önem taşıyor. Soğuk ve kuru bir havanın cildinizi kurutmaması için öncelikle cilt tipinizi belirlemeli ve daha sonra nemlendirici özelliği yoğun ürünleri tercih etmelisiniz. Bununla birlikte yaz ayları kadar olmasa bile güneş ışınlarının ciltte yarattığı lekelenme, yaşlandırma ve cilt kanseri gibi olumsuz etkiler kışın da tehdit oluşturabilmektedir. Bunun için kış mevsiminde de güneşin zararlı ışınlarından korunmak için güneş koruyucularını ihmal etmemelisiniz.

 

Sıcak suyla banyo yapmak cildinizi kurutabileceği için kış mevsiminde çok sıcak banyodan kaçınmak ve banyoda geçirilen zamanı azaltmanız gerekiyor. Sıcak banyo, vücudun yağ bariyerini bozarak nem kaybına yol açabilmektedir. Bunun önüne geçmek için sıcak su yerine ılık suyla duş tercih edebilirsiniz.

 

Kış aylarında cildinize uyguladığınız ürünlerin gözenekleri tıkamayacak içeriğe sahip olmasına dikkat etmelisiniz. Gözeneklerin tıkanmasına neden olan ürünler yüzde yağlanma ve sivilcelenmeyi de beraberinde getirebilmektedir. Bu anlamda doğal içerikli ürünlere yönelmeli, ciltteki yağ bariyerini yok eden yoğun peeling sağlayan ürünlerden, kil maskelerinden ve alkol içeren toniklerden de uzak durmalısınız; çünkü bu tür ürünler soğuk havanın olumsuz etkilerine karşı cildi savunmasız bırakmaktadır. Bunlara alternatif olarak cildi kurutmayan temizleme sütleri ve köpükleri, alkol içermeyen tonikleri ve nemlendirici maskeleri tercih edebilirsiniz.

 

Bir diğer ihmal etmemeniz gereken ancak çoğu zaman gözden kaçan bölgelerden biri de ayaklardır. Kış aylarında yoğunlaşan topuklardaki sertleşme ve çatlak oluşumu hem ayak sağlığınızı hem de sosyal yaşamınızı olumsuz etkileyebilmektedir. Bu anlamda ayaklarınızdan ölü derileri tahriş etmeden arındırarak nemlendirme sıklığını artırmalısınız. Bunların dışında bulunduğunuz ortamın havadar olmasına da dikkat etmeniz gerekiyor. Rüzgarlı havalar ve ısınmak için kullandığımız klima ve kaloriferler cildimizi kurutarak yıpranmasına neden olabiliyor. Yaşadığınız ortamda hem sıcak hem de kuru bir hava oluşumunun önüne geçmek için uygun aralıklarla havalandırmanız büyük önem taşıyor.

 

Sebi Simyacı der ki; kış mevsiminin cildinizde yarattığı tahribatın önüne geçmek için cildinizin nemini sabit tutmalı ve tercihinizi doğal içerikli ürünlerden yana kullanmalısınız. Bu anlamda Türkiye’nin ilk DD serumu olan Sebi Simyacı Hücre Yenileyici Anti Aging Krem ile cildiniz kış mevsiminde de canlılığını koruyacak. Tamamıyla doğal içeriklerden oluşan, sarkma, kırışıklık, leke, yorgun görünüm ve tüm yaşlanma belirtileri için kullanılan krem, dünya patentli etken madde olan “Hücre Yenileyici Bileşen” içeriyor. Serumun güçlü etkisi, akışkanlığı ile kremin besleyici ve nemlendirici özelliklerinin bir arada olduğu Sebi Simyacı Hücre Yenileyici Anti Aging Krem, güçlü anti aging formülü ile özellikle 30 yaşından sonraki nem seviyesini çok yukarı çıkararak, kış aylarında istediğiniz etkili nemi cildinize sunuyor. Bununla birlikte bir nem bombası olan Sebi İxir Hücre Yenileyici Nemlendirici Acil Bakım Kremi ise kış aylarında cildinize hak ettiği bakımı sağlayacak bir diğer ürün olacak. Krem, paraben, parafin, alkol, vazelin içermiyor ve tüm aile bireyleri için uygun olan doğal bir bakım sunuyor. Uluslararası patentli olan ve ilk kullanımdan itibaren yoğun nem sağlayarak cildin su kaybetmesini önleyen Sebi İxir Hücre Yenileyici Nemlendirici Acil Bakım Kremi, pütürlü, kuruluktan dolayı pürüzlü, kaşıntılı ve dermatitli olan ciltlerdeki sorunların tamamını tedavi ediyor.

 

Sebi Simyacı ile kalın.

MARKALARIMIZ
Sebi Ala Sebi İxir Sebi Pharma Sebi Simyacı Sebi Su
Bizi Arayın 0850 259 61 98 Whatsapp Destek Soru & Cevap