KULLANICI YORUMLARI ÜYE GİRİŞİ

HAMİLELİKTE BESLENME VE CİLT BAKIMI

FARKIMIZ
PATENTLİ FORMÜL Tüm Sebi Pharma ürünleri ödüllü, Uluslararası Patentli Bileşen etken madde içerir!
EGE ÜNİVERSİTESİ ONAYLI Ürünlerimiz Ege Üniversitesi Dermatoloji Ana Bilim Dalı Klinik Çalışmalı'dır.
BENZERSİZ FORMÜL Türkiye'de ve Dünya'da tek, sadece Sebi Pharma ürünlerine ait.
EZBERBOZAN FORMÜLLER Tüm Sebi Pharma ürünleri çok amaçlı olup birden fazla etki alanına sahiptir.
25.10.2019 Hamilelikte çeşitli cilt problemleri ortaya çıkabilmektedir. Akne hamilelik döneminde en çok şikâyet edilen problemler arasında yer almaktadır. Gebelik döneminde cilt bakımı ve tüketilen besinler konusunda seçici ve bilinçli olunması gerekmektedir.
Hamilelikte çeşitli cilt problemleri ortaya çıkabilmektedir. Akne hamilelik döneminde en çok şikâyet edilen problemler arasında yer almaktadır. Gebelik döneminde cilt bakımı ve tüketilen besinler konusunda seçici ve bilinçli olunması gerekmektedir. Bazı kadınlar hamilelikten önce doğru cilt bakım ürünlerini seçerek istedikleri görünüme kavuşmaktadır. Bununla birlikte hamilelik dönemi de cilt bakımı için geç sayılmaz. Fondöten kullanılıyorsa yağlı ciltler için fondöten tercih etmek veya cilt beyazlatma özelliğine sahip mineral makyajı seçmek yararlı olabilmektedir. Hamilelikte sıkça şikayet edilen bir başka problem de hamilelik lekeleridir. Bu lekeler hormonal değişimlerin ve güneş ışığının etkisiyle oluşmaktadır. Güneşten korunmak, dışarı çıkarken güneş koruyucu kullanmak bu şikayeti önlemeye katkıda bulunacaktır. Geçici bir çözüm olarak cilt tonuna yakın renkte fondöten kullanarak lekelerin kapatılması da tercih edilebilmektedir. Bunun yanı sıra doğal leke kremleri kullanarak lekenin giderilmesi ve fondötene ihtiyaç bırakılmaması da yararlı olacaktır.

Sebi Simyacı Der Ki;

Hamilelikte beslenme de anne ve bebeğin sağlığı açısından son derece önemlidir. İstenilen meyve ve sebzeler tüketilebilir. Demir oranı yüksek kırmızı et ve benzeri gıdalar tercih edilmelidir. Süt, peynir ve yoğurt tüketimi alışkanlık haline getirilmelidir. Beslenme planında kalsiyum bakımından zengin yiyecek-içeceklere yer verilmelidir. Yeterli su tüketimi hayatın her döneminde olduğu gibi hamilelikte de son derece önemlidir. Çok yağlı, tuzlu, şekerli gıdalar ile beslenmeye gerek yoktur. Eğer çok isteniyorsa da mümkün olduğu kadar küçük porsiyonlar tercih etmek faydalıdır. Bazı kadınlar hamilelik döneminde aldıkları kilolardan kurtulmak için diyetler yapmaktadır. Zaman zaman da hızlı kilo vermeyi hedefleyen şok diyetler dahi tercih edilebilmektedir. Tüm bunlar hem annenin hem de bebeğin sağlığını ciddi anlamda riske atacaktır. Bu nedenle hamilelik döneminde kilo vermek için yoğun bir çaba harcanması önerilmemektedir. Eğer diyet yapılmak isteniyorsa dahi mutlaka doktora danışılmalıdır. Gebelikte sıkça şikayet edilen bir durum da kusma hissidir. Özellikle sabahları meydana gelen bu şikayeti azaltmak için uygulanabilecek çeşitli yöntemler mevcuttur. Sabah uyanır uyanmaz kuru ekmek, bisküvi tüketmek, yağlı baharatlı yiyeceklerden kaçınmak, mümkün olduğu kadar temiz hava almak yararlı olacaktır. Zencefil içeren yiyecek ve içecekler de fayda sağlayabilmektedir.

Sebi Simyacı ile Sağlıklı Kalın!

MARKALARIMIZ
Sebi Ala Sebi İxir Sebi Pharma Sebi Simyacı Sebi Su
Bizi Arayın 0850 259 61 98 Whatsapp Destek Soru & Cevap