KULLANICI YORUMLARI ÜYE GİRİŞİ

GÜNEŞ LEKELERİNE ÇÖZÜMLER

FARKIMIZ
PATENTLİ FORMÜL Tüm Sebi Pharma ürünleri ödüllü, Uluslararası Patentli Bileşen etken madde içerir!
EGE ÜNİVERSİTESİ ONAYLI Ürünlerimiz Ege Üniversitesi Dermatoloji Ana Bilim Dalı Klinik Çalışmalı'dır.
BENZERSİZ FORMÜL Türkiye'de ve Dünya'da tek, sadece Sebi Pharma ürünlerine ait.
EZBERBOZAN FORMÜLLER Tüm Sebi Pharma ürünleri çok amaçlı olup birden fazla etki alanına sahiptir.
28.02.2019 Güneş ışınlarının cildiniz üzerindeki zararlı etkileri hakkında yeterince bilginiz var mı? Güneşin zararlı etkilerini ve güneş lekeleri için çözüm yollarını sizin için araştırdık…

Bronz görünmek hoşunuza gidiyor; fakat cildinize verdiğiniz zararın farkında mısınız? Güneş ışınlarının cildiniz üzerindeki zararlı etkileri hakkında yeterince bilginiz var mı? Ya cildinizdeki güneş lekeleri nasıl geçecek? Güneşin zararlı etkilerini ve güneş lekeleri için çözüm yollarını sizin için araştırdık…

Tıpta solar lentigo olarak isimlendirilen güneş lekelerinin oluşumunda en büyük etken, adından da anlaşıldığı gibi direkt cildinizle temas eden güneş ışınlarıdır. Yaz aylarında cildimiz çok fazla güneşin ultraviyole (UV) ışınlarına maruz kaldığında cildimizdeki melanin üretimi de buna paralel olarak artar. Melanin düzeyindeki bu artış da ciltte koyu lekeler oluşmasına sebep olur. Vücudun her yerinde görülebilen güneş lekelerine alın, burun üstü, omuz gibi cildin gergin olduğu bölgelerde daha sık rastlanır. Peki, güneş lekelerinin oluşmaması için nelere dikkat etmek gerekiyor?

Güneş lekelerinin meydana gelmemesi için birkaç konuda hassasiyet göstermelisiniz. Güneşin dik olarak geldiği öğle saatlerinde mümkün oldukça dışarıya çıkmamalı, cildinizin hassasiyet durumuna uygun faktörde bir güneş kremini 2-3 saate bir uygulamalısınız. 30 yaş ve üstüyseniz cildiniz daha da tehlike altındadır. Bunun için daha dikkatli olmanız gerekiyor. Güneşin cildinizdeki nemi azaltması cildinizi kurutur. Bu nedenle nemlendirici krem uygulamayı ihmal etmemelisiniz. Bunların yanında özellikle yaz aylarında epilasyon ve soydurma işlemi gibi ciltte leke oluşturacak işlemler yaptırmamalısınız.

Güneş lekeleri için birçok doğal ve tıbbi tedavi yöntem vardır. Tedavi aşamasında, tıbbi ve kozmetik renk açıcı preparatlar, yüzeysel peeling, lazer tedavileri, IPL ve soğuk uygulaması, dondurma tedavisi gibi çeşitli seçenekler mevcuttur. Tedavide kullanılan doğal yöntemler arasında limon suyu, elma sirkesi, yaban mersini, aloe vera ve hint yağı kullanımı gibi alternatifleri sayabiliriz. Bunların yanında E vitamini içeren kremler ve çinko takviyesi de cildinize iyi gelecektir.

Sebi Simyacı der ki; cildinizde oluşan güneş lekelerine hem doğal hem de etkili tedavi için Sebi İxir Güneş Korumalı Çift Etkili Leke Kremi ve Sebi İxir Klasik Leke Kremi tam da aradığınız çözümü sunuyor. Sebi İxir Güneş Korumalı Çift Etkili Leke Kremi aynı anda hem güneşten koruyor hem de lekelerinizi tedavi ediyor. Uluslararası patentli bileşeni ile fark yaratan ve cildinizi soymadan doğal bakım sunan krem, 50 faktörlük yüksek koruma özelliği ile de cildinizi güneşten dört mevsim koruyor. Cilt tonu eşitsizlikleri ve tüm lekelere karşı etkili olan Sebi İxir Klasik Leke Kremi ise hem gündüz hem de gece kullanmaya uygun. Hassas ve kuru ciltler için özel olarak geliştirilen Sebi İxir Klasik Leke Kremi, cildi soymaz, yıpratmaz, aksine bakım yaparak cildi lekeden arındırır. Tüm vücut bölgelerinde kararma karşıtı ve ph nötr tüm bölgelerde güvenli kullanım için uygun olan Sebi İxir Klasik Leke Kremi, içeriğindeki uluslar arası patente sahip bileşeni ile benzerlerinden ayrılıyor.

MARKALARIMIZ
Sebi Ala Sebi İxir Sebi Pharma Sebi Simyacı Sebi Su
Bizi Arayın 0850 259 61 98 Whatsapp Destek Soru & Cevap