KULLANICI YORUMLARI ÜYE GİRİŞİ

GÖZ ÇEVRESİ BAKIMI NASIL YAPILMALI?

FARKIMIZ
PATENTLİ FORMÜL Tüm Sebi Pharma ürünleri ödüllü, Uluslararası Patentli Bileşen etken madde içerir!
EGE ÜNİVERSİTESİ ONAYLI Ürünlerimiz Ege Üniversitesi Dermatoloji Ana Bilim Dalı Klinik Çalışmalı'dır.
BENZERSİZ FORMÜL Türkiye'de ve Dünya'da tek, sadece Sebi Pharma ürünlerine ait.
EZBERBOZAN FORMÜLLER Tüm Sebi Pharma ürünleri çok amaçlı olup birden fazla etki alanına sahiptir.
18.02.2019 Göz çevremize gereken özeni gösteriyor muyuz? Doğru göz çevresi bakımı nasıl yapılmalı? Göz çevresi bakımında dikkat edilecekler ve doğru bakım uygulamaları için sizi yazımıza davet ediyoruz…

Cilt sağlığımızı ele veren en önemli noktalardan olan göz çevremiz, özel bir bakımı hak eder. Cildimizin diğer kısımlarına göre çok daha hassas olan bu bölge, aynı zamanda yaşımızın da göstergesidir. Peki, göz çevremize gereken özeni gösteriyor muyuz? Doğru göz çevresi bakımı nasıl yapılmalı? Göz çevresi bakımında dikkat edilecekler ve doğru bakım uygulamaları için sizi yazımıza davet ediyoruz…

Neşemizi, üzüntümüzü, kısacası duygularımızı yansıttığımız gözlerimizin her daim ışıl ışıl ve parlak görünmeleri için sağlıklı bir göz çevresi şarttır. Cilt bakımında uyulması gereken hijyen kuralları burada da geçerli olmakla beraber göz çevresinin çok daha hassas bir bölge olması dolayısıyla bu bölgeye ekstra özen gösterilmesi gerekiyor. Gözaltı torbaları oluşmuş, koyu çizgilerin yer aldığı, şiş ve kırışık bir göz çevresi yaşımızı oldukça yukarı taşırken psikolojimizi de kötü etkiler. Bizi hayli solgun ve yaşımızın üzerinde gösteren bu görüntünün ortaya çıkmasında birçok etken bulunmaktadır. Bu sağlıksız durum, genetik faktörler, kalitesiz bir yaşam (sigara ve alkol tüketimi, sağlıksız beslenme, yeterli sıvı almama vb.), kullanılan makyaj malzemelerinin kalitesizliği ve makyajlı uyumak, uyku düzensizliği, mimiklerle birlikte yıllar içinde ciltte oluşan deformasyon, güneş ışığına direkt maruz kalmak gibi yıpratıcı dış etkenler sonucu meydana gelebilir. Göz kapaklarında şişlikler, kırışıklıklar, göz çevresinde halkalar ve torbalar oluşmasına zemin hazırlayan bu durum karşısında bir de gerekli bakım yapılmazsa sonuç daha vahim hale gelebilir.

Peki, tüm bu olumsuz durum önlenebilir mi? Ya da nasıl önlenir? Göz çevrenizde sağlıklı bir görünüm yakalamak için öncelikle sağlığınıza zarar veren etkenleri ortadan kaldırmalı ve daha sonra göz çevresi için hassasiyetle üretilmiş olan ürünlerle bakım yapmalısınız. Belli bir yaştan sonra gülerken oluşmaya başlayan kırışıklıklar zamanla kalıcı hale gelerek dış görüntümüzü bozmaya başlar fakat doğru ürünlerle bakım yapılıp, temizliğe önem verildiğinde göz çevrenizdeki aydınlanmaya şahit olacaksınız. Bakımları uygularken, göz çevresi ve gözaltına her zaman dikkat etmeli ve makyaj temizliğinde nazik olmalı, peeling, cilt bakımı ya da maske uygulamalarını hassas olan bu bölgeye yapmamalıyız. Göz çevresini tahriş etmeyen, gözaltını nemlendiren kremlerle cildi besleyerek, düzenli yaşam ve uyku düzeni ile bu bölgedeki sağlıksız görünümün önüne geçebilirsiniz. Göz çevrenizdeki bakım uygulamalarında tercihinizi doğadan yana kullanmak isterseniz siyah çay, gözyaşı otu ve yeşil çayla yapılan soğuk kompresler de, şişkinlik giderici ve rahatlatıcı etki yapar. Bunun dışında melisa, şerbetçi otu, mürver, kuşburnu, papatya gibi bitkilerle kompres yapmak da olumlu sonuç vermektedir.

Sebi Simyacı der ki; Artık göz çevrenize bakım yaparken kullanacağınız ürünlerin arasında kaybolmanıza gerek yok. Sarkmış, kırışık, lekeli, göz kapağı sarkması, gözaltı morluğu, göz altı torbalanması, kaz ayağı çizgileri gibi cilt sorunlarına karşı serumun etkisi ve kremin konforunu bir arada sunan Sebi Simyacı Yaşlanma Karşıtı Krem size fazlasıyla yetecek. Kuru ve karma ciltlerde güvenle kullanabileceğiniz, Türkiye'nin ilk DD serumu olan Sebi Simyacı Yaşlanma Karşıtı Krem, sarkma, kırışıklık ve leke için 3 etkili bakım sunuyor. Göz çevresi, yüz ve boyun dahil kullanılabilen Sebi Simyacı Yaşlanma Karşıtı Krem, “Uluslararası Patentli Bileşen” içeriği ve çok güçlü anti aging formülü sayesinde cildinizi soymadan, bakımını doğal bir şekilde yapıyor.

Sebi Simyacı ile kalın.

MARKALARIMIZ
Sebi Ala Sebi İxir Sebi Pharma Sebi Simyacı Sebi Su
Bizi Arayın 0850 259 61 98 Whatsapp Destek Soru & Cevap