EYLÜL VE CİLT BAKIMI

 •  16.09.2019
 •  

Cilt bakımındaki ihtiyaçlar mevsimsel olarak değişebilmektedir. Cildin çevresel faktörlerden kolayca etkilenmesi de bu bilgiyi desteklemektedir. Bunun yanı sıra güneş korunması dört mevsim önemini korumaktadır.

Cilt bakımında sıkça yapılan bir hata da güneş koruyucu kullanımının sadece yaz için gerekli olduğunun düşünülmesidir. Oysa cilt dört mevsim UVA UVB ışınlarından korunmalıdır. Bulutlu havalarda dahi bu ışınlara maruz kalınmaktadır.

Sebi Simyacı Der Ki;

  Cilt temizlenirken aynı zamanda nemlendirilmelidir. Gözenekleri tıkamayan cilt temizleme ürünleri tercih edilmelidir. (Ödüllü, dünya patentli “Hücre Yenileyici Bileşen” içeren Sebi Su’yu incelemek için tıklayınız)

  Yaz mevsiminin ciltte oluşturduğu zararları telafi edebilmek için besinlerden de faydalanılabilmektedir. Omega 3 yağ asitleri; A, C ve E vitaminleri içeren yiyeceklerin tüketimi cildin kendi doğal yapısına kavuşmasına yardım edecektir.

  Cilt çevresel faktörlerin etkisi ile yoğun şekilde yıpranmaktadır. Seçilen cilt temizleyici ürünün cildi tüm kirden arındırdığından emin olunmalıdır. Bununla birlikte bol su tüketerek vücudun da toksinlerden temizlenmesine yardım edilebilir.

  Yaz mevsimi boyunca hem cilt hem de saçlar ciddi anlamda yıpranmaktadır. Güneşin zararlı ışınlarına maruz kalınması sonucunda güneş lekeleri, yanıklar, cilt tonu eşitsizlikleri meydana gelebilmektedir. Tüm bunları telafi etmek için cilt bakımı alanında daha da dikkatli olmak fayda getirecektir. (Güneş lekelerinden kurtulmak için Sebi İxir Leke Kremi’niinceleyiniz.)

  Kış mevsiminde de birçok cilt problemi yaşanmaktadır. En sık rastlanan örnek cildin kurumasiolarak; kışın, yağlı ciltlere sahip bireyler dahi ciltlerinin kurudığundan yakınabilmektedir. Kışın zorlu geçtiği bölgelerde bu durum daha belirgindir. Tüm bu olumsuzlukları sorunsuz atlatmak için sonbaharı iyi şekilde değerlendirmek gerekmektedir.

  Yazın güneş lekeleri oluştuysa bu lekelerden en hızlı şekilde kurtulmak için çok fazla beklenmeden leke kremi kullanılması fayda getirecektir.

  Mevsimsel değişimler doğal olarak cilt tipini de değiştirebilmektedir. Bu nedenle cilt tipi sürekli aynı kalmamaktadır. Cildin kuru mu yağlı mı olduğu güncel şekilde değerlendirilmelidir.

  Kimyasal koruyucular, paraben içeren ağır içeriklere sahip ürünlerden kaçınılmalıdır.

  Sebi Simyacı ile Sağlıklı Kalın!