KULLANICI YORUMLARI ÜYE GİRİŞİ

EN İYİ CİLT BAKIM RUTİNİ NASIL OLUŞTURULUR?

FARKIMIZ
PATENTLİ FORMÜL Tüm Sebi Pharma ürünleri ödüllü, Uluslararası Patentli Bileşen etken madde içerir!
EGE ÜNİVERSİTESİ ONAYLI Ürünlerimiz Ege Üniversitesi Dermatoloji Ana Bilim Dalı Klinik Çalışmalı'dır.
BENZERSİZ FORMÜL Türkiye'de ve Dünya'da tek, sadece Sebi Pharma ürünlerine ait.
EZBERBOZAN FORMÜLLER Tüm Sebi Pharma ürünleri çok amaçlı olup birden fazla etki alanına sahiptir.
26.10.2016 İyi bir cilt bakım rutini, sağlıklı bir cilt için olmazsa olmazdır. Aynı zamanda erken yaşlanmanın önüne geçmek için de uygulanan cilt bakım rutinini oluşturmak, göz korkutucu görünse de doğru bir uygulamayla..

İyi bir cilt bakım rutini, sağlıklı bir cilt için olmazsa olmazdır. Aynı zamanda erken yaşlanmanın önüne geçmek için de uygulanan cilt bakım rutinini oluşturmak, göz korkutucu görünse de doğru bir uygulamayla, önemli noktalara dikkat ederek ve doğru ürünleri seçerek daha kolay hale getirilebilir. Bu yazımızda iyi bir cilt bakımı rutini için ipuçları vereceğiz.

Cildimiz 20’li yaşlarımızın başına kadar parlaklığını ve pürüzsüzlüğünü korurken, bu yaşların sonuna doğru yavaş yavaş yaşlanma belirtileri göstermeye başlar. Vücudun elastin, kolajen ve ter üretiminin azalmasıyla birlikte cildimizde de gözle görülür değişiklikler meydana gelir. Bu olumsuzlukların önüne geçerek cildimizin sağlıkla ışıldaması adına uygulanması gereken ilk kural iyi bir cilt bakım rutini oluşturmaktır. Peki, en iyi cilt bakım rutini nasıl oluşturulur?

Cilt bakım rutininize başlamadan önce dikkat etmeniz gereken birkaç nokta bulunuyor. Bunlar arasında göz bakımı ayrı bir öneme sahip. Yaşımızı çabuk ele veren bölgelerden olan göz bölgesine uygun ürün kullanmak ileriki zamanlarda hissedilir derecede genç bir görünüm kazanmamıza yardımcı olacaktır. Özellikle gözaltı kapatıcılarının kullanımı sonrasında temizlenen cilde uygun bir göz çevresi ürünü ile bakım yapmak gerekiyor. Bunun yanında yapılan makyajda aşırıya kaçılmaması ve cildin olabildiğince nefes alması sağlanmalı. Bu yüzden makyaj yaparken yoğun kapatıcı ve fondötenlerden uzak durmalı ya da olabildiğince az kullanmalısınız. Uyumadan önce makyajınızı muhakkak doğru bir şekilde çıkarmalı ve cildinizi uygun ürünlerle temizleyerek yatağa girmeyi bir ömür sürecek alışkanlığınız haline getirmelisiniz.

Cilt tiplerinin birbirinden farklı olması uygulanacak cilt bakım rutinlerinin de farklılık göstermesi anlamına gelse de bunları genel olarak temizleme, tonikleme ve nemlendirme olarak üç başlıkta toplayabiliriz. Günlük, haftalık gibi çeşitli zaman dilimlerine bölebileceğiniz cilt bakım rutininin etkisini daha kalıcı hale getirmek için öncelikle cildinizin ihtiyaçlarına cevap vermelisiniz. Bunun için de dikkat edilmesi gereken en önemli nokta temizliktir. Temiz bir cilt sağlıklı bir cildin temelidir. Cildi rutin halde derinlemesine temizlemek, düzenli peeling uygulamak, makyajla uyumamak, özellikle T bölgesi olarak bilinen alın, çene ve yanak bölgesini temiz tutmak, iyi bir cilt temizliğinde dikkat edilmesi gerekenlerden birkaçıdır. Bunun yanında güneşin zararlı etkilerini minimize etmek için güneş koruyucu kullanmayı da ihmal etmemelisiniz.

Günlük cilt bakım rutininizde, cildinizde makyaj varsa uygun ürünlerle ve ılık suyla gün sonunda muhakkak makyajdan tam olarak arınmalısınız. Daha sonra kalmış olabilecek makyaj kalıntılarını yok etmek ve gözeneklerinizi sıkılaştırmak için tonik kullanarak, derinlemesine temizlik sağlamış olursunuz. Son olarak hem gece hem de gündüz olmak üzere günü belirli periyodlarında muhakkak cildinizi nemlendirmelisiniz. Kullandığınız ürünlerde alkol, parfüm ve paraben içermeyen doğal formüllü ürünleri tercih etmeniz ise cilt sağlığınız için oldukça önemli. Bunların yanında haftada bir uygulanacak rutinler arasında ise peeling ve arındırcı maske uygulaması geliyor. Özellikle cildin nemini daha fazla kaybettiği kış aylarında nem maskelerini ihmal etmemeniz gerekiyor.

Cilt bakım rutininizde dikkat etmeniz gereken önemli noktalardan biri de cildinizi bir bütün olarak görüp buna uygun bir bakım rutini belirlemenizdir. Örneğin yüzünüze uyguladığınız bakımı ve gösterdiğiniz hassasiyeti ellerinize ya da boynunuz gibi ihtiyaç duyan diğer bölgelerinize de göstermelisiniz. Böylece kuruluğun yarattığı tahribatı tüm cildinizden silebilirsiniz.

Sebi Simyacı der ki; cilt bakım rutininizi keyifli anlara dönüştüreceğiniz ve kısa zamanda etkili sonuç alacağınız ürünlerin başında Sebi Ixir Hücre Yenileyici Nemlendirici Acil Bakım Kremi ve Sebi Ixir Hücre Yenileyici Nemlendirici Acil Bakım Spreyi seti geliyor. Tamamıyla doğal içeriklerden oluşan set, dünya patentli etken madde olan “Hücre Yenileyici Bileşen” içeriyor. Günlük bakım rutininizde tüm cildinizde rahatlıkla kullanabileceğiniz set, ilk kullanımdan itibaren cildinize bakım yaparak ve deriyi besleyip onararak etkisini hızlıca gösteriyor. Yoğun nem sağlayan ve cildi çevresel faktörlere karşı koruyan formülü ile Sebi Ixir Hücre Yenileyici Nemlendirici Acil Bakım Kremi, tüm aile bireyleri tarafından rahatlıkla kullanılabilir. Derinin su kaybetmesini önleyen krem, evdeki ufak kazalar sonrası kullanıldığında da yaralı bölgelerde hızlı iyileşme sağlıyor. Ergonomik tasarımıyla kolay kullanım olanağı sağlayan Sebi Ixir Hücre Yenileyici Nemlendirici Acil Bakım Spreyi ise krem sürmenin mümkün olmadığı tüylü ya da saçlı deri başta olmak üzere krem sürülemeyecek kadar geniş cilt yüzeylerinin tümünde kurumuş ya da tahriş olmuş bölgelerin nemlendirilmesi ve yatıştırılmasında etkin sonuç veriyor.

Sebi Simyacı ile kalın.

MARKALARIMIZ
Sebi Ala Sebi İxir Sebi Pharma Sebi Simyacı Sebi Su
Bizi Arayın 0850 259 61 98 Whatsapp Destek Soru & Cevap