KULLANICI YORUMLARI ÜYE GİRİŞİ

DOĞUM KONTROL HAPI CİLT LEKELERİNİ NASIL ETKİLER?

FARKIMIZ
PATENTLİ FORMÜL Tüm Sebi Pharma ürünleri ödüllü, Uluslararası Patentli Bileşen etken madde içerir!
EGE ÜNİVERSİTESİ ONAYLI Ürünlerimiz Ege Üniversitesi Dermatoloji Ana Bilim Dalı Klinik Çalışmalı'dır.
BENZERSİZ FORMÜL Türkiye'de ve Dünya'da tek, sadece Sebi Pharma ürünlerine ait.
EZBERBOZAN FORMÜLLER Tüm Sebi Pharma ürünleri çok amaçlı olup birden fazla etki alanına sahiptir.
14.03.2019 Kadınların gebeliği önlemek amacıyla kullandıkları doğum kontrol hapları en sık kullanılan doğum kontrol yöntemidir. Daha çok güneş ışınlarının etkisine bağlı olduğu sanılan cilt lekelerinin temel sebeplerinden biri de bilinçsizce tüketilen doğum kontrol hapları olarak gösteriliyor. Peki, bu hapların dezavantajlarını ve özellikle cildimiz üzerindeki yan etkilerini yeterince biliyor muyuz?

Kadınların gebeliği önlemek amacıyla kullandıkları doğum kontrol hapları en sık kullanılan doğum kontrol yöntemidir. Daha çok güneş ışınlarının etkisine bağlı olduğu sanılan cilt lekelerinin temel sebeplerinden biri de bilinçsizce tüketilen doğum kontrol hapları olarak gösteriliyor. Peki, bu hapların dezavantajlarını ve özellikle cildimiz üzerindeki yan etkilerini yeterince biliyor muyuz?

Kadınların gebe kalmayı önleme, gebelik olasılığını azaltma ya da istedikleri zaman çocuk sahibi olmalarına imkân veren çeşitli yöntemlere genel olarak doğum kontrolü adı verilir. Bu yöntemlerin en etkilisi ve en çok kullanılanı ise doğum kontrol haplarıdır. Doğum kontrolü haplarının yan etkileri ise dikkat edilmesi gereken önemli bir konudur. Her kullananda görülmeyebilen bu yan etkilerin sebebi hapların içeriklerindeki östrojen ve progesteron hormonlarından kaynaklanır. Doğum kontrol hapı kullanmadan önce jinekolog muayenesinden geçmek gerekir ve hekimin önerilerine uyulmalıdır.

Doğum kontrol haplarının kullanımı sırasında mide bulantısı, kusma, göğüslerde hassasiyet, baş ağrısı, yüksek tansiyon, stres, şiddetli migren ağrıları, damar tıkanıklığı riski, kilo artışı, ciltte sivilcelenmeler ve lekelenmeler gibi yan etkiler görülebilir. Peki, doğum kontrol hapları cilt lekelerini nasıl etkiler?

Hormon kombinasyonlarından oluşan doğum kontrol hapları cilt üzerinde lekelenmelere yol açabilir ve hapların oluşturduğu lekelenmeler zamanla kalıcı hale gelebilir. Uzun süreli doğum kontrol hapı kullanan kişilerde yapılan araştırmada hormonlarda meydana gelen değişimden kaynaklı ciltte leke oluşumu sıkça görülen bir durumdur. Bu da geri dönüşü zor bir görünüme yol açar ve bu nedenle kadınların psikolojilerini kötü yönde etkiler.

Ciltte oluşan lekelenmelerin çözümü için hem medikal hem de doğal birçok alternatif bulunmaktadır; fakat her tedavinin herkes için uygun olamayabileceğini ve tedavi sonrası tekrarlama riskinin olduğunu hatırlatalım. Uzmanlar ise doğum kontrol haplarını kullanırken cilt lekelenmelerini önlemek adına leke oluşumunu engelleyici ürünler kullanmak gerektiği görüşünde.

Sebi Simyacı der ki; Doğum kontrol hapı kullanımının yol açtığı cilt lekelenmelerinin tedavisinde cildiniz için en doğru seçim, doğal ürünler olacaktır. Cilt tonu eşitsizlikleri ve tüm lekelere karşı en doğal tedaviyi sağlayan Sebi İxir Klasik Leke Kremi, cildi soymadan ve yıpratmadan lekelerden kurtarır. Hassas ve kuru ciltler için özel olarak geliştirilen Sebi İxir Klasik Leke Kremi cildi soymayan doğal yapısı ile tüm vücut bölgelerine kararma karşıtı bakım yapar. Hem gece hem de gündüz kullanılabilen krem, dört mevsimde de size en doğal ve etkili bakımı yapar. “Uluslararası Patentli Bileşen” içeren Sebi İxir Klasik Leke Kremi ciltte oluşan kalıcı lekeleri bile çıkaran etkili bir tedavi sunar.

MARKALARIMIZ
Sebi Ala Sebi İxir Sebi Pharma Sebi Simyacı Sebi Su
Bizi Arayın 0850 259 61 98 Whatsapp Destek Soru & Cevap