KULLANICI YORUMLARI ÜYE GİRİŞİ

CİLTTEKİ YAĞ VE NEM DENGESİZLİĞİ NASIL DÜZELTİLİR?

FARKIMIZ
PATENTLİ FORMÜL Tüm Sebi Pharma ürünleri ödüllü, Uluslararası Patentli Bileşen etken madde içerir!
EGE ÜNİVERSİTESİ ONAYLI Ürünlerimiz Ege Üniversitesi Dermatoloji Ana Bilim Dalı Klinik Çalışmalı'dır.
BENZERSİZ FORMÜL Türkiye'de ve Dünya'da tek, sadece Sebi Pharma ürünlerine ait.
EZBERBOZAN FORMÜLLER Tüm Sebi Pharma ürünleri çok amaçlı olup birden fazla etki alanına sahiptir.
21.01.2019

Sağlıklı ve genç görünen bir cilt için cildin yeterli neme sahip olması gerekiyor. Yağlı ciltler, ihtiyaçları olan neme sahipmiş gibi görünseler de uygun bakımlarla nemlendirilmeliler. Peki, ciltteki yağ ve nem oranı nasıl dengelenir ve ciltteki yağ ve nem dengesizliği nasıl düzeltilir?

 

Çevre kirliliği, soğuk hava, anti-bakteriyel sabunlar, güneş gibi faktörler cildi kurutarak nemini yitirmesine, dolayısıyla cilt sağlığının bozulmasına neden olabilmektedir. Nemini kaybederek kuruyan cilt ise canlı ve genç gözükmeyecek, ciltteki kırışıklıklar, çizgiler ve sarkmalar belirgin hale gelecektir. Ciltte gerginlik hissi, deride kızarıklık ve kaşıntı olması cildin nem dengesinin bozularak, cildin kuruduğunun en belirgin göstergeleridir. Bunların önüne geçmek için cildinizi yapısına uygun ürünlerle düzenli olarak nemlendirmeniz gerekiyor. Düzenli nemlendirici kullanımı hem cildin gün boyu maruz kaldığı yıpranmayı telafi edecek hem de kırışıklıkları ve sarkmaları azaltmaya yardım edecektir. Özellikle iklim değişikliklerinde cildin zarar görmemesi için nemlendirici kullanımına daha fazla önem verilmelidir.

 

Birçok faktöre bağlı olarak cildin yağ ve nem dengesi bozulabilmektedir. Ergenlik dönemine kadar herkesin cildi yağ ve nem dengesi bakımından normaldir fakat 13-14 yaşlarından itibaren hormonların etkisi ile ciltler çocuksu pürüzsüzlüğünü yitirerek yavaş yavaş yağlanma gösterir. Bu geçiş dönemi sonrası cilt tipleri kişiye göre değişmeye başlar. Kimileri yağlı cilt yapısına sahip olurken kimileri kuru ya da karma cilde sahip olur. Yağlı ciltler kulağa göz korkutucu gelse de aslında kurutucu ve tahriş edici bir bakım uygulanmadıkça, kolay kolay kırışmazlar ve daha güzel görünürler. Bu anlamda şanslı bile sayılabilirler. Cilt tipleri ise buluğ çağında, hamilelik ve menopoz döneminde veya ara mevsimlerde değişkenlik gösterebilir. Bunların dışında bir dengesizlik söz konusu olduğunda ise önce kullanılan ürünlere bakılması gerekmekte, sonrasında ise hormonal sorunlar olabileceği ihtimali düşünülmelidir.

 

Yağlı bir cilde sahip olmanın temel sebebi genetik faktördür. Bunun yanında cildin düzenli bir şekilde temizlenmemesi, yanlış kozmetik ve bakım ürünü kullanılması, bazı kan dolaşımı rahatsızlıkları, hormonal sorunlar, stres ve sağlıksız beslenme düzeni de ciltte yağlanmaya yol açabilir. Yağlı cilde sahipseniz sabah ve akşam olmak üzere cildinizi günde iki kere önce temizleme jeli ve ardından tonik ile temizlemeli ve sonrasında yağlanmaya yol açmayan bir nemlendirici ile nemlendirmelisiniz. Yüzünüze yapışan egzoz ve sigara dumanları, tozlar ve diğer kirlerle yatıncaya kadar beklemeniz sivilce ve siyah nokta oluşumuna davetiye çıkaracaktır. Yağlı cildinizi nemsiz bırakarak kurutmak ise cildinize yapacağınız büyük bir kötülük olacaktır. Yağlı ciltlerin su ve nem ihtiyacını karşılamak için en önemlisi cildi kurutucu bakımlardan uzak durmaktır. Bu konuda cilt tipinize uygun olan, cildinizi kurutmadan nemini korumasına yardımcı olan ürünleri kullanmalısınız. Bunun yanında günlük temizlik ve düzenli peeling yağlı ciltler için daha önemlidir. Düzenli temizlik yapılmadığı takdirde hava ve çevre kirliliği, yağ ve makyaj artıkları zaten geniş olan gözeneklerin ağzını tıkar ve siyah noktaları meydana getirir.

Sebi Simyacı der ki; Cildinizin sağlığı için onu temiz tutarak uygun bakım ürünleri ile nemlendirdiğiniz sürece oluşabilecek nem dengesizliklerinin önüne geçebilirsiniz. Bu anlamda Sebi İxir Yağlı Pürüzlü Lekeli 3’lü Etkili Krem ve Sebi Su Cilt Temizleme Suyu Seti ile cildinizin ihtiyacı olan temizliği ve bakımı kolayca yapabilirsiniz. Yağlı, pürüzlü ve lekeli ciltler için cildin yağını dengeleyici ve doğal bakım sunan setin içeriğinde bulunan tonik ile cildinizdeki tüm yağı, kiri ve makyaj kalıntılarını nazikçe temizleyebilir, “Hücre Yenileyici Bileşen” içeren 3’lü etkili krem ile de cildinizin nem dengesini koruyabilirsiniz.

Sebi Simyacı ile kalın.

MARKALARIMIZ
Sebi Ala Sebi İxir Sebi Pharma Sebi Simyacı Sebi Su
Bizi Arayın 0850 259 61 98 Whatsapp Destek Soru & Cevap