KULLANICI YORUMLARI ÜYE GİRİŞİ

CILTTEKI KARARMALAR NEDEN OLUŞUR?

FARKIMIZ
PATENTLİ FORMÜL Tüm Sebi Pharma ürünleri ödüllü, Uluslararası Patentli Bileşen etken madde içerir!
EGE ÜNİVERSİTESİ ONAYLI Ürünlerimiz Ege Üniversitesi Dermatoloji Ana Bilim Dalı Klinik Çalışmalı'dır.
BENZERSİZ FORMÜL Türkiye'de ve Dünya'da tek, sadece Sebi Pharma ürünlerine ait.
EZBERBOZAN FORMÜLLER Tüm Sebi Pharma ürünleri çok amaçlı olup birden fazla etki alanına sahiptir.
05.08.2019 Ağda, epilasyon sonrası koltuk altı ve genital bölgede kararma meydana gelebilmektedir. Yaş ve cinsiyet ayırt etmeksizin herkes bu sorunu yaşayabilmektedir. Kullanılan deodorantlar da renk tonu farklılıklarına yol açabilmektedir.

Ağda, epilasyon sonrası koltuk altı ve genital bölgede kararma meydana gelebilmektedir. Yaş ve cinsiyet ayırt etmeksizin herkes bu sorunu yaşayabilmektedir. Kullanılan deodorantlar da renk tonu farklılıklarına yol açabilmektedir.

Koltuk altındaki tüyleri gidermek için tıraş etme yöntemi tercih ediliyorsa ağda da denenebilir. Koltuk altı kararmasının bir nedeni de ölü cilt hücrelerinin toplanmasıdır. Bunun sonucunda kararma meydana gelebilmektedir.

Bazı bireyler kullandıkları doeodorantların kararmaya yol açtığını belirtmiştir. Hatta bu ürünlerin kullanımı bırakıldıktan sonra olumlu yönde değişim gerçekleşmiş. Oldukça nadir olsa da deodorantın içinde yer alan bir içerik de bu durumu oluşturabilmektedir.

Hiperpigmentasyon da koltuk altı kararmasının sebepleri arasında yer alabilmektedir. Hiperpigmentasyon sonucunda bacakların iç kısımlarında, boyunda kararma oluşabilmektedir. Bu durum cildin çok fazla melanin salgılamasından kaynaklanmaktadır.

Koyu renkteki koltuk altlarının bir nedeni de bakteriyel enfeksiyondur. Bunun sonucunda koltuk altında kırmızı kahverengi tonlarında kepeğe benzer bir deri oluşur. Kaşıntı sorunu yaşanabilir. Bu problem çoğunlukla nemli iklimlerde oluşur. Aşırı kilo sorunu olan veya diyabete sahip bireyler daha büyük risk grubunda yer almaktadır.

Bazı kadınlar gebelik döneminde koltuk altı kararması şikayeti yaşayabilmektedir. Hormonal değişimler melanin üretimini arttırabilmektedir. Bu soruna cilt tonu eşitsizliği, burun ve bıyık bölgesindeki lekeler de eşlik edebilmektedir. Bazı bireylerde bu sorun gebelik döneminden sonra da devam etmektedir.

Sürtünme de lekeye yol açabilmekte ve cildi yorabilmektedir. Bol kıyafetler tercih etmek faydalı olabilmektedir. Sentetik kumaşlara sahip elbiselerden kaçınmak da önerilmektedir.

Tüyleri gidermek için kullanılan yöntemin kararmanın nedeni olma ihtimali çok yüksektir. Tercih edilen yöntem mutlaka bir kez daha düşünülmeli gerekirse iyi bir alternatif ile değiştirilmelidir. Seçilen yöntem cildin kaşınmasına yol açıyorsa ve deri kaşınıyorsa bu da cildi yorabilmektedir. Kilo sorunu yaşanıyorsa kararma olasılığı da artmaktadır. Kullanılan bazı ilaçlar ciltte lekelere yol açabilmektedir.

Sebi Simyacı Der Ki;

Koltuk altı ve genital bölge kararmaları birçok faktöre bağlı olarak oluşabilmektedir. Bu nedenle sorunun cevabını tek bir unsura bağlayabilmek mümkün değildir. Genetik faktörler, UVA, UVB ışınları da kararmaya yol açabilmektedir.

Sebi Simyacı ile Sağlıklı Kalın!

MARKALARIMIZ
Sebi Ala Sebi İxir Sebi Pharma Sebi Simyacı Sebi Su
Bizi Arayın 0850 259 61 98 Whatsapp Destek Soru & Cevap