KULLANICI YORUMLARI ÜYE GİRİŞİ

CİLTTEKİ ÇİLLERE NASIL ÖNLEM ALINMALI?

FARKIMIZ
PATENTLİ FORMÜL Tüm Sebi Pharma ürünleri ödüllü, Uluslararası Patentli Bileşen etken madde içerir!
EGE ÜNİVERSİTESİ ONAYLI Ürünlerimiz Ege Üniversitesi Dermatoloji Ana Bilim Dalı Klinik Çalışmalı'dır.
BENZERSİZ FORMÜL Türkiye'de ve Dünya'da tek, sadece Sebi Pharma ürünlerine ait.
EZBERBOZAN FORMÜLLER Tüm Sebi Pharma ürünleri çok amaçlı olup birden fazla etki alanına sahiptir.
26.10.2016 Yüzde oluşan çiller çoğu zaman doğuştan olsa da cilt yaşlandıkça ve yenilenme özelliğini kaybettikçe ciltte lekeler şeklinde çil oluşumu da gözlemlenebilmektedir.

Yüzde oluşan çiller çoğu zaman doğuştan olsa da cilt yaşlandıkça ve yenilenme özelliğini kaybettikçe ciltte lekeler şeklinde çil oluşumu da gözlemlenebilmektedir. Ciltte oluşan çiller için çeşitli önlemler alınması da gereklidir. Bizler de bugünkü yazımızda sizler için ciltteki çillere nasıl önlem alınması gerektiğini kaleme aldık.

Çoğu insan yüzünde çil bulunan insanlara özenerek, makyaj yoluyla da bu çillerin görünmesini sağlamaktadır. Bunun aksine yüzünde çil bulunan bireyler de bu çillerden kurtulmak için çeşitli bakım yollarına başvurmaktadır. Yüzde çil oluşmasının en önemli nedenlerinin başında güneş ışığına maruz kalmak ve genetik faktörler olarak bilinmektedir. Çiller, vücutta görülse de sıklıkla görülme yerleri yüzdür. Çillerin sınırları net, iyi huylu, küçük boyutta bulunan kahverengi lekelerdir. Deriye rengini veren melanin çoğalmasından dolayı oluşur. Çiller cilt lekeleri olarak adlandırılmakta ve rahatsız olanlar için tedavi edilmesi gereken bir durumdur.

Bir başka açıdan, güneş ışınlarının daha dik açıyla ve daha etkili gelmesiyle birlikte, cildin güneş ışını alan bölgelerinde melanin pigmenti, ultraviyole ışınları soğurmakta yetersiz kalır ve bunun sonucunda melanosit hücreleri daha fazla melanin üretmeye başlar. Böylece ciltte çil oluşumunda artış meydana gelir. Ciltteki çillerin bu şekildeki oluşumunu önlemenin en iyi yolu cilt tipinize uygun bir güneş kremini yaz ve kış kullanmaktır. Mümkün olduğu kadar güneşe çıkmadan önce yüksek faktörlü bir güneş kremi kullanmanız, cildinizdeki çeşitli lekelerin oluşumunu engeller. Bu şekilde zararlı güneş ışınlarına daha az maruz kalınacağı için çillerin çoğalması da mümkün olduğunca engellenmiş olur.

Daha çok sarışın, kızıl ve açık tenli kişilerde, güneşle temas eden cilt bölgelerinde görülmekte olan çiller, buğday ve esmer tenli kişilerde daha çok oluşabilir. Erken çocukluk döneminden itibaren ortaya çıkan çiller, yaş alımı oldukça azalabilirler. Küçük yaşlarda yüz bölgesi aşırı güneşte kalanlarda çillenme ne yazık ki çok olmaktadır. Güneş ışınlarının en yoğun olarak geldiği 11:00-15:00 saatleri arasında güneşlenmekten kaçınılmalıdır. Solaryum da lekeleri ve çilleri artıran bir etki gösterir. Bu nedenle solaryumdan da kaçınmak çiller için çok önemli bir noktadır.

Sebi Simyacı der ki; yüzlerdeki çillerin oluşumu genellikle genetiğe bağlı olsa da güneş ışınlarına fazla maruz kalındığında da leke şeklinde oluşmaktadır. Bu lekeleri önleyebilmenin en iyi yolu güçlü bir güneş kremi kullanmaktadır. Güçlü bir güneş kremi dediğimizde bizim sizlere önereceğimiz güneş kremi, Sebi İxir 50 SPF Güneş Korumalı Leke Kremi’dir. Sebi İxir 50 SPF Güneş Korumalı Leke Kremi, lekesiz, pürüzsüz, bakımlı bir görünüm için kullanılabilmektedir. Sebi İxir Leke Kremi 50 SPF cildi soymaz, yıpratmaz; bakım yapar ve cildi besler. Aynı zamanda 4 mevsim kullanım imkanı ile yüzde oluşabilecek olası lekelerin ve çillerin oluşumunu engeller. Sebi İxir Hücre Yenileyici Klasik Leke Kremi ile cilt tonu eşitsizlikleriniz giderilir bunun yanı sıra cildiniz soyulmaz ve hiçbir şekilde yıpranmaz. Klasik leke kremini vücudunuzdaki tüm lekeler için kullanabilirsiniz. Sebi İxir Leke Kremi Klasik aynı zamanda ödüllü, dünya patentli etken madde “Hücre Yenileyici Bileşen” içermektedir.

Sebi Simyacı ile Kalın.

MARKALARIMIZ
Sebi Ala Sebi İxir Sebi Pharma Sebi Simyacı Sebi Su
Bizi Arayın 0850 259 61 98 Whatsapp Destek Soru & Cevap