KULLANICI YORUMLARI ÜYE GİRİŞİ

CİLT TEMİZLİĞİ TÜYOLARI

FARKIMIZ
PATENTLİ FORMÜL Tüm Sebi Pharma ürünleri ödüllü, Uluslararası Patentli Bileşen etken madde içerir!
EGE ÜNİVERSİTESİ ONAYLI Ürünlerimiz Ege Üniversitesi Dermatoloji Ana Bilim Dalı Klinik Çalışmalı'dır.
BENZERSİZ FORMÜL Türkiye'de ve Dünya'da tek, sadece Sebi Pharma ürünlerine ait.
EZBERBOZAN FORMÜLLER Tüm Sebi Pharma ürünleri çok amaçlı olup birden fazla etki alanına sahiptir.
07.02.2019 Cilt temizliği neden önemlidir? Doğru cilt temizliği nasıl yapılır? İşte doğru bir cilt temizliğinin ipuçları…

Sağlıklı bir bedenin göstergelerinden biri temiz ve ışıl ışıl bir cilttir. Yaşam ve vücut kalitemizi yansıtan önemli ayrıntılardan olan cilt temizliğimizde son derece titiz davranmamız gerekiyor. Peki, cilt temizliği neden önemlidir? Doğru cilt temizliği nasıl yapılır? İşte doğru bir cilt temizliğinin ipuçları…

Vücudumuza ne kadar iyi bakarsak o da bizi o kadar sağlıklı tutacaktır. Bu anlamda üzerinde hassasiyetle durulması gereken konulardan biri rutin cilt temizliğidir. Gün boyu kimyasallara, kirli havaya ve belki de sigara dumanına maruz bıraktığımız cildimiz zamanla soluklaşıp sağlığını yitirebilir. Bunların önüne geçmek için ise cildimize doğru bir bakım ve temizliği rutin olarak uygulamamız gerek. Peki, doğru bir cilt temizliğinin püf noktaları neler?

Cilt yapılarının kişiden kişiye değiştiğini göz önüne alınırsa, her bireyin kendi cilt yapısını doğru olarak belirleyip ona uygun bir bakım uygulaması gerekiyor. Bir cilt tipi için uygun olan bir bakım uygulaması ya da ürün bir diğer cilt tipi için uygun olmayabilir. İhtiyaçlarınıza ve cilt tipinize cevap veren ürünlere yönelmeniz bu yüzden önemlidir. Eğer cilt yapınızı bilmiyorsanız, bir cilt uzmanı veya güzellik uzmanı aracılığıyla öğrenebilirsiniz. Örneğin, temizleme işlemi sırasında kullanılan jeller genellikle yağlı ve karma ciltler için uygundur. Temizleme sütleri ise kuru ve hassas ciltler için daha doğru bir seçenektir. Bu sütlerin, içlerindeki yağ miktarının fazla olması nedeniyle yağlı ciltler için kullanılması doğru değildir. Temizleme sonrası kullanılan tonikler ise pamuğun üzerine dökülüp uygulandığında cildin kirinden tümüyle arınıp sıkılaşmasını sağlar.

Cilt temizliğinizde bir rutin oluşturmalı ve bu rutini uygulamayı bırakmamalısınız. Günün yorgunluğunu ve tozundan arınmak için, akşam temizliğine ekstra özen göstermeniz gerekiyor. Temiz bir cilt için cildinizi her gün sabah ve akşam mutlaka temizlemeli ve makyajla asla uyumamalısınız. Makyajla uyuduğunuz her gece cildinizde geri dönüşü zor tahribatlar yaratabilirsiniz. Öncelikle göz çevresini uygun bir ürünle nazikçe temizleyerek sonrasına yüz ve boyun bölgenizi tüm makyajdan arındırmalı ve bol su ile yıkamalısınız. Daha sonra tonikleyebilir ya da gece kreminizi uygulayabilirsiniz.

Her gün duş almak ya da yıkamak cilt temizliği için yeterli olmayabilir. Bunlara rağmen yüzümüzde kalan yağ kalıntıları nedeniyle sivilceler ve siyah noktalar görülebilir. Bunların önüne geçmek için her akşam makyajdan iyice arındırdığımız cildimiz için cilt tipimize uygun ürünlerle temizlik yapmamız gerekiyor. Sağlıklı ve temiz bir cilt için derinlemesine yapılan bakımlar da büyük önem taşıyor. Cildinize mutlaka düzenli aralıklarla peeling ve besleyici maske uygulamalısınız fakat bunları olabildiğince doğal ürünler kullanarak evde yapmanız en doğrusudur. Kozmetik marketlerde satılan temizlik ve bakım ürünleri çok çeşitli kimyasallar içeriyor. Doğasını bozmamak adına cildinizi kimyasallardan mümkün olduğunca uzak tutmalı ve doğal bakım yöntemlerine yönelmelisiniz.

Sebi Simyacı der ki; Cildinize ihtiyacı olan temizliği ve bakımı sağlamak için cildinizi kurutmayan ve doğal nemini kazandıran ürünler için uzaklara bakmanıza hiç gerek yok. Sebi İxir Su Acil Cilt Bakım Spreyi ve Sebi Su 3 Etkili Cilt Temizleme Suyu ile hem doğal hem de hızlı sonuçlar alacağınız bir bakım uygulayabilirsiniz.

Sebi İxir Su Acil Cilt Bakım Spreyi, tüm vücutta acil nemlendirme ve bakım sağlar. Hassas ve kuru ciltlerin nemini anında kazandıran, besleyen ve yatıştıran ürün, aynı zamanda bu tip ciltlerin temizleme suyu olarak da kullanılabilir. Termal su özelliğine sahip olan sprey, geniş yüzeyler, tüylü alanlar ve saçlı deri gibi kremlerin yetişemediği bölgeler için tüm vücutta rahatlıkla uygulanabilir. Uluslararası patentli içeriği ile fark yaratan Sebi İxir Su Acil Cilt Bakım Spreyi, 7'den 70'e tüm ailenizin bakımı için uygundur.

Cilt temizleme ve bakım fonksiyonlarını bir arada sunan Sebi Su 3 Etkili Cilt Temizleme Suyu ise klasik yüz temizleyici losyonlardan farklı olarak 3 etkili doğal temizleme suyu ve tonik özelliklerine sahiptir. Uluslararası patentli bileşeni içerisinde dünya ödüllü Sebi Su ve Sebi Yağ bulunan ürün, cildinizdeki tüm kir, ter, yağ, makyajı ve ölü deriyi cildinizi soymadan nazikçe temizler ve tonik etkisi ile de bakımını yapar. Gün içinde makyaj üstüne de sıkılabilen Sebi Su 3 Etkili Cilt Temizleme Suyu, tüm cilt tipleri için uygundur.

Sebi Simyacı ile kalın.

MARKALARIMIZ
Sebi Ala Sebi İxir Sebi Pharma Sebi Simyacı Sebi Su
Bizi Arayın 0850 259 61 98 Whatsapp Destek Soru & Cevap