KULLANICI YORUMLARI ÜYE GİRİŞİ

CİLT BAKIMINIZA "AROMATERAPİ" EKLEYİN!

FARKIMIZ
PATENTLİ FORMÜL Tüm Sebi Pharma ürünleri ödüllü, Uluslararası Patentli Bileşen etken madde içerir!
EGE ÜNİVERSİTESİ ONAYLI Ürünlerimiz Ege Üniversitesi Dermatoloji Ana Bilim Dalı Klinik Çalışmalı'dır.
BENZERSİZ FORMÜL Türkiye'de ve Dünya'da tek, sadece Sebi Pharma ürünlerine ait.
EZBERBOZAN FORMÜLLER Tüm Sebi Pharma ürünleri çok amaçlı olup birden fazla etki alanına sahiptir.
13.01.2020 Aromaterapi güzel kokudan çok daha fazlasıdır! Aromaterapi cilde ve zihne katkıda bulunmaktadır. Aromaterapi duyguları etkilemektedir. Limon, lavanta gibi bitkiler çeşitli etkilere sahiptir. Cilt bakım ürünleri de aromaterapik kokuya sahip olabilmektedir. Bu da bakımın yanı sıra pozitif duygular da sağlamaktadır.

Aromaterapi güzel kokudan çok daha fazlasıdır! Aromaterapi cilde ve zihne katkıda bulunmaktadır. Aromaterapi duyguları etkilemektedir. Limon, lavanta gibi bitkiler çeşitli etkilere sahiptir. Cilt bakım ürünleri de aromaterapik kokuya sahip olabilmektedir. Bu da bakımın yanı sıra pozitif duygular da sağlamaktadır.

Kokunun duygular üzerindeki etkisi oldukça fazladır. Koku beyne oldukça güçlü mesajlar gönderir. Kokulara verilen tepkiler kokunun hisler üzerindeki etkisine iyi bir örnektir. Aromaterapi altı bin yıldır fiziksel ruhsal sağlık için kullanılmaktadır. Bitkilerin çiçek, yaprak, tohum ve köklerinde bulunan yağlar terapatik etkiye sahiptir. Aromaterapi bilimini kuran Fransız kimyager René-Maurice Gattefossé yanlışlıkla lavanta yağının elindeki yanığı hızla iyileştiğini keşfetmiştir. 1950’li yıllarda aromaterapi çalışmaları küresel olarak yaygınlaşmıştır. Geçtiğimiz yıllarda da aromaterapik ürünlere olan ilgi de oldukça artmıştır.

Uçucu yağlar cilde uygulandığında kolayca cilt tarafından emilmektedir. Uçucu yağlar ciltteki problemleri çözmek için de cilde genel bakım yapmak için de kullanılmaktadır.

Yapılan çalışmalar sonucunda ciltte oluşturulmak istenen değişime göre formüller üretilmektedir. Yatıştırıcı, arındırıcı, anti-aging amaçlar için uçucu yağlar kullanılabilmektedir. Uçucu yağların sakinleştirici ve huzur verici etkisi de bulunmaktadır.

Uçucu yağlar doğal olarak kendini koruyabilmektedir. Bu da önemli bir avantajdır. Uçucu yağlar antioksidan, A, C, E ve vitamin bakımından da oldukça zengindir. Serbest radikallerin verdikleri zararları da önlemeye yardımcıdırlar. Serbest radikaller; kırışıklıklara, yaşlılık lekelerine sebep olmakta, kollajen ve elastine zarar vermektedir. Serbest radikaller yaşlanma belirtilerini de tetiklemektedir.

Aromaterapide sinerji son derece önemlidir. Uçucu yağların doğru şekilde kombine edilmesi gereklidir. Bunun için çok sayıda çalışma, test yapılmaktadır. Aromaterapik ürünlerinin özellikleri de önemlidir. Kimi kokular sakinleştirirken kimileri canlandırıcı ve enerji verici olabilir. Konsantrasyonu arttırmak için de aromaterapiden faydalanılabilmektedir.

Cilt bakımında aromaterapik ürünler seçilirken sadece kokuya odaklanılmamalıdır. Ürünün kalitesi, cilt tipine uyumlu olup olmaması da göz önünde bulundurulmalıdır.

Hemen herkes zaman zaman baş ağrısı şikâyeti yaşayabilmektedir. Anksiyete, depresyon, stres gibi problemler baş ağrısını tetikleyebilmektedir. Aromaterapi stresi azaltmaya baş ağrısını gidermeye yardımcıdır. Aromaterapi özellikle depresyon gibi problemleri hafifletmeye yardımcıdır.

Sebi Simyacı Der Ki;

Parfüm ve hiçbir koruyucu içermeyen aromaterapik kokuya sahip Sebi Su; ödüllü, dünya patentli “Hücre Yenileyici Bileşen” içermektedir. Cildi tüm kir, ter, yağ ve makyajdan arındıran ürün gözenekleri sıkılaştırmaya da yardımcıdır. Sebi Su tüm Sebi Pharma ürünlerine de katkıda bulunmaktadır. Herhangi Sebi Pharma ürünü kullanmadan önce cildi Sebi Su ile temizlemek alınacak verimi en üst düzeye çıkarmaktadır.

Sebi Simyacı ile Sağlıklı Kalın!

MARKALARIMIZ
Sebi Ala Sebi İxir Sebi Pharma Sebi Simyacı Sebi Su
Bizi Arayın 0850 259 61 98 Whatsapp Destek Soru & Cevap