CİLT BAKIMINDA ALÜMİNYUMLU TÜPLERİN ÖNEMİ!

  •  20.05.2019
  •  

Cilt bakım ürünlerinde en çok dikkat edilmesi gereken kavramlardan biri de içeriktir. Ürünün içeriği ne kadar zengin ve kaliteli olursa kullanıcıya sağlanacak fayda da o kadar artar. Dermokozmetiklerde ambalaj da dikkat edilmesi gereken bir diğer noktadır.

Ambalaj tasarımı dendiğinde akla çoğunlukla şıklık gelir. Kimi ürünlerin tasarımı beğeni toplarken bazılarının ise kötü olduğu düşünülür. Bu çoğunlukla göreceli bir kavramdır ve cilt bakım ürünlerinde seçimi engellememelidir. Elbette göze hoş görünmesi bir artıdır ama doğrudan seçim kriteri olmamalıdır.

Ambalajlar ürünün muhafazasıyla da doğrudan ilgilidir. Cilt bakım ürünleri çeşitli olduğu gibi cilt bakım ürünlerinin ambalajları da oldukça çeşitlidir. Dermokozmetikler krem veya serum formatında, tüplerde, cam şişelerde, spreylerde, kavanozlarda satışa sunulabilmektedir.

Ürün açıldıktan sonra da taşınabilmesi önemlidir. Günümüzde birçok birey zamanının çoğunu evden dışarıda geçirmektedir. Bu da cilt bakım ürünlerinin okulda, iş yerinde, dışarda da kullanılabileceği anlamına gelmelidir. Ürün çantaya konduğunda herhangi sorun çıkarmayacak kalitede olmalıdır.

Teknolojinin gelişimi her alanda olduğu gibi cilt bakımında da ilerleme kaydedilmesini sağlamıştır. Ürünün kullanımını kolaylaştıran, ürün taşınırken ürünün hasar görmesini önleyen ambalajlar daha çok tercih edilmelidir. Bu yüzden kontrolünüzü ürün bittikten sonra, tüpü kesip tüpün içerisinde alüminyum olup olmadığını kontrol edin. Örneğin sıcaklıktan veya soğuktan kolayca etkilenen dışardaki ısıyı direkt ürüne yansıtan ambalajlar tercih edilmemelidir.

Sebi Simyacı Der Ki;

Kullanıcısı için en iyisini düşünen cilt bakımı firmaları ambalaj seçiminde de titiz davranmalıdır. İyi içerik ve iyi ambalaj doğru kullanım planı ile istenilen sonucun alınmasına katkıda bulunacaktır. Bir cilt bakım ürününden verim alınabilmesi için ürünün önerilen kullanım talimatlarına uygun olarak kullanılması önem taşımaktadır. Özellikle ürün miktarının doğru ayarlanabilmesi açısından ürün ambalajı önemlidir. Tüm Sebi Pharma ürünleri, tüketicinin en sağlıklı şekilde ürünümüzü kullanabileceği şekilde tasarlanmıştır.

Sebi Simyacı ile Sağlıklı Kalın!