KULLANICI YORUMLARI ÜYE GİRİŞİ

CİLDE FAYDALI BİTKİLER NELERDİR?

FARKIMIZ
PATENTLİ FORMÜL Tüm Sebi Pharma ürünleri ödüllü, Uluslararası Patentli Bileşen etken madde içerir!
EGE ÜNİVERSİTESİ ONAYLI Ürünlerimiz Ege Üniversitesi Dermatoloji Ana Bilim Dalı Klinik Çalışmalı'dır.
BENZERSİZ FORMÜL Türkiye'de ve Dünya'da tek, sadece Sebi Pharma ürünlerine ait.
EZBERBOZAN FORMÜLLER Tüm Sebi Pharma ürünleri çok amaçlı olup birden fazla etki alanına sahiptir.
19.01.2019

Farkında olsak da olmasak da kimyasal ürünler dört bir yanımızı sarmış durumda. Özellikle temizlik ve kozmetik ürünlerindeki kimyasal içerikler, uzun vadede yarardan çok zarara yol açıyor. En sevdiğimiz ve rutin olarak kullandığımız cilt bakım ürünleri zararlı toksinler ve kimyasal içeriklerle dolu. Mağazalardan satın alınan cilt bakım ve kozmetik ürünlerinin çoğunluğu cilt gözenekleri ile vücuda nüfuz eden suni renklendiriciler, koruyucular ve parfümler içerir. Cildimizin ihtiyacı ise en doğrusu olan ve doğal ürünlerle yapılan bakımdır. Doğal ürünlerle bakım yapmak, hem pahalı ve ticari ürünlerle cildimize zarar vermemizi engeller hem de cildimizde meydana gelen hasarları tedavi ederek canlanmasını ve sağlıkla parlamasını sağlar.

 

Cildinizin ilacını zararlı kimyasal ürünlerde aramanıza hiç mi iç gerek yok. Doğadan gelen çözümlerle tüm cilt tipleri için uygun bakım ve tedavi seçeneklerinden kendinize uygun olanı seçip uygulayabilirsiniz. Yüzyıllar boyunca dünyanın dört bir yanındaki kadınlar, doğal cilt bakım ürünleri kullanıyor ve sağlıklı ciltleri ile adeta yaşlanma sürecini bile yavaşlatıyorlar.  Peki, cildimize doğal ürünlerle nasıl bakım yapabiliriz? Doğal bakım ürünlerini nasıl kullanabiliriz?  Cilde faydalı bitkiler nelerdir? Doğal bakım yağları ile cilde nasıl bakım yapılır? Bu yazımızda size doğal bakım yağları ile yapabileceğiniz bakım önerilerimizi aktaracağız.

 

Laboratuvar ortamında üretilen kimyasal içerikli ürünlerinize hemen şimdi veda etmeniz yararınıza olacaktır; çünkü bu ürünler düzenli kullanımda ve uzun vadede cildinizde kalıcı hasarlar bırakabilir. Yüzyıllar boyunca alternatif bakım ve tedavi yöntemi olarak kullanılan doğal içeriklerle, yani şifalı bitkiler ve yağlarla tanışmanızın vakti geldi. Burada dikkat etmeniz gereken ilk nokta; uçucu ve sabit yağlar olacaktır? Peki, uçucu yağ ve sabit yağ nedir? İkisinin nasıl bir farkı vardır? Hemen açıklayalım:

 

Bitkisel tedavi yöntemlerinde birçok yağ, karışım yapılarak kullanılır. Bunun sebebi yağların bazılarının belirtilen rahatsızlıkta etkili olması, diğer yağların ise seyreltici özellikle olmasıdır. Genellikle sıkma ya da organik çözücülerle elde edilen, meyve veya tohumlarda sıvı ya da katı halde bulunan yağlar sabit yağ olarak adlandırılır. Çiçek, yaprak, meyve kabukları, kısmen de bitki, ağaç kabuğu ve köklerinden elde edilen ve kuvvetli koku içeren yağlar ise uçucu yağlardır.  Kozmetik, gıda, kimya ve ilaç gibi pek çok sanayi dalında kullanılan uçucu yağlar ciltte kolayca emilim sağlayan ve sabit yağlarla birlikte belli oranlarda karıştırılarak haricen kullanılan ürünlerdir. Lavanta, neroli, portakal çiçeği yağlarını uçucu yağlara,  buğday yağı, keten tohumu yağı ve zeytinyağını ise sabit yağlara örnek olarak gösterebiliriz. Şimdi bu ürünlerin içeriklerine kısaca göz atalım…

 

Hassas cilt tipleri için kullanılan neroli yağı, yaşlanma etkilerini görmeye başladığımız ciltler için canlandırıcı etkisi ile son derece uygun bir üründür. Neroliyi yaşlanan cildi sıkılaştırmak için tonik olarak da kullanmak mümkün. Tüm cilt tiplerinde kullanılabilen lavanta lağı, ciltte oluşan tahrişi iyileştirmeye yardımcı olurken, akne sorununa çözüm olması, kas ağrılarını azaltması, solunumu kolaylaştırması, saç dökülmesi ve kepek gibi sorunlara çözüm olabilmesi sebebiyle de çokça tercih edilir. Portakal Çiçeği Yağı ise yara izi ve ciltte oluşan çatlakların giderilmesine yardımcı olmasının yanı sıra, cildin elastikiyetini arttırır ve kan akışını hızlandırır. Cilt için vazgeçilmez olan E vitamini açısından zengin olan nuğday yağı aynı zamanda hücre yenileyici ve antioksidan özelliğe de sahiptir. Bu nedenle cilt kuruluğu, sivilceler gözaltı morlukları, selülit, yanıklar ve yaralar gibi genel cilt problemlerinin tedavisinde kullanılabilir. Sayısız faydası olan zeytinyağı ise yaşlanma etkilerini geciktiren, kırışıklıkları önleyen ve cilde güzellik veren özellikleri ile ön plana çıkıyor. Saç dökülmesini de önleyen, kepeği yok eden, saçları ve saç diplerini güçlendiren zeytinyağı, ayrıca makyaj malzemelerinde bulunan kimyasalların cilde verdiği zararı azaltmak için de rahatlıkla kullanılabilir.

 

Sebi Simyacı der ki; kimyasallardan arınarak, ihtiyaç duyduğumuz doğal bakımı ve tedaviyi uygulamak cildimize yapacağımız en büyük iyilik olacaktır. Bu anlamda doğal içeriklere sahip doğru ürünlere yönelmemiz cildimizin sağlığı açısından çok büyük önem taşıyor. İçeriğinde lavanta yağı, neroli yağı, portakal çiçeği yağı, buğday yağı, keten tohumu yağı ve zeytinyağı gibi doğal karışımların tamamının ayrı ayrı bulunduğu Sebi Simyacı ürünleri ile cildinizin ihtiyacı olan bakımı uzaklarda aramanıza gerek yok. Sebi Simyacı, dünya patentli etken madde olan “Hücre Yenileyici Bileşen” içerikli ürünleri ile cildinizde oluşan sarkma, kırışıklık, leke, uçuk, kuruluk, tahriş, kızarıklık, yorgun görünüm, tüm yaşlanma belirtileri ve daha birçok sorun için ilk kullanımdan itibaren etkili ve tamamen doğal çözümler sunuyor. Kimyasallarla tahrip etmeden, cilt sorununuza uygun tüm çözümleri geniş ürün seçeneği ile rahatlıkla bulabileceğiniz, problemlerinizi doğal içeriklerle kısa sürede tedavi eden Sebi Simyacı ile cildinizle birlikte siz de rahat bir nefes alacaksınız.

Sebi Simyacı ile kalın.

MARKALARIMIZ
Sebi Ala Sebi İxir Sebi Pharma Sebi Simyacı Sebi Su
Bizi Arayın 0850 259 61 98 Whatsapp Destek Soru & Cevap