Cilt Bakımı

Yüzdeki güneş lekelerine çözüm nedir?

Güneş lekeleri için neler yapılabilir?

Birçok birey yüzdeki güneş lekelerine çözüm nedir olarak araştırma yapabilmektedir. Güneş lekelerine çözüm için birçok yöntem denenebilmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta ise güneş lekelerinin son derece inatçı olabildiğidir. İnatçı güneş lekeleri için ise son derece güçlü içeriğe sahip formüller kullanılmalıdır.

Güneş lekeleri çoğunlukla yaz mevsiminde meydana gelmektedir. Güneş ışınlarına herhangi önlem alınmadan maruz kalındığında ciltte lekeler oluşabilecektir.

GÜNEŞ LEKELERİ İÇİN GÜNEŞİN ZARARLI IŞINLARINDAN KORUNULMALI

Güneşin zararlı ışınları güneş lekelerine ek olarak güneş yanıkları, cilt tonu eşitsizlikleri, cildin aşırı kuruması ya da yağlanması gibi olumsuz sonuçlar meydana getirebilmektedir. Yoğun sıcaklığa ve güneşin zararlı ışınlarına karşı tedbir alınmaması çeşitli sağlık sorunlarına dahi yol açabilmektedir.

Özellikle çocukların, yaşlıların, açık ten rengine sahip bireylerin çok daha dikkatli olması gerekmektedir. Bununla birlikte herhangi cilt ya da sağlık problemi bulunan bireyler de daha yüksek risk grubunda yer almaktadır.

Yüzdeki güneş lekelerine çözüm için evde uygulanan yöntemlerden kaçınılmalıdır. Evde hazırlanan uygulamalar birçok soruna yol açabilir. Öncelikle belirtilen tarifin geçerli olup olmadığı bilgisi net değildir. Bununla birlikte kulaktan kulağa aktarılan bu tariflerin doğru uygulanabilmesi de oldukça güçtür. İstenilen sonucun elde edilebilmesi için doz da son derece önemlidir. Evdeki imkanlarla dozun ayarlanması imkansıza yakındır.

Güneş lekelerine çözüm için mümkünse güneş lekelerinin hiç oluşmamasını sağlamak en iyisi olacaktır. SPF’li güneş koruması kullanmak, cildi güneşten koruyan kıyafetler seçmek, güneş ışınlarının dik olduğu saatlerde dışarı çıkmaktan kaçınmak fayda sağlayacaktır. Bununla birlikte seyahatlerde dahi ciltte güneş yanığı oluşabilmektedir. Bunun için güneş koruyucu kullanımı ihmal edilmemelidir.

Birçok birey sonbaharın gelmesiyle özellikle de havaların soğuması ile güneş koruyucularını kaldırmakta ya da biten güneş koruyucularının yenisini almamaktadır.  Oysa cildin dört mevsim güneşin zararlı ışınlarından korunması gerekmektedir.

SEBİ İXİR LEKE KREMİ 50 SPF İLE 4 MEVSİM LEKE KARŞITI BAKIM

Sebi İxir Leke Kremi 50 SPF içerdiği 50 faktör güneş koruması ile cildi güneşin zararlı ışınlarından korumaktadır. Ödüllü, dünya patentli etken madde “Hücre Yenileyici  Bileşen” içeren SPF’li leke kremi cilde bakım yapmakta ve cildi beslemektedir. Sebi İxir Leke Kremi 50 SPF cildi soymaz ve yıpratmaz, bu özelliği ile de dört mevsim kullanım sağlar!

Yorum Bırak