Cilt Bakımı

Yüzdeki güneş lekeleri nasıl geçer?

En yaygın cilt şikâyetlerinden biri de cilt lekeleridir. Ciltte leke oluşumuna neden olan önemli faktörlerden biri güneşin zararlı ışınlarıdır. Bundan dolayı yüzdeki güneş lekeleri nasıl geçer olarak araştırma yapılabilmektedir. Güneş lekelerini gidermek için birçok yöntem bulunmaktadır. Bununla birlikte güneş lekeleri oldukça inatçı konuma gelebilmektedir. Bunda mevcut güneş lekelerinin güneşin zararlı ışınları ile daha da kötüye gitme durumu söz konusudur. Bununla birlikte bireyin cildinin durumu, cilt yapısı da önemli bir diğer faktör olarak karşımıza çıkmaktadır.

GÜNEŞ LEKELERİ NASIL OLUŞUR?

Güneş lekelerinin oluşundaki temel faktör cildin güneşten korunmamasıdır. Birçok birey cildini güneşten korumadığı için güneş lekeleri ile karşılaşabilmektedir. Cildin güneşten korunması tek başına yeterli gelmemektedir. Kullanılan güneş koruyucunun kullanım talimatlarına uygun olarak kullanılması gerekmektedir. Yapılan önemli bir hata da güneşin zararlı ışınlarına karşı önlem alınmamasıdır. Cildinde herhangi yanık veya leke şikayeti olmayan bireyler ciltlerinin güneşten etkilenmediğini düşünüp ciltlerini güneşten korumamaya dikkat etmeyebilmektedirler. Oysa güneşin zararlı etkileri birden bire olarak çıkmak zorunda değildir. Elbette güneşin zararlı ışınlarına dikkat edilmediğinde olumsuz sonuçlar çok kısa süre içinde de oluşabilmektedir. Buna güneş yanıkları çok iyi bir örnektir. Kişinin cilt hassasiyetine, güneşin geliş açısına, hava sıcaklığına ve bu zararlı ışınlara maruz kalınan toplam süre gibi faktörlere bağlı olarak yanıklar oluşabilmektedir. Güneş yanıkları ciltte lekenin yanı sıra ciddi oranda tahribata yol açabilecektir. Kısa ve orta vadede yaşlanma belirtileri ortaya çıkabilecektir. Bu yaşlanma belirtilerinin arasında kırışıklıklar, sarkmalar, cilt tonu eşitsizlikleri bulunabilmektedir.

SEBİ İXİR LEKE KREMİ İLE GÜNEŞ LEKELERİNDEN KURTULUN!

Güneş lekelerine karşı bakım yapmak için Sebi İxir Leke Kremi kullanılabilmektedir. Sebi İxir Leke Kremi içerdiği ödüllü, dünya patentli etken madde “Hücre Yenileyici Bileşen” ile leke karşıtı bakıma ek olarak yoğun nem sağlamakta ve cildi beslemektedir.

Sebi İxir Leke Kremi’nin Klasik ve 50 SPF olmak üzere 2 versiyonu bulunmaktadır. Sebi İxir Leke Kremi Klasik leke giderici bakım, yüz bakımı, ve nemlendirici bakım yaparken Sebi İxir Leke Kremi 50 SPF 50 faktör güneş koruması da sağlamaktadır. Sebi İxir Leke Kremi 50 SPF

Yorum Bırak