Cilt Bakımı

Yüzdeki güneş lekeleri nasıl geçer, ne iyi gelir?

En sık yakınılan cilt şikayetlerinden biri de lekelerdir. Bu nedenle “Yüzdeki Güneş Lekeleri Nasıl Geçer, Ne İyi Gelir?” olarak sorulabilmektedir. Güneş lekelerinin nasıl giderileceği elbette araştırılmalıdır fakat burada çok daha önemli bir nokta bulunmaktadır. Güneş lekelerinin oluşmaması için olabildiğince çaba gösterilmelidir.

GÜNEŞ LEKELERİ NEDEN OLUŞUR?

Güneş lekeleri çoğunlukla estetik açıdan değerlendirilir. Birçok bireyin lekelerden kurtulmak istemesi görünüm nedeniyledir. Oysa güneşin zararlı ışınlarına maruz kalmasının güneş lekelerinden çok daha ciddi etkileri olabilmektedir.

Güneş yanıkları buna iyi bir örnektir. Hemen herkes hayatında bir kez olsun güneş yanığı şikayeti ile karşılaşmıştır. Güneşin zararlı ışınlarına maruz kalan ciltte acı, ağrı, yanma meydana gelmektedir. Güneş yanıkları sonucunda cilt çok hassaslaşmakta ve soyulmaktadır. Bununla birlikte ciltte güneş lekeleri de oluşabilmektedir.

O halde öncelikle güneş lekelerinin oluşmaması amaçtır diye belirtebiliriz. Güneş lekeleri nasıl geçer, ne iyi gelir sorularına yanıt aranırken aslında tüm cilt bakımı ürünleri için geçerli hususlar yine söz konusu olacaktır.

Zengin, kaliteli içeriğe sahip bir ürün tercih edilmelidir. Kapsamlı araştırma yapmadan ürün tercih edilmemelidir. Bunun yanı sıra içeriğe de dikkat edilmelidir. Ürünün son aşamada sağlayacağı faydayı belirleyen faktör içeriğidir.

Birçok birey güneş yanıklarına ve güneş lekelerine evde hazırlanan yöntemleri denemektedir veya bu yönde araştırma yapmaktadır. Evde yapılan formüllerde birçok soru işareti mevcuttur. Öncelikle internetten bulunan kaynağın güvenilir olup olmadığı meselesi karşımıza çıkacaktır. Tarif başarılı olsa bile tarifi birebir doğru şekilde ev koşullarında uygulamak mümkün olmayacaktır.

Özellikle leke şikayeti inatçıysa evde hazırlanan formüllerden verim almak iyice güçleşecektir. Bu nedenle bir doktora danışmak ve önerdiği ürünü kullanmak sağlıklı olacaktır.

Cilt bakımlarında yapılan bir diğer hata da ürünlerin önerilen dozdan çok daha sık ve yoğun miktarda kullanılmasıdır. Bu şekilde kullanım hızlı sonuç alınmasını sağlamayacağı gibi ürünün verimini de olumsuz etkileyebilmektedir.

SEBİ İXİR LEKE KREMİ 50 SPF İLE LEKELERE VEDA!

Sebi İxir Leke Kremi 50 SPF Sebi Pharma’nın (Sebi Simyacı) leke giderici ürünleri arasında yer almaktadır. Ödüllü, dünya patentli etken madde “Hücre Yenileyici Bileşen” içeren Sebi İxir Leke Kremi 50 SPF cildi soymaz ve dört mevsim kullanılır. Sebi İxir Leke Kremi 50 SPF 50 faktör güneş koruması da sağlar ve cildi güneşin olumsuz etkilerinden korur.

Yorum Bırak