Cilt Bakımı

Yüzdeki çiller nasıl geçer?

Cilt bakımı konusunda hem fikir olunamayan konulardan biri de çillerdir. Bazı bireyler çillerinden memnunken bazı bireyler de yüzdeki çiller nasıl geçer? Olarak araştırma yapabilmektedir. Çiller güzelliğin bir parçası olarak görülebildiği gibi leke olarak da ifade edilebilmektedir. Bunların yanı sıra çiller bir bakıma işaretçi görevi de görebilmektedir.  Eğer cilt güneşe karşı korunmuyorsa güneş lekelerinin yanı sıra çillerde de artış gözlemlenecektir. Cildin güneşe karşı korunmaması başta güneş lekeleri, çiller, güneş yanıkları, erken yaşlanma belirtileri olarak sorunlar ortaya çıkarabilmektedir.

LEKELER İÇİN GÜNEŞ KORUMASI ÖNEMLİ

Çillerin bulunması her zaman güneşten kaynaklanmayabilir bu durum genetik faktörlerden de kaynaklanabilir. Genetik nedenlerden dolayı oluşan çiller de giderilmektedir. Çillerde dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da sorun oluştuktan hemen sonra çözüm aranmaya başlanmasıdır. Cilt lekelerinde, yaşlanma belirtilerinde, çillerde ne kadar kısa süre içinde çözüm aranırsa o kadar fazla verim elde edilir. Ciltteki lekeler güneşin zararlı ışınlarıyla veya hatalı cilt bakım alışkanlıkları lekeleri daha fazla derinleştirebilmektedir.

Çiller için Sebi İxir Leke Kremi 50 SPF tercih edilebilmektedir. Sebi İxir Leke Kremi içerdiği 50 faktör güneş koruması ile yeni çillerin oluşumunu da engelleyecektir.

Çilleri gidermek için birçok yöntem bulunmaktadır. Çilleri gidermek için peeling benzeri işlemler sıklıkla tercih edilebilmektedir. Bunun yanı sıra leke giderici krem ya da çil giderici krem ürünleri de tercih edilebilmektedir. Krem formatındaki ürünlerin maliyet, kullanım konforu açısından avantajı bulunmaktadır. Krem formatındaki ürünler sıkça tercih edilmekedir.

Çil giderici krem seçerken dikkat edilmesi gereken birçok faktör bulunmaktadır. Öncelikle her cilt bakım ürününde olduğu gibi leke giderici, çil giderici ürün seçerken de içeriğe dikkat edilmelidir. Zengin ve güçlü bir içeriğe sahip olmayan ürünün çil giderme anlamında verim sağlaması mümkün değildir. Özellikle çil şikayeti çok inatçı olduğu için güçlü içeriğe ihtiyaç duyulmaktadır. Birçok birey kendini bildiğinden beri çillerinin olduğunu ifade etmektedir.

ÇİL LEKELERİ İNATÇI OLABİLMEKTEDİR

Bu da çillerin, lekenin yaşının bireyin yaşı ile aynı olduğunu göstermektedir. Çilleri gidermek isteyen bireylerin aynı zamanda güneş korumasına da dikkat etmesi gerekmektedir. Çünkü ürünler çilleri, lekeleri giderse de güneş koruması kullanılmadığından yeni çiller ve lekeler oluşabilmektedir. Bunun yanı sıra erken yaşlanma belirtileri de ortaya çıkabilmektedir.

Yorum Bırak