Cilt Bakımı Genel Kadın ve Sağlık Sebi Simyacı Hakkında Her Şey!

YAZIN CİLDİMİZ NEDEN DAHA FAZLA LEKELENİR?

Yazın güneşin etkilerini daha fazla hissetmemiz ile birlikte cildimizde lekelenme veya renk değişikliği oranlarında da artış olmaktır. Cildimiz, genetik nedenler ve yaşamsal etkilerin yanı sıra derideki dokunun korunması görevlerini yeterince yerine getiremediği zaman güneş lekeleri kaçınılmaz hale gelmektedir. Biz de bugünkü yazımızda, yaz aylarında ciltteki lekelerin artış sebeplerinden ve korunma yöntemlerinden bahsedeceğiz.

Pigmentler cildimizin rengini belirleyen renk maddeleri olarak bilinmektedir. Zamanla aşina olduğumuz bu kelime bazen leke, bazen melanin, bazen melasma kelimeleri ile de anılmaktadır. Bu renk maddeleri melanosit denilen çok özel hücreler tarafından üretilmektedir. Üretilmelerinin amacı ise cildi, güneşin ultraviyole ışınlarından korumaktır. Lekelerin ciltte zamanla çoğalmaların başlıca sebebi, bireylerin güneşe direkt olarak maruz kalmasıdır.  Yaz mevsimiyle daha etkili ve daha güçlü güneş ışınları ile karşılaşan cilt hücreleri bu durumdan pek memnun kalmayarak, cildin derin dokuları koruması için bazı mekanizmalarını harekete geçirmektedir.

Güneşin yaz aylarında oluşturduğu bu olumsuz etkilerden ve güneş lekelerinden korunmak için güneş koruyucu kullanmak büyük önem taşımaktadır. Güneş koruyucu kremler veya losyonlar, ultra viyole ışınlarının cildinizin derinliklerine ulaşma gücünü etkileyerek oluşabilecek güneş hasarını asgari seviyeye indirmek üzere geliştirilmişlerdir. Sadece yaz aylarında değil, geri kalan tüm aylarda da güneş kremi kullanmak uzun süreli olarak cilt lekelerinden korunmak için en kalıcı çözümdür.

Lekesiz, pürüzsüz ve daha aydınlık bir görünüm için Sebi İxir 50 SPF Güneş Korumalı Leke Kremi’ni kullanmanızı öneririz. Sebi İxir 50 SPF Güneş Korumalı Leke Kremi, 50 SPF güneş koruma faktörü ile cildinizi güneşin olumsuz etkilerinden korurken, cildinize bakım yaparak leke görünümünü en aza indirir. İçeriğindeki Hücre Yenileyici Bileşen ile yaşlanma belirtilerini gözle görülebilecek şekilde azaltır.

Sebi Simyacı der ki; Yaz aylarını keyifle geçirmek ve güneşin tadını doyasıya çıkarabilmek için, cildimizi olası etkilerden korumak çok önemlidir. Bu noktada, bakım rutinimizde doğru güneş kremini seçmek ve lekelerle en etkin şekilde mücadele etmek önceliğiniz olmalıdır.

Sağlıkla Kalın.

Yorum Bırak