Cilt Bakımı

Yazın anti aging bakım nasıl olmalı?


Yazı artan sıcaklar cilt bakım ve kişisel bakım rutinlerinde de değişiklikler oluşturabilmektedir. Yaz mevsiminde doğal olarak daha sade ürünler tercih edilmektedir. Yaz aylarında anti aging bakım yaparken dikkat edilmesi gereken birçok unsur bulunmaktadır.

Anti aging bakımdaki en önemli faktörlerden biri de cilt bakımının düzenli hale getirilmesidir. Cilt bakımına dikkat edilmemesi veya cilt bakımına kısa süreliğine dikkat edilip uzun süre aksatılması istenilen sonucun alınmasını güçleştirecektir.

Yaz mevsiminde artan sıcaklıklar doğal olarak bireylerin gözenekleri tıkamayan ürünler tercih etmesi ile sonuçlanmaktadır.  Bu durum elbette cilt bakımına ara verilmesi anlamına gelmemektedir. Gözenekleri tıkamayan, zengin içeriğe sahip ürünler tercih etmek avantaj sağlayacaktır.

Anti aging bakımın en önemli parçalarından biri de cildi çevresel faktörlere, güneşin zararlı ışınlarına karşı korumaktır. Güneşin zararlı ışınları; güneş lekeleri, cilt tonu eşitsizliği, yanık gibi birçok cilt şikayetine neden olmaktadır. Bunun yanı sıra erken yaşlanma belirtilerin, kırışıklıkların öncelikli nedenleri arasında da güneşin zararlı ışınları yer almaktadır. Ciltte hiçbir sorun oluşmaması için önlem almak hem cilt bakımına hem de anti aging bakıma fayda sağlayacaktır.

Nemlendirici bakıma dört mevsim dikkat edilmelidir. Özellikle ileri yaşlarda cilt elastikiyetini kaybetmeye başlar ve yaşlanma belirtileri daha da belirgin hale gelir. Yazın ciddi anlamda su kaybı yaşanabilmektedir. Yeterli su tüketilmemesi birçok sağlık ve cilt problemine neden olabilmektedir.

Seçilecek zengin anti aging ürünler yaşlanma karşıtı bakımın yanı sıra yoğun nem sağlayarak cildin su kaybetmesini önleyecektir. Yaz aylarında cildin daha fazla yağlanmasını önlemek için cildi kurutmaya çalışmak olumsuz sonuçlara neden olabilmektedir. Cilt kurumaya başladığında bu durumu telafi edebilmek için daha fazla yağlanabilecektir.

Göz çevresi bakımı da her zaman olduğu gibi yazın da önemlidir. Göz çevresindeki cilt, diğer bölgelerdeki cilde oranla çok daha incedir ve yaşlanma belirtileri öncelikle göz çevresinde ortaya çıkmaktadır. Mimikler de zamanla göz çevresinde ve yüzde kırışıklıkların, yaşlanma belirtilerinin oluşmasına sebebiyet vermektedir. Yazın da göz çevresi için anti aging bakım ihmal edilmemelidir.

SEBİ SİMYACI İLE DÖRT MEVSİM ANTİ AGİNG BAKIM!

Sebi Simyacı Anti Aging Krem’i incelemek ve sipariş vermek için tıklayın:
https://www.sebisimyaci.com/sebi-anti-aging-krem

Tüm Sebi Pharma ürünleri arasında en yüksek oranda ödüllü, dünya patentli etken madde “Hücre Yenileyici Bileşen”i en yoğun oranda içerme özelliğine sahip Sebi Simyacı Anti Aging Krem sarkma, kırışıklık, yorgun görünüm, göz çevresindeki problemler gibi yaşlanma belirtilerini gidermeye yardımcıdır.

Sebi Simyacı benzersiz yapısı ile gözenekleri tıkamaz, ilk kullanımdan itibaren cilde bakım yapar ve cildi besler. Sebi Simyacı Anti Aging Krem içerdiği silisyum kaplı holografik mineral içermekte ve gözenekleri tıkamadan aydınlık, canlı bir görünüm sağlamaktadır.

DD Serum Krem formatındaki Sebi Simyacı göz çevresi, yüz, boyun dekolte bölgesi dahil tüm cilde uygulanabilmektedir.

Yorum Bırak