Cilt Bakımı Genel Kadın ve Sağlık Sebi Simyacı Hakkında Her Şey!

YAĞMURLU BİR GÜNDE EVDE YAPABİLECEĞİNİZ 5 AKTİVİTE

Yağmurlu havaları kimi insan sever, kimi insan sevmez. Ancak o gün vaktini evde geçirecek olan herkes mutlaka yağmuru sever. Bizler de bugünkü yazımızda hazır hava kapalıyken evde vakit geçirenler için 5 alternatif öneriyi sizlerle paylaştık.

Yağmurlu bir havada ilk yapılması gereken şeylerden biri hemen bir çay demlemek ya da kahve hazırlamaktır. Kulağa biraz klişe gelse de yağmurlu havanın tadı en güzel sıcak içecekler ile çıkarılmaktadır. Çay ve kahvenin yanı sıra hava sıcaklığına bağlı olarak sıcak çikolata ya da geleneksel lezzetlerimizden biri olan salebi de seçenekler arasında bulundurabilirsiniz.

Yağmurlu havalarda yepyeni bir filme başlamak gibisi yoktur. Bu sebeple evde yapabileceğiniz en güzel aktivitelerden biri de yeni bir filme başlamak ya da eskiden beri favoriniz olan filmi yeniden izlemektir. Filmlerin yanı sıra seyir için en keyifli aktivitelerden biri de dizi izlemektir. Uzun zamandır aklınızda olan ve bir türlü izlemeye fırsat bulamadığınız yeni dizilere yağmurlu bir günde başlayabilir, yine eskiden bu yana favoriniz olan bir diziyi baştan izleme şansını yakalayabilirsiniz.

Kitap okumak, yağmurlu havada yapılabilecek en dolu aktivitelerden biridir. Kahvenizi, çayınızı alıp yeni bir kitaba başlamak ve kitabın sayfaları arasında yaratılmış olan bir dünyada kendinizi kaybetmek sizi sakinleştirecektir. Yağmurlu bir günde aynı zamanda başucu kitabınız olan bir kitaba yeniden başlayabilir, anın tadını hep bildiğiniz serüven dolu bir dünyada çıkarabilirsiniz. Kitap okuyacak havada değilseniz de bir dergi karıştırma imkanı da yaratabilirsiniz. İlgi alanlarınıza hitap eden bir dergi bularak, gündemi dergiler üzerinden takip edebilir, keyifli vakitler geçirebilirsiniz.

Yağmurlu bir havada kendinize vakit ayırabilmenizin en güzel yöntemlerinden biri de cilt bakımıdır. Cilt bakımınıza özen göstererek, yavaş yavaş ev konforunda cildinizin güzelleşmesini sağlayabilirsiniz. Cilt bakımı için en uygun bakım ürünlerini Sebi Simyacı’da bulabilirsiniz. Sebi Simyacı’da bulunan tüm cilt bakım ürünleri cildinize nazik bir şekilde bakım yapar ve türlü tedaviler ile cildinizin, hücrelerinizin yenilenmesine imkan sağlar.

Eğer öğrenciyseniz de bu yağmurlu havalarda motive bir şekilde ders çalışma imkanı bulabilirsiniz. Kitabınızı, defterinizi, kaleminizi, bilgisayarınız hazırlayın ve bu kapalı havada motive ve verimli bir şekilde ders çalışmanın tadınızı çıkarın. Tüm bunların yanı sıra böyle havalara güzel müzikler yakışır, bu sebeple kendinize bu havalarda dinlenebilecek ve size keyif verebilecek şarkılardan oluşan bir çalma listesi hazırlayın ve huzurun keyfini çıkarın!

Sebi Simyacı der ki; yağmurlu havaların tadı bir başka olur. Çoğu kişi için eğlenceli ve keyifli bulunmayan bir hava olsa da böyle havalarda huzuru bulmanın ve kendinize zaman ayırmanın keyfini yaşayabilirsiniz. Bahsettiğimiz maddelerin tümünü uygulayabileceğiniz güzel bir gün geçirmeniz dileğiyle.

Sebi Simyacı ile Kalın.

Yorum Bırak