Cilt Bakımı Genel Kadın ve Sağlık Sebi Simyacı Hakkında Her Şey!

YAĞLI CİLTLERDE NEMLENDİRME

Yağlı ciltlerde nemlendirme konusu birçok kişi için tabu olmuş olan bir konudur. Çünkü yağlı ciltler her ne kadar nemlendirmeye ihtiyaç duymuyor gibi gözükse de her cilt tipi gibi neme doymaya ihtiyacı vardır. Bizler de bugünkü yazımızda yağlı ciltler için nemlendirme konusunu sizler için ele alacağız.

Unutulmamalıdır ki, yağlı ciltler mutlaka ciltlerini nemlendirmelidir. Bu noktada uzmanların üzerinde durduğu nokta, yağlı ve akneye meyilli ciltlerin nemsiz kaldığında daha fazla yağ salgıladığıdır. Bu da ciltte siyah nokta ya da sivilce problemlerinin artmasına sebep olmaktadır. Bu sebeple nemli ciltliler için su bazlı nemlendirici kremlerin kullanılması gerekmektedir.

En çok cilt problemi yaşayanlar yağlı ciltlere sahip bireylerdir. Ancak bir takım problemlerin arasında avantajları da bulunmaktadır. Yağlı ciltliler, diğer cilt tipleri kadar hızlı yaşlanmazlar. Doğal bir sürece bağlı olarak zamanla yağ üretimi azalma gösterdiği zaman yaşlılık belirtileri hızlanacaktır. Bunun için de mutlaka yağlı bir cilde de sahip olsanız cildinize uygun olan bir nemlendirici krem ile cildinizi nemlendirmelisiniz. Böylece kırışıklıklarınız oluşurken çok daha uzun zaman alacaktır ve sizleri yaşıtlarınıza göre daha genç bir görünüme kavuşturacaktır.

Yağlı bir cilde sahipseniz, günlük bakım rutininizde uygun bir nemlendirici kullanmazsanız cildiniz normalden çok daha fazla sebum üretimi yapabilir ve bu durum bir döngü gibi size daha çok yağ üretimi ile birlikte dönebilir.  Ayrıca yağlı bir cilde sahipsiniz ve neme ihtiyacınız var diye de vazelin gibi ağır nemlendiricilerden uzak durmalısınız. Aynı zamanda tercih edeceğiniz ve bakımda kullanacağınız nemlendiricilerin cildinizde ekstra bir parlaklılığa sebebiyet vermemesi gerekir. Bu yüzden, kullanacağınız nemlendirici içeriğinde parlama karşıtı özelliği olan bir içerik de mutlaka bulunmalıdır.

Sebi Simyacı der ki; Yağlı ciltler için bakım kremi seçimi her zaman çok zor bir süreç olmuştur. Birçok bakım kremi nemlendirme sağlarken, yağlı ciltler için nemlendirme seçimi çok daha üzerine düşünülmeli ve titizlikle seçilmelidir. Sebi İxir Yağlı Pürüzlü Lekeli 3’lü Etkili Krem, cildin yağını dengeler, pürüzsüz, duru ve bakımlı bir görünüm sağlar. Sebi İxir Yağlı Pürüzlü Lekeli 3’lü Etkili Krem skar, siyah nokta ve sivilce üzerinde oldukça etkilidir. İçeriğinde bulunan ‘’Hücre Yenileyici Bileşen’’ etken madde ile yağlı ciltler için tepeden tırnağa bir tedavi ve bakım sağlar. Sebi İxir Yağlı Pürüzlü ve Lekeli 3’lü Etkili Kremin içeriğinde, cıva, asit türevleri, antibiyotik, paraben, alkol, silikon, vazelin ve hidrokinon bulunmaz; 4 mevsim güvenle kullanılabilir.

Yorum Bırak