Cilt Bakımı Genel Kadın ve Sağlık Sebi Simyacı Hakkında Her Şey!

SONBAHARDA YAŞANAN CİLT KURULUĞU

Sonbahar’da, özellikle mevsim geçişlerinde cildimizden birçok değişiklik meydana gelmektedir. Bu değişikliklerden bir tanesi de cilt kuruluğudur. Bugünkü yazımızda Sonbahar’da yaşanan cilt kuruluğunun sebeplerini ve kuruluğu önleme yöntemlerini sizler için derledik.

Hava değişiklikleri, mevsim geçişleri, beslenme alışkanlıklarımız, hayata bakış açımız cildimiz üzerinde söz sahibidir. Bu sebeple, her konuda olduğu gibi, cildimiz konusunda da duyarlı ve bilinçli olmak zorundayız. Nasıl kötü hava koşulları yüzünden işimize gitmeme kararı alamıyor isek hava değişimlerinde de cildimizi ihmal etmemeli, bakımımıza yoğunluk vermeliyiz. Soğuğa maruz kalan cildimizde transepidermal su kaybı artar ve bu artış cildin kurumasına neden olur. Bu yüzden kış mevsimi denildiğinde akla ilk gelen cilt problemi ‘’cilt kuruluğu’’dur. Kış kaşıntısı olarak da bilinen, soğuğa bağlı artan kserosis, soğuk hava ve rüzgarın da etkisiyle düşük neme bağlı olarak kendini göstermektedir.

Cilt kuruluğunu engellemek için dikkat edilmesi gereken en önemli husus bol su tüketimidir. Ayrıca su dışında yediğimiz besinler de cilt kuruluğuna etki etmektedir. Hızla oluşan kilo kayıpları, dengesiz beslenme deride kuruluğa neden olmaktadır. Özellikle bol meyve ve sebze tüketimi cilt sağlımız için olmazsa olmazdır. Ciltte yoğun sabun kullanımı da cilt kuruluğuna sebep olmaktadır. Bu sebeple cildin pH değerini etkileyen sabunlarla cilt temizliğimizi gerçekleştirmemeliyiz. pH derecesi 5.5 civarında bulunan sabunsuz temizleyiciler veya yağ ve gliserin oranı yüksek sabunlar temizlik için kullanılmalıdır. Yoğun kıvamlı, cildin üst tabakasında koruyucu örtü oluşturarak uzun süre etki gösteren kremler cildimize dost ürünlerdir. Bunun dışında gliserol, hyalüronik asit, E vitamini ve shea yağı da zengin nemlendirici özelliği olan içerikler arasındadır.

Sebi Simyacı der ki; mevsimsel geçişlerden kaynaklı yaşadığınız cilt kuruluklarında cildinize yaptığınız bakım oldukça önem kazanmaktadır. Bu süreçte önerimiz, cildinize yoğun nem veren ve cilt tipinize uygun olan kremleri kullanmanızdır. Sebi İxir Acil Bakım Kremi Hücre Yenileyici Nemlendirici Krem, ilk kullanımdan itibaren cildinizde yoğun nem sağlar ve bakım yapar. Üstelik hassas ve pütürlü ciltler için de oldukça uygundur. Sebi İxir Acil Bakım Kremi çok yoğun nem sağlar ve hassas ciltlere bakım yapar, besler, yatıştırır! Tüm bunların yanında cildin su kaybetmesini önlemeye de yardımcıdır. İçeriğinde bulunan ödüllü, dünya patentli etken madde “Hücre Yenileyici Bileşen” ile cildinizi tedavi eder, kurulukları bütünüyle engeller.

Sebi Simyacı ile Kalın.

Yorum Bırak