Genel Kadın ve Sağlık Sebi Simyacı Hakkında Her Şey!

SİZİ DAHA ZAYIF GÖSTERECEK KIYAFET ÖNERİLERİ

Yazın gelmesi ve havaların ısınması ile birlikte herkesi kilo verme telaşı sarmaya başladı. Bizler de bugünkü konumuzda sizleri daha zayıf gösterecek küçük kıyafet hilelerinden bahsedeceğiz.

Her kadının dış görünüşü ve vücut tipi birbirinden farklı olduğu gibi kıyafetlere olan uygunluğu da farklıdır. Şık ve daha zayıf görünebilmek için ise sadece modaya uygun parçalar seçmek yeterli değildir. Vücut tipine uygun kıyafet seçimleri ile vücuttaki kusurları kapatıp, daha ince ve çarpıcı görünebilmek mümkün olmaktadır.

İlk aşamada, vücut tipinizi göz önünde bulundurarak seçeceğiniz kıyafetlerde vücut hatlarınız orantılı görünmeli ve dikkatleri saklamak istediğiniz bölgeden uzaklaştırmalısınız. Bu sayede istediğiniz ince görünümü yakalayabilirsiniz. Daha fit bir görünüm elde edebilmek için kıyafetler ile yapabileceklerinizi maddeler halinde inceleyelim:

Renkler
Koyu renklerin insanları olduğundan daha zayıf gösterdiğini unutmayın. Kombininizde tek renk tercih ederek daha ince bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Desenler
Giyeceğiniz kıyafette büyük şekiller olmamasına dikkat edin. Desenli kıyafet seçecek olursanız,  küçük şekillerin her zaman sizi ince gösterirken; büyük şekillerin ve geometrik desenlerden oluşan giysilerin sizi daha kilolu göstereceğini unutmayın.

Dikey Çizgiler

Kıyafet tercihlerinizde dikey çizgileri kullanmak daha ince ve uzun görünmenizi sağlarken, yatay çizgilere sahip kıyafetler sizi daha geniş gösterebilir.

Yüksek Bel Kıyafetler

Yüksek bel pantolon, etek ve şortlar bacaklarınızı daha uzun göstererek daha ince görünmenizi sağlar. Bu sebeple kıyafet seçimlerinizi yaparken yüksek bel olanlara odaklanmak her zaman daha avantajlıdır.

Yüksek Topuklu Ayakkabılar

Ayakkabı seçiminde tercihinizi yüksek topuklu ayakkabılardan yana kullanırsanız, daha ince ve uzun görünmenin sırrını çözmüşsünüz demektir. Örneğin; Stiletto tarzı ayakkabılar bacak boyunuzun daha ince görünmesini sağlamaktadır.

Etekler
Etek boyu seçimi çok önemlidir. Yanlış yapacağınız bir seçimin sizi olduğunuzdan daha kilolu gösterebileceğini unutmayın. Diz hizasında biten ya da daha uzun boyda olan etekleri tercih edebilirsiniz.

Pantolonlar
Pantolon tercihlerinizde cep seçimine dikkat edin. Çünkü cepsiz pantolonlar kalçalarınızı daha büyük gösterirken, cepli pantolonlar ise kalçadaki fazlalıkları kapatmak konusunda her zaman daha yardımcı olur. Pantolon boyunda ise bacak boyunuzu uzun göstermek için topuk boyunuza göre bir ayarlama yapmalısınız. Örneğin; İspanyol paça pantolonlar uzun boyluların daha ince görünmesine yardımcı olurken; skinny pantolonlar, kısa boyluların daha uzun görünmesini sağlamaktadır. Önünde ütü çizgisi olan pantolonları da gardırobunuzda mutlaka bulundurmalısınız çünkü ütü çizgileri bacaklarınızı daha ince ve uzun göstermektedir.

Sebi Simyacı der ki: kıyafet tercihlerinizi yaparken yukarıda bahsedilen altın kuralları uyguladığınız takdirde gözler, her daim üzerinizde olacaktır.

Sağlıkla Kalın.

Yorum Bırak