Cilt Bakımı

Sivilcelere Veda Etmek Mümkün

Sivilcelere Veda Etmek Mumkun

Sivilce, genç yaştan itibaren karşılaşılan en yaygın cilt sorunudur. Özellikle ergenlik yıllarında yüzde çıkan sivilceler çok rahatsız bir görünüm yaratabiliyor.

Sivilceler ile mücadele için uzun yıllardır çeşitli yöntemlere başvurulmuştur. Doğal kürler ile başlayan tedavi yöntemlerine günümüzün gelişen teknolojisi sayesinde daha etkili çözümlere ulaşılmıştır. Bunların başında en etkili ve ulaşılabilir olarak sivilce kremi gelmektedir.

Sivilce kremi en etkili tedavi yöntemlerinden biridir. Lazer gibi gelişmiş tedavi yöntemlerine göre ise daha uygun fiyatlı oluşuyla herkes tarafından ulaşılabilir durumdadır. Ayrıca doğru kremi düzenli olarak kullanarak da sivilcelerden kurtulmak mümkündür.

Sivilcelerden Kurtulmak İçin Neler Yapılmalıdır

Sivilcelerden kurtulmak için dikkat edilmesi gereken önemli hususlar vardır. Bunlardan bazıları şöyledir:

  • Sivilceye elle temas etmemek gerekir. Sürekli sivilceyi ellemek, sıkmak sivilcenin iyileşmesini geciktireceği gibi ciltte iz ve leke kalmasına da neden olabilir.
  • Sivilceli bölge sabun ya da kimyasal içerikli solüsyonlar ile yıkanmamalıdır.
  • Sivilceli bölgeyi fazla yıkamak cildin kurumasına sebep olup, iyileşmeyi geciktireceği için günde iki defadan fazla yıkanmamalıdır.

Sivilce Tedavisi Yöntemleri Nelerdir

Sivilce tedavisinde çeşitli yöntemler mevcuttur. Bunlardan bazıları antibiyotik kullanmak, lazer tedavisi, izotretinoin, sivilce kremidir. Sivilce kremi en etkili tedavi yöntemlerinden biri olmasının yanı sıra; diğer tedavi yöntemlerine göre şöyle avantajları vardır:

  • Lazer tedavisine göre sivilce kremi çok daha uygun fiyatlı olup, doğru krem kullanıldığında aynı sonuç elde edilecektir.
  • Antibiyotik ağızdan alındığı ve içeriğinde insan vücuduna zarar verebilecek kimyasal bileşenler olduğu için, sivilceleri geçirse bile başka zararlara yol açabilmektedir. Ancak doğal içerikli sivilce kreminin hiçbir yan etkisi, zararı yoktur.

 

Sivilce kremi en etkili sonucu düzenli kullanıldığında verecektir. Yaklaşık olarak 6 ay gibi bir süreyle kullanılması gerekmektedir. Çoğu hasta kısa süreli kullanım sonucu etkili olmadığını düşünüp kullanmayı bırakma hatasına düşmektedir. Ancak sivilcelerin iyileşme süresi yaklaşık olarak 6 ay civarındadır.

Sivilce kremi kullanacak kişilerin en doğru kremi kullandıklarından emin olmaları tedaviye devam etmelerini sağlayacaktır. Bu sebeple kullanılan ürünü daha önce kullanıp sonuç almış kişiler ile de görüşüp, cilt tipinize en uygun, doğal içerikli bir krem tercih etmelisiniz.

Yorum Bırak