Cilt Bakımı

Sivilceler için kesin çözüm yöntemleri

En sık karşılaşılan sivilce problemleri inatçı olması ile bilinmektedir. Bu nedenle bireyler Sivilceler için kesin çözüm yöntemleri araştırmaktadır. Sivilcelere çözüm aranırken öncelikle unutulmaması gereken faktör sivilcelerin sıkılmamasıdır. Sivilcelerin sıkılması, kurcalanması sivilcelere zarar vermektedir.

Sivilcelere kesin çözüm bulmak için öncelikle acele etmemek ilk koşul olmamalıdır. Hızlı sonuç almak için acele etmek çoğu zaman mevcut durumun daha da kötüye gitmesine neden olacaktır.

SİVİLCELERDEN KURTULMAK İSTENİYORSA CİLT BAKIMINA DİKKAT EDİLMELİ

Yine dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da cilt bakımına dikkat edilmesidir. Cilt bakımına dikkat edilmez ise hem mevcut ürünlerden verim elde etmek güçleşecek hem de yeni sorunların ortaya çıkma olasılığı artacaktır. Örneğin sivilce akne karşıtı bakım yapılmak isteniyor ise tüketilen besinlere dikkat edilebilir. Çok yağlı, baharatlı besinler tüketmek sivilcelerden kurtulmayı güçleştirebilir. Besinlerin sivilce ve akneler üzerinde doğrudan etkisi olup olmadığı ise tartışılmaktadır. Buna ek olarak çok yağlı ve aşırı baharatlı beslenmek sağlık için de riskli olabildiğinden dolayı uzmanlar  bu şekilde beslenmeden kaçınılmasını önerebilmektedirler.

CİLDİN YAĞI DENGELENMELİDİR

Sivilcelerden kurtulmak isteyen sivilceler için kesin çözüm yöntemleri sivilce kremi arayan bireylerin yapabileceği bir diğer hata ise cilt temizliğinde aşırıya kaçılmasıdır. Elbette cildin yağlanması, parlaması bireyi rahatsız edebilecektir. Özellikle yaz günlerinde bu durum daha da katlanılması güç bir hal almaktadır. Fakat her şeyin olduğu gibi cilt temizliğinin de fazlası zarardır. Aşırıya kaçıldığında cilt yıpranacak ve hasar görecektir. Bu da başka cilt problemlerine zemin hazırlayacaktır. Karşılaşılabilecek bir diğer olasılık da cildin bu duruma tepki vererek daha fazla yağ üretmesidir. Tıpkı yağlanma ve yağlılık gibi cildin kuruması da birey açısından olumsuzluk oluşturacaktır. Bu nedenle hedef cildi kurutmak değil cildin yağını dengelemek olmalıdır.

Sivilcelere neden olan bir diğer faktör ise hemen her türlü sağlık probleminin daha kötü hale gelmesine yol açan, çağın sorunu olarak nitelendirilen strestir. Stres ve sivilcelerin arasındaki bağ da sıkça araştırılmaktadır. Stres cildin daha fazla yağ üretmesine yol açabilmektedir.

Sivilce ve akne karşıt bakımdan sonuç elde edildikten sonra da cilt bakımına dikkat edilmesi, elde edilen sonucun korunması önem taşımaktadır. Eğer sivilce karşıtı bakımdan sonra cilt bakımına dikkat edilmezse sivilce, akne sorunu tekrar etmezse bile farklı sorunlar otaya çıkabilcektir

Yorum Bırak