Cilt Bakımı

Sivilce Nasıl Geçer? Sivilceler İçin Tedavi Yolları

Sivilce Nasıl Geçer? Sivilceler İçin Tedavi Yolları

Sivilce, genellikle ergenlik döneminde kendini gösteren ve ilerleyen zamanlarda da ortaya çıkabilen cilt sorunlarından biridir.  Bu sorun birçok kişinin korkusu haline gelmiştir. Bu sivilceler genelde hormonsal sorunlardan kaynaklanmaktadır; ancak bazı durumlarda dış faktörlerin de etkisi olabilmektedir. Beslenmede oluşan dengesizlikler, az su tüketimi, cilt bakımının yapılmaması gibi durumlarda da sivilce sorunu ortaya çıkabilir. Birçok insanda görülen bu sivilceleri ve izlerini gidermek için çeşitle yöntemler denenmektedir. Genelde insanlar doktora gitmek yerine evde doğal yöntemler denemektedir. Bu yöntemler bazı insanlarda etkili olurken bazılarında olmamakta ve bu sebeple insanları krem kullanımına yönlendirmektedir.

Sivilce Nasıl Geçer?

Sivilceleri geçirmek için uygulanabilecek yöntemlerden araştırınca öğrenebileceğiniz birçok farklı yöntem olduğunu görürsünüz. Ancak bu yöntemlerin doğal çözüm gibi gözükenlerin birçoğu aslında pek de bir işe yaramamaktadır. Örneğin karbonat ile sivilce geçirme yöntemi aslında sivilceye karşı bir çözüm olmamaktadır. Ayrıca bunun dışında sivilcelere uygulayabileceğiniz bir diğer madde de narenciye suyudur. Narenciye suyu da karbonat gibi kalıcı bir çözüm sunmamaktadır. Narenciye suyu gibi limon ve portakal suyu da sivilceye karşı önerilmektedir. Bu yöntem de diğerleri gibi kalıcı ve etkili bir sonuç yaratmamaktadır. Ayrıca bunların yanı sıra çeşitli maskeleri de yüzünüze uygulayarak çözüme ulaşacağınız bilgisine ulaşabilirsiniz. Sivilcelere karşı maske kullanımı da doğru bir yöntem değildir.

Sivilceler İçin Tedavi Yolları

Eğer evde uyguladığınız yöntemlerden bir sonuç alamıyorsanız, ki büyük ihtimal etkili ve kalıcı bir sonuç alamayacaksınızdır doktora görünmeniz gerekmektedir. Bu sivilcelerin neden ortaya çıktığını ve tedavisini öğrenmenin en etkili yolunun uzman bir doktor olduğunu kesinlikle aklınızdan çıkarmamalısınız. Doktorunuzun size yapmış olduğu yönlendirmeler cilt sağlığınız açısından son derece önemlidir. Bunların dışında doktor reçetesiyle satılan ve doktorunuzun da size önerebileceği ve eczanelerde de satılan Sebi İxir Akne Sivilce Kremi’ni kullanabilirsiniz. Uluslararası patentli ve birçok ödüle sahip sivilce geçirme özelliğine sahip hücre yenileyerek tedavi etme özelliğine sahip bu sivilce kremi sizi sorunlarınızdan kurtaracaktır.

Yorum Bırak