Cilt Bakımı

Sivilce Lekelerine Kesin Çözüm

Sivilce Lekelerine Kesin cozum

Orta şiddetli ve ağır şiddetli sivilce problemlerinde, aktif sivilcelerin kuruması ile birlikte geriye skar adı verdiğimiz sivilce lekeleri kalıyor. Sivilce lekelerine kesin çözüm yöntemleri hakkında fikir sahibi olmak istiyorsanız, yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Leke Tedavisi İçin Kullanılan Yöntemler

Cildimizdeki sivilce problemlerinden geriye kalan derin izler ve lekelenmeler oluyor. Bu lekeler sivilce kadar kötü görüntü oluşturmasa da yine de yakından bakıldığında daha kalıcı ve rahatsız edici görünüyor. Günümüzde sivilce tedavisi için kullanılan ileri teknoloji yöntemler var. Sivilce lekelerine kesin çözüm arıyorsanız bu tedavi yöntemlerini deneyebilirsiniz.

  • Lazerle akne tedavisi: Lazer ile akne tedavisi iki şekilde uygulanır. Bunlardan ilki düşük dozlar ile uygulanır ve seanslara haftalık olarak gidilir. Lazer işlemi ile medikal tedaviye destek olunur ve daha hızlı sonuç alınması sağlanır. Bu dönemde daha az ilaç kullanılır ve sivilceler daha hızlı iyileşir. İkinci uygulama şekli ise tamamen sivilce izlerine yöneliktir.
  • Thermage Tedavisi ( Radyo Frekansı): Bu tedavi yönteminde ciltteki kolajen yapı arttırılır ve sivilce izlerinin hafiflemesine yardımcı olunur.
  • Photo IPL ( Işık Tedavisi) : Bu yöntem de cildinizdeki kolajen yapıyı arttırır. Bunun yanı sıra cildi dolgunlaştırarak, savunma sistemini aktif hale getirir. Sadece sivilceleri tedavi etmek ile kalmaz ciltte bulunan leke ve çukurların tedavisinde de etkili bir yöntemdir.

Tüm bunların yanı sıra sivilce lekelerine kesin çözüm için ağrısız ve acısız bir yöntem arıyorsanız, sitemizi inceleyerek leke kremlerine göz gezdirmenizi ve vakit kaybetmeden tedavinize başlamanızı tavsiye ederiz.

 

Yorum Bırak