Cilt Bakımı

Sivilce Lekelerine Doğal Çözüm

Ergenlik dönemini yaşamış ve geçirmiş her bireyin sivilceler ile verdiği savaş asla hafife alınamaz. Sivilce lekelerine doğal çözüm yollarına bakıldığı zaman birden fazla tedavi yöntemi bulunmaktadır.

Sivilce Lekelerine Tedavi Yöntemleri Nelerdir

Sivilce lekelerinin tedavisi için kullanılan tedavi yöntemleri her geçen gün artmaya devam ediyor. Fakat genel anlamda doğal yöntemler, en zararsız yöntemler olarak bilindiği için daha fazla tercih ediliyor. Sivilce lekelerine doğal çözüm yöntemlerine bakmak gerekirse;

  • AHA olarak bilinen Meyve asitleri sivilce lekeleri için doğal bir çözüm yöntemidir. Meyve asitlerinin cildi soyma ve yenileme özelliği vardır. Bu asit türü, kozmetik ürünlerinin üretilmesinde de kullanılan bir asit türüdür.
  • Kimyasal peeling fazla tercih edilen fakat doğal olmayan bir tedavi yöntemidir. Cildin canlanması, gençleşmesi ve görünüşünün düzeltilmesi için kimyasal solüsyonların kullanılması ile uygulanan yöntemdir.
  • Microabrazyon yöntemi kuvars taşından elde edilen küçük taşları püskürterek cildinizin soyulmasını sağlayan aletli tedavi yöntemidir. Daha derinden soyulmaya ihtiyacı olan durumlarda operasyon eşliğinde zımpara yöntemi uygulanır.
  • Dermabrazyon yöntemi, özel aletleri kullanarak derinin soyulmasına yardımcı olan tedavi yöntemidir. Bu yöntem ile iyileşme oranı %40-%60 bandında ilerlemektedir. Tedaviyi uygulayan doktorun bu konudaki tecrübeleri tedavi açısından oldukça önemlidir.

Tüm bu yöntemlerin dışında acı çekmeden, kimyasal hiçbir ürün kullanmadan sivilce lekelerine doğal çözüm arıyorsanız, doğru adreste olduğunuzu söyleyebiliriz. Sitemizi ziyaret ederek, ürünlerimizi incelemeli ve size uygun ürün tercihiniz ile birlikte zarar görmeden, yan etkilere maruz kalmadan tedavinize başlamalısınız.

 

Yorum Bırak