Cilt Bakımı

Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer

Sivilce oluşumları ve ardında bıraktığı sivilce lekeleri herkesin korkulu rüyası haline gelmiştir. Sivilcelerin kurutulması için ya da sonrasında kalan leke ve izlerin tedavisine yönelik onlarca tedavi yöntemi bulunmaktadır. İnternet üzerinden araştırdığımız zaman gerek doğal yollar ile evde tedavi yöntemleri, gerek bitkisel çözümler gerekse yardımcı ürünler aracılığı ile sivilce lekeleri nasıl geçer diye araştırmalar yapıyoruz.

Sivilce Tedavileri Nelerdir

Sivilce lekeleri nasıl geçer sorusuna cevaben birçok tedavi yöntemi bulunmaktadır. Tedavi yöntemlerini sıralayacak olursak;

  • Topikal Akne İlacı: Bu ilaç çok ağır olmamak kaydı ile hafif dereceli aknelerin tedavisinde kullanılır. Ergenlik döneminde kullanılması durumunda genellikle kısa süre içerisinde cevap alabilirsiniz.
  • Ağızdan Alınan Akne İlacı: Akne tedavisinde krem ve jel gibi tedavi yöntemleri cevapsız kaldığı zaman bu yönteme başvurulur. Genel anlamda bu alanda verilen ilaçlar antibiyotik ve hormon tedavisine yönelik ilaçlardır diyebiliriz.
  • Retinoid Tedavisi: Krem, jel veya oral yol ile alınan ilaçların hiçbirisi tedaviye yanıt vermiyorsa ve sivilce oluşumuna bağlı skar oluşumu var ise bu tedavinin uygulanması uygun görülür. Fakat bu tedavi yöntemi tamamen doktor takibi ile uygulanması gereken bir tedavi çeşididir. Bu tedavi yöntemlerinin iç organları etkilemeye yönelik yan etkileri bulunmaktadır. Hamilelerin kullanması kesinlikle yasaktır.

Sivilce lekeleri nasıl geçer sorununuzu çözebilmek için bu kadar ağır tedavi yöntemlerine maruz kalmak istemiyorsanız, sitemiz üzerinde yer alan ürünleri inceleyerek size uygun ürünler ile tedavinize başlamanız sizi daha fazla koruma altına alacaktır.

Yorum Bırak