Cilt Bakımı

Sivilce İzleri İçin Maske

Sivilce İzleri İçin Maske

Birçok kişinin şikâyetçi olduğu sivilceler, çeşitli sebepler ile ortaya çıkmaktadır. Genelde hormonsal dengesizliklere bağlı olarak kendini gösteren bu lekeler, bazen de dış etkenlerden kaynaklanabilmektedir. Cilt bakımı ve dengesiz beslenme gibi unsurlar sivilce oluşumunu tetiklemektedir. İnsanların fiziksel görünümünü etkileyen bu izler, zamanla psikolojik olarak da insanlara rahatsızlık vermektedir. Oluşan sivilce izlerini yok etmek için evde uygulanabilecek birçok yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemler doğru uygulanması durumunda olumlu sonuçlar verebilmektedir.

Sivilce İzleri İçin Maskeler Faydalı Mıdır?

Evde sivilce izlerini gidermek için uygulayabileceğiniz birçok doğal maske bulunmaktadır. Bu maskeleri hazırlamanız ve yüzünüze uygulamanız durumunda izlerden ciddi anlamda kurtulmanız pek mümkün değildir. En çok tercih edilen maske limon ve bal maskesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Limon ve bal maskesi kullanmak görece sizi sıkıntılarınızdan kurtaracağı gibi çoğu zaman da zaman kaybı yaşamanıza yol açmaktadır. Ayrıca bunun dışında zeytinyağı ve bal maskesi de birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Zeytinyağı ve balın bir araya getirilerek oluşturulan bu maske ile de uzun vadeli ve kalıcı bir çözüm bulmanız zor gibi gözükmektedir.

Sivilce izlerinden kurtulmak ve daha güzel bir cilde sahip olmak için bal ve tarçın maskesi de uygulanabilmektedir. Kolay bir şekilde hazırlanabildiği çoğunlukla tercih edilen bu sivilce maskesi sivilce kremleri gibi kalıcı bir etkiye sahip değildir. Son olarak uygulayabileceğiniz ve sivilce izlerini gidermede kullanılan maske bal ve çilek maskesidir. Birçok sivilce maskesinde olduğu gibi bu maskenin kullanılması da size kalıcı olarak derman olmayacaktır. Bu maske uygulamalarından bir sonuç alamazsanız yapmanız gereken en doğru şey uzman bir doktora görünmek ve onun tavsiyelerini almak olacaktır.

Sivilcelerinizden ve sivilce sonrasında oluşan sivilce lekelerinden kurtulmanın kesin ve kalıcı yolu ise bir sivilce kremi kullanmaktır. Bu amaçla Sebi İxir Akne Sivilce Kremi almış olduğu birçok ödül, sahip olduğu uluslararası patentler ve Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı bir şekilde eczanelerde de satılabilir olmasından dolayı rahatça kullanabileceğiniz bir üründür.

Yorum Bırak