Cilt Bakımı

Sivilce İzi Kremi

Hemen hemen herkes, ergenlik dönemi içerisinde sivilce savaşı vermiştir. Bu savaşı bir kısım insan hafif atlatırken, bir kısmı derin yara izleri ve lekeler ile savaşı kaybeder. Sivilce izlerini aynı zamanda skar olarak da tanımlayabiliriz. Sivilce izi kremi öncesinde oluşum aşamalarına incelemek istiyoruz.

Sivilce İzi Sebepleri Nelerdir

Ergenlik döneminde cildimizde oluşan sivilcelerin yanlış sıkılması sonucu dermisi yaralarsak skar adı verdiğimiz sivilce izleri kalıcı hale gelmektedir. Yine ergenlik döneminde orta şiddetli ya da ağır sivilce sorunu yaşayan insanların %30’unda sivilce izleri bulunmaktadır.

Sivilce izi kremi kullanmak için yüzünüzde ciddi sivilce problemleri ve buna bağlı yaralanmalar olmalıdır. Sivilceler, cildimizdeki gözeneklerin yağ ve hücreler ile tıkanması sonucunda ortaya çıkar. Cildin içerisindeki bakterilerin hareketli olması nedeni ile de iltihaplı bir hal alırlar. Cilt üzerinde oluşan iltihaplı ve kızarıklık şeklinde görünen şişlikler, cildin esnemesine ve folikül duvarlarının yırtılmasına sebep olmaktadır.

Sivilcenin boyutu ve cildinizin esneme payı yırtılmanın boyutunu belirleyen faktörlerdir. Eğer yırtılma büyük ise ve dermis yapı zarar görmüş ise sivilce izi kaçınılmaz demektir.

İhtiyacınız olan bir sivilce izi kremi ise sitemizde yer alan ürünleri incelemeli, bununla kalmayarak içeriğine de göz atmalısınız. Direk yüzünüze uygulayacağınız bir ürün olduğu için içeriğinde bulunan maddelerden birisine ya da birkaçına cildiniz reaksiyon gösterebilir. Ek olarak sivilce izi için ürün kullanırken cildinize daha fazla dağıtmaması ve yayılmaması için aktif sivilcenizin olmaması önemlidir.

 

Yorum Bırak