Cilt Bakımı

Sivilce İlaçları – Sivilce Nasıl Yok Edilir?

sivilce ilaclari sivilce nasil yok edilir 1

Düzensiz beslenme alışkanlıkları, çevresel kirlilik, hormonal değişimler gibi sebeplere bağlı olarak oluşan sivilce sorunu; Sivilce İlaçları – Sivilce Nasıl Yok Edilir? şeklinde araştırma yapılmasına sebebiyet verilebilmektedir. Sivilce karşıtı bakımda kullanılan birçok ürün bulunmaktadır ürün seçiminde dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır.

Kullanılan sivilce karşıtı ilacın kullanım talimatlarına mutlaka uyulmalıdır. Ürünü öneren doktor kapsamlı şekilde ilacın ne kadar, nasıl kullanılması gerektiğini anlatacaktır. Doktorun dedikleri mutlaka dikkatle dinlenmeli ve eksiksiz olarak uygulanmalıdır.

Sivilce ilaçları kullanımında da sıkça hata yapılabilmektedir. En sık yapılan hatalar arasında düzensiz kullanım yer almaktadır. Birçok birey unuttuğu ya da yeteri kadar zamanı olmadığı gerekçesi ile ilaçların kullanımını aksatabilmektedir. Bu durum kullanılan sivilce ilacından verim alınmasını engelleyecektir. Yine sıkça yapılan bir diğer hata da hızlı sonuç alma amacıyla önerilen dozdan fazla kullanımıdır. Önerilen dozdan fazla kullanımı fayda getirmeyeceği gibi cilde zarar da verebilmektedir. Eğer kullanım talimatlarına uyulmadı ise bu durum da doktor ile paylaşılmalıdır.

SİVİLCE KREMLERİ DÜZENLİ KULLANILMALI

Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda sivilce nasıl yok edilir sorusunun yanıtına dair fikirler oluşmaktadır. Öncelikle tercih edilen ürün düzenli ve kullanım talimatlarına uygun olarak kullanılmaktadır. Dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da mevcut sivilce ve aknelerin kurcalanmamasıdır. Birçok birey bunun yanlış olduğunu bilse dahi sivilcelerini sıkmaktan, kurcalamaktan kendini alamamaktadır. Yine sıkça karşılaşılan bir diğer durum ise katılım gösterilecek herhangi etkinlikten önce kötü göründüğü için sivilcenin patlatılmasıdır. Bu tamamen geçici ve günü kurtarmaya yönelik bir uygulama olacaktır.

Ödüllü, dünya patentli etken madde “Hücre Yenileyici Bileşen” içeren Sebi İxir Akne Sivilce Kremi; akne, sivilce karşıtı bakımın yanı sıra sivilce lekelerini gidermeye de katkıda bulunmaktadır. Sebi İxir Akne Sivilce Kremi sivilcelerin yanı sıra siyah nokta, gözenek, yağlılık karşıtı bakım da yapar ve cildin yağını dengeler.

YÜZDEKİ SİVİLCE LEKELERİNE NE İYİ GELİR?

Sivilce İlaçları – Sivilce Nasıl Yok Edilir? sorusuna yanıt ararken sivilcenin patlatılması sırasında cilde zarar verilme olasılığının fazla olduğu unutulmamalıdır. Diğer ve daha kötü bir olasılık ise hijyenik olmayan koşullarda sivilcenin sıkılmasıdır. Bu durumda mevcut sivilce şikayeti daha da kötüye gidebilmektedir. Eğer sivilce karşıtı bakım tamamlandıktan sonra ciltte sivilce lekelerinin kalmaması isteniyorsa ya da bu lekelerin minimum düzeyde olması isteniyorsa sivilceler kurcalanmamalıdır. Sivilcelere zarar verilmesi leke kalma olasılığını ciddi anlamda arttıracaktır. Bu nedenle bireyler sivilcelere son verildiğine dair sevinme fırsatı dahi bulamadan sivilce lekeleri ile uğraşmak durumunda kalmaktadır.

Yorum Bırak