Cilt Bakımı Genel Kadın ve Sağlık Sebi Simyacı Hakkında Her Şey!

SELÜLİT OLUŞUMUNA SEBEP OLAN HATALAR

Günümüzde pek çok insan selülit problemi yaşamaktadır. Selülit oluşumu ise çeşitli nedenlerden meydana gelebilmektir. Bu nedenler bilerek ya da bilmeyerek yaptığımız hatalardan dolayı da oluşabilmektedir. Bizler de bugünkü yazımızda selülit oluşumuna sebep olan hatalardan ve önlem yöntemlerinden bahsettik.

Selülit, cilt altı dokusunda meydana gelen bir bozukluktur. Engebeli görüntüden deri altı dokusunda bulunan fibröz bantlar sorumludur. Fibröz bantlar kadın ve erkeklerde farklı yapıdadır. Bu nedenle erkeklerde selülit oluşumu kadınlara göre daha nadir gözlemlenmektedir. Ergenlik sonrası kadınların %80 ve 90 oranında selülit oluşumu gerçekleşmektedir. Bunun yanı sıra selülit bilinenin aksine yalnızca kilolu insanlarda değil aynı zamanda zayıf insanlarda da gözlemlenebilmektedir.

Sürekli yüksek topuklu ayakkabılar giymek selülit oluşumunda yapılan en büyük hatalardan biridir. Yüksek topuklu ayakkabılar kanın pompalanması yavaşlatmakta ve böylece selülit oluşumunu hızlandırmaktadır. Aynı şekilde aşırı hareketsiz bir yaşam tarzı da selülit oluşumuna sebep olmaktadır. Gün içerisinde özellikle ofis tipi, oturarak çalıştığınız bir işe sahipseniz selülit oluşumunuz daha hızlı gerçekleşmektedir. Bu sebeple gün içerisinde mümkün olduğunca, belirli aralıklar ile hareket etmeli ve vücudunuzdaki kan dolaşımını hızlandırmalısınız.

Sıkı giysiler giymek de selülit oluşumunda yapılan hatalardan biridir. Vücudunuzu aşırı derecede saran kıyafetler yine kan dolaşımınızı yavaşlatarak selülitlerin hızlanmasını sağlamaktadır. Bu sebeple mümkün olduğunda vücudunuzu fazla sıkmayan ve kan dolaşımınıza zarar vermeyecek kıyafetleri günlük olarak tercih etmemenizi öneririz.

Tüm bunların yanı sıra selülit oluşumundaki belki de en büyük hata beslenme tarzıdır. Yağlı ve karbonhidrat oranı yüksek diyetler, dengesiz beslenme şekli ve aşırı tuz tüketimi de selülit oluşumunu hızlandırmaktadır. Sigara kullanımı ise doku oksijenlenmesini azaltarak selülit oluşumuna sebebiyet vermektedir. Su tüketimi azlığı da selülitlerle savaşmanızdaki en önemli engellerden biridir. Gün içerisinde en az 1,5 – 2 litre su tüketmeli ve böylece vücudunuzun gereksinimlerini ilk olarak içten tamamlamalısınız.

Sebi Simyacı der ki; selülitlerle yaşamak birçok insanı mutsuz etmektedir. Çözümünün zor olduğu düşünülerek selülitlerle savaşmayı bırakmak yanlış olacaktır. Günlük rutininize ve bahsettiğimiz hatalara dikkat ederek selülitlerle çok daha kolay başa çıkabilirsiniz. Bu süreçte en büyük yardımcınız ise Sebi İxir Komple Sıkılaştırıcı Vücut Bakım Spreyi olacaktır. Ezber bozan Sebi İxir Komple Sıkılaştırıcı Vücut Spreyi, tüm cildinizi sıkılaştırma özelliğine sahiptir. Düzenle kullanımda selülitlerinizin azaldığını ve vücudunuzun önemli derecede sıkılaştığını gözlemleyebilirsiniz. Tamamen uçucu yağlardan oluşulan formülü ve sprey formu ile cildinize hızlıca nüfuz eder, hızlı emilim sağlar ve hızlı bir şekilde selülitlerinizin giderilmesini sağlar. Sebi İxir Sıkılaştırıcı Komple Vücut Bakım Sprey’i özellikle göğüs, karın, kol, basen ve bacak bölgelerindeki sarkmaların olağanüstü derecede hızlı sıkılaşmasına yardımcı olur ve bakımını sağlar. Sıkılaştırıcı Komple Vücut Bakım Sprey’i cildi aşındırmadan ve soymadan içerdiği ödüllü, dünya patentli etken madde “Hücre Yenileyici Bileşen” ile cildinizi besleyerek leke karşıtı bakım yapar. Bu sebeple 4 mevsim güvenle kullanabilirsiniz.

Sebi Simyacı ile Kalın.

Yorum Bırak