Cilt Bakımı Genel Kadın ve Sağlık Sebi Simyacı Hakkında Her Şey!

SELÜLİT BAKIMINDA EZBERBOZAN ÜRÜNLER VE BAKIM YAĞLARI

Selülit bakımı, yaz aylarında önemle üzerinde durulması gereken bir konudur. Bir kozmetik problem olarak başlayan selülit, ilerlemesi durdurulmadığında ise artık geriye dönüşü imkansız bir hastalık gibi karşımıza çıkar. Bugünkü yazımızda selülit bakımında kullanabileceğiniz ürünlerden ve bakım yağlarından bahsedeceğiz.

Beslenme alışkanlıklarınızı değiştirmekten spor yapmaya, kuru fırçalamadan masaja kadar çeşitli yöntemlerle selülitin etkilerinin azaltılması mümkündür. Bu mücadelede size yardımcı olacak en güçlü müttefiklerden biri de selülit kremleridir. Selülit kremleri, içerdikleri farklı içerikler ile selülit görünümünün azalmasında büyük bir rol oynar.

Selülit kremlerinin yanı sıra evde kolayca uygulayabileceğiniz bakım yağları da selülit görünümünün azalmasında oldukça etkilidir. Selülit için kullanılan bakım yağları, bakım rutininde kullanıldığı zaman derinin kalitesini arttırmakta ve selülit görünümünün azalmasına katkı sağlamaktadır. Portakal çiçeği ve kekik yağı gibi yağların tercih edilmesi, ciltte hücre yenileyici etkisi göstererek portakal görünümünün giderilmesine yardımcı olmaktadır.

Özellikle ev ortamında kolayca kullanılabilen kekik yağı karışımı, cilde uygulandığında aşırı yanıcı etki göstermektedir bu sebeple inceltici işlemlerinde kullanılmaktadır. Aynı zamanda kekik yağının cildi sıkılaştırıcı etkisi bulunmaktadır ve dolaşım sorunlarında etki gösterir. Kadınların şikayetçi olduğu selülit ve varis gibi sorunların yok edilmesinde de oldukça etkilidir. Fakat burada dikkat edilmesi gereken nokta, kekik yağı karışımını uygulanırken ciltte tahriş yaratmamasıdır.

Evde kolayca uygulanabilen bir diğer esansiyel yağ ise, lavanta özü yağıdır. Lavanta yağı, yaşlanmayı yavaşlatan, kırışıklıkların azalmasına yardımcı olan doğal bir yağdır. Lavanta ve kekik yağının karıştırılıp, masaj yapılarak selülitli bölgeye uygulanması en etkili selülit tedavilerinden biridir.

Sebi Simyacı der ki; ezber bozan Sebi İxir Sıkılaştırıcı Vücut Bakım Spreyi tüm vücudunuzdaki sarkmış bölgeleri (karın, bacak içleri, basen, kollar, göğüs vb.) hem sıkılaştırır hem de aynı anda cildinizin bakımını yapar. Tamamen uçucu yağlardan ve hücre yenileyici bileşenlerden oluşan doğal sprey formül hızlıca cildinize nüfuz eder, sizi ayrıca masaj yapmak zahmetinden ve başka ürün alma külfetinden kurtarır.

Sebi Simyacı ile Kalın.

Yorum Bırak