Cilt Bakımı

Şeker cildi yaşlandırır!

Şekerli gıdaların çok fazla tüketilmesi cildin yaşlanmasına yol açabilmektedir. Beslenme alışkanlıkları bireyin yaşantısını ciddi anlamda etkileyebilmektedir. Birey farkında olmasa da belirli yiyecek gruplarını çok fazla tüketebilmektedir. Her gün tükettiğiniz gıdalar sizi olumsuz etkiliyor olabilir.

DAHA GENÇ BİR CİLT İÇİN ŞEKER TÜKETİMİNE DİKKAT!

Bakımlı genç görünen bir cilt için yeni hücrelerin oluşması ve eski hücrelerin atılması arasında denge olması gerekmektedir. Çok fazla şeker tüketimi bu dengeyi olumsuz etkileyebilmekte sarkma ve kırışıklıklara yol açabilmektedir.

Vücut serbest radikaller üretmektedir.  Çevre kirliliği, güneşin zararlı ışınları gibi faktörler cilde zarar verebilmektedir. Çok fazla şeker tüketimi cildin bu tür sorunlara karşı daha elverişli olmasına yol açmaktadır. Kırışıklık, sarkma gibi sorunlara yol açan serbest radikaller cildin bakımlı ve aydınlık bir görünüme sahip olmasını da güçleştirmektedir.

Çok fazla şekerli gıdalar tüketildiğinin çeşitli işaretleri mevcuttur.

SÜREKLİ ŞEKERLİ GIDALARA İHTİYAÇ DUYULABİLİR

Şeker tüketimi daha çok şeker tüketimini tetiklemektedir. Birey şeker tükettikçe daha fazla şekere ihtiyaç duymaktadır. Eğer gün içinde sık sık şekerli besinler tüketmek istiyorsanız gereğinden fazla şeker tüketiyor olabilirsiniz.

ÇOK FAZLA ŞEKER TÜKETİMİ HALSİZ HİSSETMENİZE YOL AÇABİLİR

Çok fazla şeker tüketildiğinde birey gün içinde kendini halsiz hissedebilmektedir. Birey gün içinde kendini zaman zaman çok enerjik zaman zaman ise halsiz olarak nitelendirebilmektedir. Eğer sık sık yorgunluktan yakınıyor ve halsiz hissediyorsanız çok fazla şeker tüketiyor olabilirsiniz.

ŞEKER TÜKETİMİ DUYGU DEĞİŞİMLERİNE SEBEBİYET VEREBİLİR

Bireyin gün içinde kendini kimi zaman neşeli kimi zaman ise üzgün hissedebilmektedir. Bu oldukça doğaldır ama değişimlerin çok sık olması hem bireyi hem de çevresini olumsuz etkileyebilmektedir. Gereğinden fazla şeker tüketimi de bu durumun nedeni olabilir.

KİLO ALMANIZIN NEDENİ ŞEKER OLABİLİR

İstediğiniz kiloya bir türlü ulaşamıyorsanız veya kilo artışından yakınıyorsanız bunun nedeni çok fazla şeker tüketmeniz olabilir. Şekeri azaltmak cilt bakımına katkıda bulunduğu gibi kilo kontrolünü de kolaylaştırmaktadır.

DİŞLERİNİZDEKİ SORUNUN NEDENİ ŞEKERLİ BESİNLER OLABİLİR

Eğer dişlerinizdeki problemlerden sık sık yakınıyorsanız bunun nedeni şekerli yiyecekleri çok fazla tüketmeniz olabilir. Şekerli besinler dişlerin zarar görmesini kolaylaştırmaktadır.

Yorum Bırak